تکذیب انفجار در نزدیکی پنتاگون؛ هراس در بازار سهام آمریکا پس از انتشار تصاویر هوش مصنوعی

در پی انتشار تصاویر هوش مصنوعی از وقوع انفجاری در نزدیک وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) که سخنگوی این نهاد آمریکایی آن را تکذیب کرد، موجی از هراس در بازار سهام آمریکا به وجود آمده است.

به گزارش مشرق، یک سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه به وقت محلی تایید کرد که هیچ انفجاری در صبح روز دوشنبه در نزدیکی پنتاگون رخ نداده است.

پس از آنکه برخی حساب های کاربری در توییتر، یک تصویر ساخته شده توسط هوش مصنوعی را به عنوان یک انفجار بزرگ در نزدیکی پنتاگون در واشنگتن به صورت گسترده منتشر کردند، بازار سهام در این کشور در صبح روز دوشنبه دچار تغییر و تحولات شدیدی شد.

شاخص S&P ۵۰۰ امروز صبح پس از انتشار اخبار این انفجار تایید نشده در رسانه های اجتماعی به طور قابل توجهی کاهش یافت.ه نوز مشخص نیست چه کسی این تصویر را در رسانه های اجتماعی منتشر کرده است اما یونوس پاکسوی خبرنگار واشنگتن پست ادعا کرده که عامل انتشار این تصویر روسیه بوده است.

پیش از این، روزنامه نیویورک تایمز استفاده نامطلوب از هوش مصنوعی در آینده را نگران کننده توصیف کرده و درباره تحقق کابوس بهره برداری از نمونه ربات‌های قاتل در فیلم های هالیوودی به عنوان ابزار نظامی در آینده هشدار داده بود.

به گزارش ایرنا، نیویورک تایمز نوشته بود: مقام های امنیت ملی آمریکا درباره استفاده احتمالی از فناوری های جدید در درگیری های سایبری و در موارد شدید، استفاده از سلاح های هسته ای در آینده هشدار داده اند.

این گزارش افزود: هنگامی که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اکتبر گذشته محدودیت هایی را در فروش تراشه های پیشرفته رایانه ای به چین وضع کرد آن را به عنوان بخشی از تلاش خود برای فرصت دادن به صنایع آمریکایی به منظور احیای رقابت پذیری خود عرضه کرد.

اما وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و شورای امنیت ملی دستورکار دومی را دنبال می کردند: کنترل تسلیحات.

براساس این گزارش، مقام های دفاعی آمریکا مدعی اند اگر ارتش چین نتواند به تراشه ها دست یابد ممکن است تلاش هایش را برای توسعه سلاح های ساخته شده بر اساس هوش مصنوعی کاهش دهد. این امر به کاخ سفید و جهان فرصت کافی خواهد داد تا مقرراتی را برای استفاده از هوش مصنوعی در حسگرها، موشک ها و سلاح های سایبری وضع کند تا در نهایت مانع از تحقق برخی کابوس های هالیوودی شود که یک ربات قاتل و رایانه ها خالقان انسانی خود را محبوس می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس