کد خبر 1489600
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۰

قیمت میلگرد به عوامل مختلفی از جمله کیفیت مواد اولیه، قیمت سازه و نوسانات صنایع گوناگون بستگی دارد. هر گونه تغییر در عوامل ذکر شده موجب می شود که قیمت میلگرد نیز دچار تغییرات کم و زیاد شود. همچنین کارخانه های مختلف تولید کننده میلگرد نیز در تعیین قیمت میلگرد نقش زیادی دارند و بسته به شرایط اقتصادی، نوسانات نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا و نوسانات بازار مواد اولیه دچار تغییر شوند.

عوامل مؤثر بر قیمت میلگرد آجدار

همچنین قیمت های متفاوتی در محل های مختلف عرضه محصولات فولادی مانند درب کارخانه، بنگاه های فروش محصولات فولادی و بورس کالا ارائه می شود. علاوه بر موارد یاد شده استانداردهای ساخت میلگرد، نوع پوشش، آلیاژهای به کار رفته در تولید میلگردها و عوامل متعدد دیگر نیز موجب اختلاف قیمت میلگرد آجدار می شوند.

میلگرد آجدار آناهیتا

در کشور ما در راستای نیاز روزافزون به میلگرد در صنایع گوناگون کارخانه های متعددی برای تولید این محصول به وجود آمده اند. مجتمع فولاد آناهیتا گیلان یکی از کارخانه های مهم تولید میلگرد آجدار در شمال کشور است که دو نوع میلگرد A2 و A3 را تولید می کند. میلگرد آناهیتا از نظر مشخصات فیزیکی و مکانیکی با استاندارهای تولید مطابقت کامل دارد و از این جهت کاملاً استاندارد است.

از میلگردهای تولید شده توسط این مجتمع فولادی در طرح های ساخت و ساز شهرهای شمالی کشور استفاده می شود و هم چنین این میلگردها به سایر استان های نوار شمالی کشور نیز ارسال می شوند. شرکت های معتبری همچون شرکت آهن ملل ، این میلگردها را خریداری کرده و با قیمت بسیار مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

قیمت روز هر شاخه میلگرد آجدار

قیمت روز هر شاخه میلگرد آجدار بسته به کیفیت و ساختار فیزیکی هر شاخه، قیمت متفاوتی خواهد داشت. دو عامل اصلی می تواند بر قیمت میلگردها تأثیر بگذارد که این دو عامل سایز و استاندارد میلگرد است. به دلیل اینکه افزایش سایز میلگرد موجب افزایش وزن و استقامت میلگرد خواهد شد در نتیجه موجب افزایش قیمت میلگرد می شود.

استاندارد بودن ساخت و تولید میلگرد موجب افزایش استحکام و استقامت محصول شده و در نتیجه کیفیت محصول افزایش خواهد یافت که این افزایش کیفیت موجب افزایش قیمت میلگرد آجدار می شود.

انواع سایزهای میلگرد آناهیتا

عوامل مؤثر بر قیمت میلگرد آجدار

سایز 8 میلگرد آناهیتا، کوچکترین سایز این میلگردها است که به دلیل استحکام پایین تر در ساخت خاموت و مش فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات به صورت متعدد در پروژه های عمرانی متعددی استفاده می شوند و از این جهت کاربرد این سایز از میلگرد آناهیتا موجب کاهش چشمگیر هزینه های ساخت و ساز خواهد شد.

نوع دیگر میلگرد آناهیتا سایز 14 است که با وجود وزن کم از استحکام بالایی برخوردار است و استفاده از این میلگرد در پروژه های عمرانی کوچک و بزرگ گوناگون نشان داده است که این میلگرد می تواند به راحتی با فشارهای وارد شده از سمت سازه مقاومت کند و استحکام خوبی داشته باشد.

نوع دیگر میلگرد آناهیتا سایز 16 است که نسبت به وزنی که دارد، دارای کیفیت بسیار بالایی است و از این سازه نیز در پروژه های عمرانی متعدد استفاده می شود. همانگونه که قبلاً نیز اشاره شد این میلگرد بر اساس دو نوع آنالیز A2 و A3 ساخته می شود. این سایز از میلگرد آناهیتا بر اساس آنالیز A3 تولید می شود و از این جهت قیمت آن با در نظر گرفتن برندهای دیگر می تواند متفاوت باشد. بنابراین در هنگام خرید میلگردهای آجدار باید به آنالیز این میلگردها توجه داشته باشید.

قیمت میلگرد آناهیتا امروز

گریدهای مختلف میلگرد آناهیتا قیمت های متفاوتی دارند . قیمت میلگرد آناهیتا به عنوان یک محصول فولادی پرمصرف می تواند بر روی هزینه های ساخت و ساز تأثیرات زیادی بگذارد. همانگونه که قبلاً نیز اشاره شد، قیمت میلگرد با توجه به عوامل متعددی همچون نوسانات بازار ارز، قیمت مواد اولیه و مراکز فروش میلگرد آجدار می تواند متفاوت باشد.

امروز مشتریان می توانند خرید محصولات فولادی خود را به صورت آنلاین نیز انجام دهند و از این جهت کار مقایسه و انتخاب بهترین کیفیت میلگرد به آسانی انجام می شود. از این جهت مجموعه های بسیاری برای ارائه محصولات فولادی به وجود آمده اند که شرکت آهن ملل نیز با ارتباط مستقیم با کارخانه های فروش میلگردهای آجدار امکان خرید آنلاین و تلفنی را برای مشتریان فراهم کرده است.

قیمت میلگردها در وب‌سایت این شرکت به صورت روزانه آپدیت می شوند و اطلاعات دقیقه لحظه ای در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. قیمت مناسب ارائه شده توسط این شرکت به دلیل ارتباط مستقیم با کارخانه و دفاتر فروش مجتمع های فولادی است. علاوه بر این در این شرکت کارشناسان این حوزه می توانند مشتریان را در انتخاب بهترین نوع میلگرد یاری کنند و اطلاعات دقیق و تخصصی در اختیار آن ها قرار دهند.

بنابراین برای اطلاع از قیمت میلگرد آناهیتا امروز و مشاهده نمودار نوسانات بازار آهن و فولاد می توانید به وب‌سایت های شرکت های معتبر فروش محصولات فولادی از جمله شرکت آهن ملل مراجعه نمایید و از خدمات فروش این شرکت بهره مند شوید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس