کد خبر 1491621
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۷
حوادث

چاقوکش ۲۰ ساله ای که طی یک نزاع مستانه، جوان ۱۸ ساله را به قتل رسانده بود، درحالی جزئیات این جنایت را بازسازی کرد که مدعی بود به دلیل مصرف مشروبات الکلی حال طبیعی نداشته است.

به گزارش مشرق، ساعت ۲۲:۳۷ شب بیست و هفتم فروردین، قتل جوان ۱۸ ساله ای در بی سیم های پلیس پیچید و بدین ترتیب سرگرد موسوی (رئیس کلانتری طرق مشهد) به همراه گروهی از نیروهای تجسس عازم محل درگیری در خیابان شهید غفوری ۵ شد.

بررسی های مقدماتی نیروهای انتظامی بیانگر آن بود که جوان ۱۸ ساله ای برای خرید تنباکو به خواربارفروشی محله رفته که ناگهان در چنگ ۳ جوان عربده کش قرار گرفته است. یکی از مهاجمان که گویی آشنایی قبلی با جوان ۱۸ ساله داشت در حالی که وانمود می کرد حالت طبیعی ندارد به کل کل مغرورانه با خریدار تنباکو پرداخت و لحظاتی بعد درحالی او را هدف ضربات کارد قرار داد که به سوی جوان دیگری با همان کارد هجوم برد و او را نیز به شدت مجروح کرد. طولی نکشید که با فرار مهاجمان از صحنه درگیری، نیروهای اورژانس با تماس اهالی محل وارد خیابان شهید غفوری شدند و دو جوان مجروح را به مرکز درمانی انتقال دادند اما تلاش کادر درمانی برای نجات جان جوان ۱۸ ساله به نتیجه نرسید و او بر اثر عوارض ناشی از اصابت تیغه چاقو به قفسه سینه جان سپرد.

در پی مرگ این جوان بی گناه، عوامل انتظامی ماجرای این جنایت وحشتناک را در حالی به قاضی ویژه قتل عمد مشهد گزارش دادند که قاضی «محمود عارفی راد» مشغول تحقیقات قضایی درباره جنایت هولناک دیگری در یکی از پارک های بولوار شهرستانی بود. در همین حال مقام قضایی به دلیل اهمیت حضور در صحنه جنایت، بی درنگ ادامه بررسی های تخصصی را به گروهی از کارآگاهان با تجربه اداره جنایی پلیس آگاهی سپرد و خود به همراه گروه دیگری از کارآگاهان عازم شهرک طرق شد.

با حضور قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در بیمارستان شهید کامیاب مشخص شد که جوان ۱۸ ساله علیرضا نصرآبادی نام داشته که هدف ضربات کارد فرد مهاجم قرار گرفته است. دقایقی بعد ادامه تحقیقات به صحنه درگیری واقع در خیابان شهید غفوری کشید و بررسی ها به شیوه تخصصی وارد مرحله جدیدی شد. با به دست آمدن سرنخ هایی از چاقوکش جوان، گروهی از نیروهای کلانتری طرق به سرپرستی سرگرد موسوی (رئیس کلانتری) در حالی عازم مخفیگاه متهم ۲۰ ساله شدند که قاضی «عارفی راد» دستورهای محرمانه ای را برای بازداشت هر ۳ متهم فراری صادر کرده بود.

از سوی دیگر نیز کارآگاهان اداره جنایی به فرماندهی سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد پلیس آگاهی خراسان رضوی) به بازبینی دوربین های ترافیکی و مدار بسته پرداختند که مشخص شد «جواد – د» (متهم ۲۰ ساله) عامل اصلی این جنایت است.

ردزنی های اطلاعاتی نشان داد: متهمان با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت به اطراف شهرک طرق گریخته اند.

عملیات ضربتی پلیس با بازرسی ازچند دامداری و منزل مسکونی که محل اختفای احتمالی متهمان بود نیز نتیجه ای نداد و این گونه ادامه عملیات به روز بعد رسید. در این هنگام، نیروهای تجسس کلانتری طرق، اطلاعاتی به دست آوردند که نشان می داد یکی از بستگان متهمان تحت تعقیب قصد دارد با یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ آذوقه و دیگر لوازم شخصی را به متهمان تحت تعقیب برساند. با این سرنخ مهم، دستور تعقیب خودروی پژو از سوی قاضی ویژه قتل عمد صادر شد و عوامل انتظامی، راننده پژو را زیر چتر اطلاعاتی گرفتند تا این که در سه راهی روستای ده غیبی، دو تن از متهمان که سوار بر موتورسیکلت بودند به خودرو نزدیک شدند و بلافاصله در محاصره پلیس قرار گرفتند. در این شرایط بود که دو متهم به چنگ قانون افتادند اما عامل اصلی جنایت به آن سوی اتوبان مشهد – باغچه گریخت و در میان کوه های منطقه ناپدید شد.

ولی نیروهای انتظامی با رصدهای اطلاعاتی ساعتی بعد او را در یک تعمیرگاه صافکاری خودرو به دام انداختند که قبلا در آن مکان مشغول کار بود.

ماجرای جنایت مستانه +عکس

با انتقال متهمان به مقر انتظامی، بازجویی از آنان آغاز شد ولی هر ۳ متهم تلاش می کردند جنایت را به گردن یکدیگر بیندازند. به همین دلیل و با دستور قاضی «محمود عارفی راد»، متهمان مذکور به پلیس آگاهی هدایت شدند که در نهایت «جواد – د» قتل جوان ۱۸ ساله را پذیرفت و صحنه جنایت را شرح داد.

در حالی که زوایای پنهان دیگری از این ماجرای تکان دهنده وجود داشت، واکاوی های جنایی ادامه یافت و مشخص شد که یکی از متهمان نقشی در وقوع جنایت نداشته و دیگری نیز فقط با در دست داشتن چاقو حالت قدرت نمایی به خود گرفته است که با همین اتهام نیز برای وی قرار قانونی صادر شد تا در دادگاه محاکمه شود. با این حال، «جواد- د» به همراه متهم دیگر پرونده و برای مشخص شدن ابعاد دیگر قتل جوان بی گناه به محل وقوع نزاع مرگبار هدایت شدند تا صحنه قتل را بازسازی کنند.

در همین حال «جواد – د» پس از تفهیم اتهام قتل عمدی از سوی مقام قضایی، مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفت و در تشریح جزئیات این جنایت وحشتناک گفت: آن شب مشروبات الکلی خورده بودم که به خیابان آمدم و به همراه دو تن از دوستانم به طرف خواربارفروشی محله رفتیم اما وقتی چشمم به «علیرضا» افتاد که قبلا او را می شناختم، لگدی به موتورسیکلت او زدم که منجر به اعتراض «علیرضا» شد. من هم به خاطر غرور جوانی به کل کل با او پرداختم و ناگهان کارد را از کمرم بیرون کشیدم و برای خودنمایی با او درگیر شدم. در صورتی که قصد کشتن او را نداشتم ولی ضربه چاقو را به قفسه سینه اش زدم که یکی از دوستانش به طرفداری از او پرداخت و من او را نیز از پشت با ضربه کارد مجروح کردم.

بعد از این ماجرا پلاک موتورسیکلت را کندم و داخل خودروی پراید انداختم که پلیس نتواند ما را شناسایی کند ولی کارآگاهان پلاک را پیدا کردند و ما هم دستگیر شدیم. بنابر گزارش روزنامه خراسان، «رضا- ع» متهم دیگر پرونده نیز اظهارات او را تایید کرد و بدین ترتیب قاضی عارفی راد در حالی دستور پایان بازسازی صحنه قتل را صادر کرد که تحقیقات تکمیلی این پرونده توسط سروان اسماعیل عظیمی مقدم (افسر پرونده) ادامه یافت.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 12
 • غیر قابل انتشار: 1
 • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
  3 5
  طرق جای خیلی خوبه توی مشهد فقط پایین شهره
  • IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
   3 1
   راستی شوهرم هم اهل طرق مشهداست.
  • IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
   6 1
   تو باز نظردادی عقب مونده؟
  • IR ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
   5 1
   کاشکی تو هم به طرق راست هدایت میشدی
 • IR ۰۹:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
  0 0
  مگه هر کی مشروب خورده باشه و مست شده باشه هر کاری میتونه و بکنه و بعدش بگه من مست بودم، بیگناهم؟
 • آرمان IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
  8 0
  تا وقتی مجازات سنگین برای حمل و استفاده از چاقو و ارازل و اوباش گری،نذارن اینجور جان های بیگناه ازبین میره حتی خود قاتل که بچه اس هنوز هم جانش آلوی گرفته میشه.آموزش و آگاهی نوجوانان انجام نمیشه
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
  11 0
  عذر بدتر از گناه اورده مست بودم نفهمیدم غلط کردی مشروب خوردی امدی بیرون باید بدون اغماض اعدام شوند حالا چهار تا سلبریتی لقمه حرام مییان هشتک نه به اعدام می دن اول باید اون سلبریتی های بی اخلاق را اعدام کرد
 • IR ۱۲:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
  0 0
  الکل! و ما ادرک الکل...
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
  0 0
  فضای مجازی بی درو پیکر که در هیچ کجای دنیا نیست
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
  0 0
  چقد چاقو کشی عادی شده.
 • IR ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
  0 0
  اینا انگار میدونن بگن معتاد بودم مشروب خوردم مجازاتشون کمتر میشه
 • حجت IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
  0 1
  چون قضاوت با خداست، بسپارینش دست ملک الموت ، خودش می دونه چکار کنه
  • احمد..... IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
   0 0
   شایدجناب ملک الموت تا۹۰سالگی این اقا،کاری باهاش نداشته باشه!!!!
 • IR ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
  0 0
  اگه مست بوده پس چطور حواسش بوده که پلاک رو برداره؟؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس