کد خبر 1494040
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱
روایت جدید معصومی از اتفاقات ارومیه +فیلم

دارنده مدال نقره کشتی آزاد قهرمانی جهان در خصوص تصمیم داوری برای تکرار مسابقه امین طاهری با مرتضی جان‌محمدی در جام تختی توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش مشرق، حواشی و جنجال پیکارهای کشتی آزاد جام تختی موجب شد تا حرف و حدیث‌های زیادی پیرامون داوری این رقابت‌ها شکل گیرد. در وزن ۱۲۵ کیلوگرم این مسابقات داوران رای کشتی امین طاهری برابر مرتضی جان‌محمدی برگرداندند که با اعتراض شماری از مربیان حاضر در سالن به ویژه فردین معصومی همراه شد.

در مبارزه نخست، امین طاهری برابر مرتضی جان‌محمدی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی، در حالی که طاهری با نتیجه ۹ بر صفر برابر حریفش پیش بود، اما با ضربه فنی مغلوبش شد. این موضوع آغازگر حاشیه و برخی تنش‌ها در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه شد. به طوری که طاهری و علیرضا رضایی مربی او اعتراض شدیدی به تصمیم داور داشتند. حواشی ایجاد شده در سالن مسابقات و اعتراضات فردین معصومی در رای داوران موجب شد تا خبرنگاران پای سخنان نایب قهرمان جهان بنشینند.

فردین معصومی بیان کرد: بر خلاف برخی اتفاقات پس از سال‌ها جام تختی در بالاترین سطح خود برگزار شد و در خصوص برگزاری این رویداد باید از تمامی دست‌اندرکاران و فدراسیون کشتی تشکر کنم که توانستند در این جام را به خوبی برگزار کنند.

نایب قهرمان کشتی آزاد جهان ادامه داد: معتقدم هر کسی در این جام توانست صاحب دوبنده تیم ملی شود، کار بزرگی انجام داده و به امیرحسین زارع برای این موفقیت تبریک می‌گویم. امیررضا برای پوشیدن دوبنده تیم ملی تنها یک حریف دارد و آن هم زارع قهرمان جهان و دارنده برنز المپیک توکیو است. بی تردید در سال‌های آتی سنگین وزن‌های ایران مدعی اول وزن ۱۲۵کیلوگرم در رقابت‌های جهانی و المپیک هستند. البته در وزن ۱۲۵کیلوگرم کشتی‌گیران بسیار خوب دیگر نیز حضور دارند که تعدد این کشت‌گیران موجب بالا رفتن کیفیت و انگیزه ملی‌پوشان خواهد شد.

وی بیان کرد: امیررضا کار راحتی در بین مدعیان ندارد و اگر می‌خواهد نفر نخست در این وزن باشد باید تمرینات خود را بیشتر و پرفشاری داشته باشد. همچنین بر روی نقاط ضعف و قوت حریفان تمرکز داشته باشد. البته امیرضا سرباز تیم ملی است و باید گوش به فرمان فدراسیون و کادرفنی باشد.

نایب قهرمان کشتی آزاد جهان با بیان اینکه در کنار او به عنوان بزرگتر هرچه آموختم به او یاد خواهم داد گفت: پسرم پس از شکست آسیایی توانستم از لحاظ روحی و روانی مهیای مسابقات جام تختی کنم. برایم بسیار سخت بود که برخلاف میل خودم به عنوان پدر و مربی در کنار تشک او را کوچ کردم، شاید برخی از من دلخور و ناراحت باشند که به عنوان مربی در کنار تشک حضور داشتم که از آنان عذرخواهی خواهم کرد.

معصومی این راهم گفت: امیرضا نیازمند تجربه است و برای موفقیت مسیر سختی را در پیش روی خود دارد. او باتوجه به سن کم خود باید اهدافش را مشخص کند. او با حضور در مسابقات بین المللی و بزرگ تجربیات لازم را کسب می‌کند و بی تردیدد در آینده می‌تواند بسیاری از مدعیان وزن ۱۲۵ کیلوگرم را به چالش بکشد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر حواشی مسابقات وزن ۱۲۵ کیلوگرم در جام تختی، اظهار کرد: به هر حال سوالی که ذهن من در این مسابقات به خود درگیر کرد در خصوص تکرار مسابقه امین طاهری با مرتضی جان‌محمدی است. روی صحبتم با علیرضا رضایی و امین طاهری نیست چراکه آنان قابل احترام هستند. به عنوان پدر، زمانی که علت این موضوع را جویا شدم دبیر فدراسیون به گونه‌ای پاسخ داد که انگار من تصمیم تکرار این دیدار را گرفته‌ام. جام تختی در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود و در کدام اساسنامه، تکرار مسابقه وجود دارد؟ اگر در تورنمنت‌های بین المللی، ۵ تا ۱۰دقیقه از زمان بازی بگذرد و رقابت را مجدد برگزار کنید؛ خلاف اساسنامه خواهد بود.

نایب قهرمان کشتی جهان ادامه داد: به عنوان یک پدر این موضوع را سوال کردم بلکه هیچ مشکلی به تصمیم کادرفنی ندارم. پژمان درستکار، محسن کاوه و ابراهیم مهربان به عنوان بزرگتر، حرمت خاصی پیش من دارند چراکه روزهای خوبی را با آنان سپری کرده و احترام آنان واجب است. اگر کسی از دست من دلخور شد از او عذرخواهی می‌کنم چرا که به عنوان پدر تنها پیگیر این ابهام بودم.

وی در خصوص رقابت احتمالی امیرحسین زارع با گیبل استیوسون آمریکایی در رقابت جهانی پیش‌رو، خاطر نشان کرد: زارع یک سرو گردن از رقبای جهانی خود بالاتر است و امسال زارع می‌تواند با شکست آنان، ضمن کسب مدال طلا، سهمیه المپیک را بدست خواهد آورد. برای زارع در رقابت‌های جهانی آرزو موفقیت دارم.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس