کد خبر 1492614
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۳
شهادت مدال افتخار پلیس مکتبی

از ابتدای سال تا کنون در مدت کمتر از دو ماه ۱۶ نفر از کارکنان جان بر کف فراجا در راه امنیت کشور جان خود را تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده اند.

به گزارش مشرق، سرتیپ دوم پاسدار محمد بهرامی معاون تبلیغات و روابط عمومی عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی نوشت: شهادت وجه تمایز پلیس مکتبی انقلاب اسلامی با پلیس سایر کشورهاست و کارکنان انتظامی کشور برای نیل به این مدال مقدس از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

امنیت گوهر بی بدیلی است که تمامی جوانب زندگی بشر با وجود آن معنا می‌یابد و تأمین آن بهای گران قدری دارد به قیمت جان‌هایی شریف که برای رضایت خدا و به عشق هم‌وطنان‌شان در این مسیر نورانی جانفشانی می‌کنند.

روزی نیست که در اخبار و جراید، خبر پر پر شدن یک همرزم خود را در راه تأمین نظم و امنیت جامعه اسلامی نشنوم و داغ فراغی دیگر بر جانم افزون نگردد، درست است که آن شهید در راه رسیدن به هدف متعالی خود سعادتمند گردیده و باعث افتخار همه کارکنان خدوم فراجا است اما غم از دست دادن بهترین همکاران غم کوچکی نیست.

امروز من و همه هم قطارانم در انتظامی کشور احساس جا ماندن داریم احساس عقب افتادن از کاروانی که به سمت سعادت و کمال می‌رود و همگی محکوم هستیم به انتظار و آهسته گریستن، اشکی که به ما یاد داده اند گره شهادت را باز می‌کند.

بزرگترین و مهم‌ترین سرمایه هر کشوری نیروی انسانی آن کشور است اما هیچ کشوری این چنین گنجینه‌های ایثار و از خودگذشتگی در خود ندارد انسان‌هایی که از بهترین داشته‌های خود می‌گذرد برای امنیت و آرامش هموطنان و این معامله را بسیار برای خود سودمند می‌دانند.

تاجران با زکاوتی که از دنیای فانی می‌گذرند و بهشت جاودان می‌خرند، از جان می‌گذرند تا به جانان برسند، خوشا آنان که جانان می‌شناسند طریق عشق و ایمان می‌شناسند.

از ابتدای سال تا کنون در مدت کمتر از دو ماه ۱۶ نفر از کارکنان جان بر کف فراجا به تاُسی از مولا و مقتدای خود حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و به پیروی از ۱۳ هزار یار شهید خود در راه امنیت کشور جان شیرین خود را که بزرگترین ودیعه الهی است تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده‌اند تا کیان وطن از لوث اشرار و متعرضین به جان مال و ناموس مردم محفوظ بماند.

آری امنیت ساده به دست نمی‌آید، کاش هر روز وقتی در حال گذران زندگی آرام خود هستیم به فکر خانواده‌هایی که در راه آرامش ما عزیزانشان را از دست داده اند باشیم چه فرزندانی که یتیم شده اند چه همسرانی که مرد خانه را از دست داده اند و چه پدران و مادرانی که داغ جوانشان لحظه‌ای از یادشان نمی‌رود.

راستی چند روزی است که فرزند شهید محمد عباسی به دنیا آمده است، شهید عزیزی که از کارکنان پلیس راهور شهرستان سراوان بود و در بیست و پنجمین روز از مهرماه سال ۱۴۰۱ زمانی که در حال انجام وظیفه در محل مرکز تعویض پلاک آن شهرستان بود به دست تروریست‌های کوردل به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

شهید عزیزی که همسرش تازه خبر اولین فرزندشان را به او داده بود و خدا می‌داند که با چه شوق و ذوقی روزها را سپری می‌کرد تا فرزند خود را ببیند. امروز فرزند این شهید که پسری است هم نام او به دنیا آمده است پسری که هرگز پدر خود را ندید و پدری که در دل آرزوی دیدن فرزند خود را داشت.

اما همان پسر، بازهم در جوانی تفنگ پدر را برمی‌دارد و از کیان وطن دفاع می‌کند و این راز امنیت این سرای مقدس است. امنیتی که درست است به قیمت جان است اما جان ما ایران است، ایرانی که خون‌ها برای اهتزاز پرچم مقدسش فدا شده، و امروز کارکنان خدوم ناجا با این رشادت‌ها و از خودگذشتگی ها نشان دادند وارثان خوبی برای پدران خود، آن مردان هشت سال حماسه دفاع مقدس هستند و تفکر و اندیشه شهدا در این سازمان انقلابی زنده، پویا و ماندگار است.

نسل به نسل به هم آموخته ایم که جان عزیز است اما وطن عزیز تر است، جان عزیز است اما شهادت در راه امنیت کشور مقدس‌تر است و این است فرق پلیس مکتبی جمهوری اسلامی ایران با پلیس‌های جهان پلیسی که حاضر است فرزندانش یتیم شوند اما امنیت فرزندان جامعه حفظ گردد، حاضر است تمام هستی خود را بدهد اما دارایی مردم از آماج شرارت‌ها در امان باشد، پلیسی که در مکتب حسین ابن علی (ع) تربیت یافته است و شهادت را سعادتی ابدی می‌داند.

آری امنیت ساده به دست نمی‌آید و باید ارزش این نعمت والا را دانست و شاکر خداوند بود و قدرشناس همه آنانی که با ایثارگری خود این امنیت را به وجود می‌آورند.

نباشد با بی بصیرتی به جای اینکه یار این پلیس از جان گذشته باشیم باری بر جان زخم دیده اش گردیم و با عدم آگاهی خود در زمین دشمن بازی کنیم، نادانسته آب به آسیاب دشمن بریزیم.

کارکنان انتظامی کشور خادمان بی ادعای ملت ایران اسلامی هستند مردان مردی که شهادت در را امنیت مردم را عالی‌ترین مدال افتخار خود می‌دانند و این ملت شریف نیز خادمان خود را خوب می‌شناسند و این است سرمایه اجتماعی پلیس که بزرگترین و ارزشمندترین دارایی اوست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس