امکان بیمه انفرادی مادران باردار و شیرده فراهم شد

رئیس هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت ایران گفت: امکان بیمه شدن انفرادی برای مادران باردار و شیرده که فاقد بیمه هستند، فراهم شد.

به گزارش مشرق، رضا سعیدی افزود: تا کنون امکان بیمه شدن مادران باردار یا شیرده فاقد بیمه نبود و همه اعضای خانواده باید با هم بیمه می‌شدند، اما اکنون سازمان بیمه سلامت این امکان را فراهم کرده است که مادران باردار و شیرده به صورت انفرادی بیمه سلامت شوند و این اقدام با هدف حمایت از قانون جوانی جمعیت و سهولت دسترسی به خدمات بیمه‌ای در درمان ناباروری است.

وی ادامه داد: این افراد اگر بضاعت مالی پایین داشته و در سه دهک پایین باشند رایگان بیمه می‌شوند و اگر بررسی وسع انجام شد و بضاعت داشته باشند در دهک مشخص قرار می‌گیرند.

سعیدی با بیان اینکه پوشش خدمات بیمه سلامت بر اساس تعرفه دولتی به صورت ۹۰ درصد پوشش خدمات درمان ناباروری در بخش دولتی است، افزود: در بخش خصوصی نیز تعرفه ۹۰ درصد دولتی پرداخت می‌شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۶۳ قلم داروی درمان ناباروری، ۵۶ آزمایش و ۸ قلم کارهای سونوگرافی تحت پوشش بیمه سلامت برای درمان ناباروری است و ۱۳۰ مرکز ناباروری با بیمه سلامت قرارداد دارد و سال قبل به ۵۰ هزار نفر خدمت عرضه کرده اند و خدمات سرپایی سازمان بیمه سلامت به این افراد ۷۷۰ میلیارد تومان بوده است و ۱۶۷ هزار نفر هم هزینه بارداری و زایمان را از طریق بیمه سلامت دریافت کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۲۰
    0 0
    هوادار دولت بهار نیستم اما اقدام بیمه سلامت رایگان همه مردم آن زمان را فرموش نکنید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس