کد خبر 1491485
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۴
نظرسنجی؛ دو سوم صهیونیست‌ها قدس را مناسب زندگی نمی‌دانند

نتایج یک نظرسنجی در اراضی اشغالی فلسطین حاکی از آن است که دو سوم شهرک‌نشینان صهیونیست قدس را غیرمنسجم می‌دانند و زندگی در این شهر را نمی‌پذیرند.

به گزارش مشرق، نتایج یک نظرسنجی در فلسطین اشغالی نشان می‌دهد که دو سوم ساکنان اراضی اشغالی، قدس را بعد از گذشت ۵۶ سال از زمان اشغال همچنان منسجم نمی‌دانند.

بنابر گزارش امروز (شنبه) روزنامه «العربی الجدید» به نقل از نظرسنجی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، ۶۵ درصد ساکنان فلسطین اشغالی معتقدند که قدس یکپارچه نیست. با این حال، ۲۳ درصد دیگر نیز بر این باورند که قدس یکپارچه است و میان ساکنان آن انسجام وجود دارد.

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که ۶۲ درصد شهرک‌نشینان صهیونیست زندگی در قدس را نمی‌پذیرند و تنها ۳۰ درصد برای زندگی در قدس اشغالی اعلام آمادگی کرده‌اند.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی علت نتایج به دست آمده را مرتبط با ترکیب جمعیتی قدس اشغالی دانسته و در عین حال خاطرنشان کرده است که ۴۰ درصد ساکنان قدس اشغالی، فلسطینی و ۶۰ درصد دیگر صهیونیست هستند.

طبق گزارش این شبکه صهیونیستی، سکولارها در قدس اشغالی در اقلیت هستند و تنها ۲۰ درصد جمعیت را شکل می‌دهند. این در حالی است که پیروان جریان دینی تندروی «حریدیم» ۳۵ درصد، ملی‌گرایان مذهبی۲۰ درصد و ۲۵ درصد دیگر را محافظه‌کاران تشکیل می‌دهند.

این کانال اضافه کرد که ترکیب جمعیتی از جمله عواملی بوده که باعث شده قدس به یکی از «فقیرترین شهرهای» فلسطین اشغالی تبدیل شود، به‌نحوی که نرخ فقر در این شهر دوبرابر متوسط فقر اراضی اشغالی فلسطین است.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که چنانچه کمک‌های اقتصادی هنگفت سالانه کابینه به ارزش یک میلیارد شِکِل (واحد پول رژیم صهیونیستی) نبود، شهرداری اشغالی قدس اشغالی از هم می‌پاشید.

این شبکه صهیونیستی در پایان این طور نتیجه‌گیری کرده است که کابینه‌های رژیم صهیونیستی مسئول وخامت اوضاع اقتصادی در قدس هستند، چراکه با اعطای کمک‌هزینه‌های بالا در قالب بیمه به پیروان جریان افراطی حریدیم، آن‌ها را تشویق می کنند که سر کار نروند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس