حمله وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به معاون رئیس جمهوری آمریکا

«الی کوهن» وزیرامور خارجه رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب «کاملا هریس» معاون رئیس جمهوری آمریکا را به دلیل انتقاد از طرح اصلاحات قضایی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم مورد حمله قرار داد.

به گزارش مشرق از رسانه‌های فلسطینی، کوهن گفت که هریس نمی‌تواند صرفا با استناد به یکی از بندهای طرح اصلاحات قضایی در مورد آن نظر بدهد و او اصلا این طرح را نمی‌فهمد.

انتقاد هریس از طرح اصلاحات قضایی نتانیاهو با استقبال گسترده همراه بوده که این بیانگر مخالفت اکثریت آمریکایی‌ها با این طرح است.

این انتقاد پس از آن بیان می شود که در اقدامی بی سابقه و به علت سیاست های افراطی کابینه بنیامین نتانیاهو، تاکنون آمریکا برنامه ای برای دیدار وی با جوبایدن رئیس جمهوری آمریکا تدارک ندیده است.

پیش از این نیز «کوین مک کارتی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود که بایدن به دلیل اعتراض‌ها و اختلاف‌ها برسر طرح اصلاحات قضایی، مخالف دعوت از نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای سفر به واشنگتن است.

گزارش ها حاکی از آن است که آمریکایی ها از برخی اقدامات کابینه نتانیاهو مانند برنامه اصلاحات قضایی ناراضی هستند و اختلافاتی میان دو طرف بوجود آمده است.

۲۴ اسفندماه سال گذشته نخست وزیر رژیم صهیونیستی با نارضایتی از دعوت نشدن برای سفر به آمریکا، به وزرای کابینه دستور داد که تا زمان دعوت کاخ سفید از وی برای این سفر و دیدار با رئیس جمهور این کشور، با آمریکایی ها دیدار نکنند.

در لایحه کابینه نتانیاهو موسوم به "اصلاح قانون قضایی" که ساکنان سرزمین‌های اشغالی از آن به کودتای قانون اساسی تعبیر می‌کنند، از اختیارات دستگاه قضایی این رژیم کاسته و در مقابل قدرت و جایگاه دستگاه اجرایی و قانونگزاری در این رژیم تقویت خواهد شد.

در این لایحه همچنین اختیارات مشاور قضایی و دیگر وزارتخانه‌های این رژیم گرفته خواهد شد و وزیر این امکان را خواهد داشت هر مشاور قضایی را که بخواهد در دفتر خود برکنار یا منصوب کند.

این لایحه در جلسه کنست (پارلمان) که در ماه‌های اخیر برگزار شد، در شور اول با ۶۳ رأی موافق و ۴۷ رأی مخالف به تصویب رسید.

این لایحه برای آن که تصویب و به قانون تبدیل شود، باید در شور دوم و سوم نیز به رأی گذاشته شود و در کمیسیون‌های تخصصی رأی آورد و در در صورت تصویب نهایی به قانون تبدیل خواهد شد.

نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با همین لایحه «اصلاح نظام قضایی» از محاکمه فرار کند.

ایهود اولمرت نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی نیز افشا کرد که تلاش نتانیاهو و حزب وی برای اصلاحات در دستگاه قضایی که صهیونیست‌ها از آن به عنوان کودتا یاد می‌کنند، برای تبرئه بنیامین نتانیاهو از محاکمه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس