کد خبر 1487736
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۴
شلیر

گوران گمان می‌کرد که می‌تواند به مرگ شلیر برچسب خودکشی بزند و از مجازات جنایت شانه خالی کند اما وقتی ۳ شاهد شهادت دادند که لحظه پرتاب شلیر از پنجره توسط گوران را دیده‌اند.

به گزارش مشرق، شرارت‌های گوران و دوستانش تمامی ندارد. گوران مرد شروری است که تا وقتی بیرون از زندان بود دست به هر خلافی زده بود و عاقبت داغ زنی به نام شلیر را به دل خانواده‌اش نشاند و راهی زندان شد.

حالا که داخل زندان است دوستان شرور او باز هم از آزار و مزاحمت دست برنمی دارند و حتی سنگ مزار شلیر هم خاری شده و در چشم آنها فرو رفته است.

خودکشی یا قتل زن کرد

گوران گمان می‌کرد که می‌تواند به مرگ شلیر برچسب خودکشی بزند و از مجازات جنایت شانه خالی کند اما وقتی ۳ شاهد شهادت دادند که لحظه پرتاب شلیر از پنجره توسط گوران را دیده‌اند، ورق در پرونده اتهامی مرد شرور برگشت و چند روز قبل به اتهام قتل این زن پای میز محاکمه رفت.

شلیر تا پای جان پاکدامن بود

۱۴ شهریور سال گذشته وقتی خبر مرگ دلخراش شیرزنی به نام شلیر رسولی در مریوان منتشر شد، بازتاب خیلی وسیعی در میان اخبار حوادث پیدا کرد.

زمزمه‌ها حکایت از این داشت که همسایه شلیر با قصد تجاوز به شلیر او را در خانه‌اش حبس کرده بود و زن جوان برای اینکه خود را از چنگال همسایه شیطان‌صفت خلاص کند، از پنجره خانه‌اش پایین پریده است.

هر چند در ابتدا تصور عموم بر این بود که شلیر برای دفاع از حیثیت خود، از پنجره پریده و جان باخته است اما در تحقیقات بعدی که در پرونده قضایی صورت گرفت مشخص شد که عامل مرگ شلیر کسی نیست جز همان همسایه شیطان‌صفت که وقتی دفاع از ناموس شلیر را دیده است و زن خود را به پنجره رسانده تا از همسایه‌ها کمک بخواهد دست به قتل زده است!

شب وسوسه شیطانی

شوهر شلیر از مدتی قبل از حادثه برای کار و کسب درآمد به عراق رفته بود. همسایه‌ها می‌دانستند که این زن جوان با دو فرزند ۱۱ و ۱۷ ساله‌اش در خانه تنهاست. چند شب قبل از حادثه حال همسر گوران بد شده بود و شلیر به کمک رفته بود. شاید همان شب جرقه نقشه شوم در ذهن گوران زده شد.

ربایش زن مهربان جلوی چشم مادرش

شب حادثه گوران مقابل خانه شلیر آمد و به او گفت که حال همسرش دوباره بد شده است و با اصرار و التماس از او خواست که به کمک همسرش برود. شلیر ‌گفت که فرزندانش خواب هستند و نمی‌تواند همراه او بیاید اما التماس‌های گوران سبب شد که دل شلیر به رحم بیاید و فرزندانش را از خواب بیدار کرد تا به اتفاق همدیگر به کمک همسر گوران بروند.

اما پایشان که به کوچه رسید گوران با تهدید اسلحه شلیر را به داخل خانه خود برد. خبری از همسر گوران نبود و شلیر به نیت شوم مرد همسایه پی برده بود.

بچه‌ها که صحنه ربوده شدن مادرشان را دیده بودند، از شدت ترس داد و فریاد ‌کردند و همین سبب شد که همسایه‌ها با خبر شوند.

همه می‌دانستند گوران چه مرد شروری است و از سوابق سرقت و شرارت‌های او باخبر بودند. می دانستند که او چند بار سلاح حمل کرده و همین حالا هم شوکر و اسپری فلفل دارد. برای همین جرأت نمی‌کردند که به خانه او نزدیک شوند. دقایقی بعد صدای فریادهای شلیر کوچه را پر کرد.او ضجه می‌زد و کمک می‌خواست و بالاخره خودش را به پنجره خانه گوران رساند و از همسایه‌ها ‌خواست که کمکش کنند اما ناگهان شلیر در مقابل چشمان فرزندانش از پنجره سقوط کرد و غرق در خون روی زمین افتاد.

گوران قاتل است

رسیدگی به پرونده مرگ دردناک شلیر در دستور کار قضایی قرار گرفت. در همان مراحل ابتدایی همسایه‌های شلیر با حضور در دادسرا شهادت دادند که گوران، شلیر را از پنجره پرتاب کرد.

هر چند در ابتدا فرضیه خودکشی زن جوان در دفاع از آبروی خود مطرح بود اما با شهادت همسایه‌ها، رسیدگی به اتهام قتل در پرونده گوران کلید خورد.

۳ نفر از همسایه‌ها شهادت دادند و گفتند وقتی شلیر خودش را مقابل پنجره رساند و فریاد کشید و کمک خواست، گوران او را هول داد و گفت برو به جهنم!

بازداشت دردسرساز قاتل

گوران تحت تعقیب قرار گرفت و چند روز بعد از خاکسپاری شلیر به دام افتاد. زمانی که مأموران مخفیگاه او را شناسایی کردند، او برای فرار از دست مأموران به خانه زنی هجوم برد و او را گروگان گرفت. حتی زن جوان را زخمی هم کرد. از آنجا هم به خانه‌ای دیگر هجوم برد و در آنجا هم دو زن را گروگان گرفت. او به هر ریسمانی چنگ می‌زد برای اینکه خودش را از دست مأموران نجات دهد اما در نهایت دستگیر شد.

رسیدگی خارج از نوبت

با توجه به بازتاب این جنایت و مرگ زن پاکدامن به دست همسایه شیطان‌صفت دستور رسیدگی فوق‌العاده صادر شد و پرونده شلیر خارج از نوبت روی میز قضات دادگاه کیفری قرار گرفت و گوران محاکمه شد.

گفت‌وگو با برادر شلیر

گفت‌وگو با برادر شلیر رسولی بخوانید.

از مرگ غم انگیز خواهرتان ۸ ماه می‌گذرد. در این مدت پرونده چه روندی را طی کرده است؟

متهم دستگیر شده و زندان است. اتهام او هم قتل عمد خواهرم، آدم‌ربایی و قدرت‌نمایی با چاقو، ضرب و جرح عمدی و گروگان‌گیری زنانی است که در جریان دستگیری آنها را گروگان گرفته بود.

او اتهام قتل خواهرتان را قبول دارد؟

قبول ندارد و در همه مراحل رسیدگی به پرونده این اتهام را انکار کرده است درحالی که ۳ نفر از همسایه‌ها شهادت داده‌اند و حتی در دادگاه هم حاضر شده‌اند و دست روی قرآن گذاشته و قسم خورده‌اند اما باز هم گوران این اتهام را قبول ندارد! البته حرف‌های ضد و نقیض زیادی می‌زند. یک بار گفت مست بودم و متوجه نشدم چه اتفاقی افتاد اما بعد به درخواست خودش صحنه مرگ خواهرم را هم بازسازی کرد. با اینکه قبل از بازسازی صحنه می‌گفت که مست بوده است اما همه جزئیات را شرح داد و فقط در مورد نحوه مرگ خواهرم دروغ گفت. گفت شلیر خودش را پرتاب کرد. بازپرس به او گفت تو چطور ادعا می‌کنی مست بودی در حالی که همه جزئیات را شرح می‌دهی!

در دادگاه چه دفاعی از خود کرد؟

سعی می‌کرد با مظلوم‌نمایی جوسازی کند. گریه می‌کرد و می‌گفت کار من نبوده است. در دادگاه هم حرف خود را کاملاً تغییر داد. این بار می‌گفت من اصلاً شب حادثه خانه نبودم و نمی‌دانم ماجرا چه بود.

به نظرتان دادگاه چه تصمیمی می‌گیرد؟

همه می‌دانند او چه انسان شروری است و سوابق کیفری متعددش مستند در پرونده موجود است. حتی همین الان هم دوستانش دست از شرارت برنمی دارند و سنگ قبر خواهر مظلوم من را شکسته‌اند! رسیدگی به پرونده اتهامات گوران ادامه دارد و رأی دادگاه بعد از مشورت قضات صادر خواهد شد.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 33
 • در انتظار بررسی: 8
 • غیر قابل انتشار: 4
 • رضا IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  42 1
  باید قاتل بیرحم را تکه پاره کنند تا درس عبرت بشه.
  • IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
   3 1
   سر مسیح پولی نژاد و شیاطین کلاه رفت وگرنه مینوشتن پای جمهوری اسلامی
 • IR ۰۸:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  28 0
  بدون شك اين شرور سابقه دار مانند ساير اشرار و خلافكاران كشورمان، بايد مورد رافت اسلامي قرار بگيرد تا با سوابق درخشاني كه در زمينه شرارت و خلافكاري و آزار و اذيت مردم دارد، بر موارد آزار واذيت و مزاحمت براي مردم بيافزايد انشالله. علي بركت الله
 • IR ۰۸:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  29 0
  فقط اعدام
 • IR ۰۹:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  28 5
  سلبرینی‌های بیشرف! بیایید از گوران حمایت کنید؛ نذارید جمهوری اسلامی بهش ظلم کُنه. بیایید و در گناه قتل اون زن بی‌گناه شریک بشید و مثل همیشه رذالت و حرام‌خواری‌تان را فریاد کنید.
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  26 3
  قوه قضاییه مریوان و استان مربوطه را همین الان با همه مسوولانش گل بگیرید. جنایتی به این عظیمی روی داده و طرف هنوز در حال گردن کشی است . تف به غیرت نداشته تان
 • خلیل IR ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  22 3
  یک کرد بخاطر پاکدامنی از دنیا رفته، الان سلبریتی های خائن و وطن فروش خفقان گرفته اند و سکوت پیشه کرده اند
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  22 0
  این تیپ آدمها و دوستانش باید اعدام شوند در محل جنایت تا درس عبرتی باشد برای اشرار دیگر اگر قانون نباشد پس حکم قومی و قبیله ای در جامعه رواج میگیرد
 • مجتبی IR ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  21 0
  آقا سریع اعدامش کنید تا هم درسی باشه برای همقطارانش و هم دوستان این شرور دست از سر این خانواده بردارند
 • طاها IR ۰۹:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  16 0
  به حکم انصاف و عدل باید اعدام بشه
 • IR ۰۹:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  24 8
  فقط جان مهسا کومله مهم بود پس چرا برای این زن بیچاره هشتگ نزدین چون بی حیا و دریده نبود؟ چون نمیشد به جمهوری اسلامی فحش داد؟ ای لعنت بر شما
  • IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
   10 9
   مهسا کومله نبود
 • غلامرضا IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  21 0
  متاسفانه چنین پرونده هایی زیاد هستند و واقعا معلوم نیست وقتی شروری چند بار دستگیر شده باز هم ازاد میشود و دست به شرارت میزند. دفعه دوم یا سوم اگر اعدام میشد چنین حادثه ای رخ نمیداد ضمنا چرا دار و دسته این نامرد دستگیر و مجازات نمیشوند. جای تفکر و تامل دارد
 • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  32 0
  فقط اعدام آن هم در محل وقوع شرارت جلوی چشم دوستانش که هنوز درحال شرارت هستند !!!!
 • ایرانیم و همیشه برای ایران IR ۱۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  23 0
  باید پس از اثبات جرمش به اشد مجازات برسه، تا درس عبرتی برای دیگرشیطان صفتان بشه.شعبان از استان مازندران
 • کاک نصیر IR ۱۰:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  29 0
  با سلام قانون باید شدید عمل کند و افراد شرور را اعدام کند یا اصلا این کثافت را سنگسار کنند
 • IR ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  22 0
  وقتی قوه قضایه با اشرار مماشات میکنه همینه. قضات میترسن از صدور رای برای این قبیل افراد اما مثل اب خوردن افراد ابرو مند و خیلی وقتا بی گناه یا با خطایی جزیی رو با رای های ناجوانمردانه نقره داغ میکنن
 • IR ۱۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  11 0
  جناب اژه ای از همین الان به قضات دیوان عالی کشور و قاضی دادگاه اخطارهای لازم را داده است و تأکید کرده است که این قاتل بالفطره باید به دامان جامعه بازگردد و گرنه آنها می دانند و جناب اژه ای.
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  19 0
  مردک کثیف نابود بشی
 • م. ناظر IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  55 0
  خوب است که خارج از نوبت رسیدگی شده و الا قرنها طول میکشیده!!! دستگاه قضا به شدت نیازمند شخم و تسطیح و مرزبندی است.
 • IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  4 0
  خودش ودوستانش را تکه تکه کنن اگه از بستگانش هم هست که طرفداری میکنن آنها را هم ادب کنن تا جامعه بفهمه قانون هست و گرنه در نقطه ای دیگر جنایتی دیگر و حمایت یهلیبریتیهای احمق دوباره
 • IQ ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  1 2
  من میدونی از چه زاویه نظر گذاشتم لحنم بد بود زدی غیر قابل انتشار بحث اینه که کرم از خوده درخته بعدش اینها ربطش میدن به فارس ایرانی جمهوری اسلامی خدا رو شکر قاتل کورد بوده حالا یعنی حکایت ها درست میکردن هر چند قاتل هم نسبت دادن به فارس ایرانی اخرش یک جورهایی مشکلی نیست بزار خوش باشند
 • IR ۱۲:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  5 0
  مملکت اسلامی..مملکت شیعه و اونوقت مزاحمت اراذل برای ناموس مردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دستگاه امنیتی باید چنان بلایی بر سر این و دوستان و رفقاش بیاره که درس عبرت بشه برای تمام اراذل مریوان.....قطع سر با شمشیر...بولله که باید نحوه اعدامها عوض بشه....با شمشیر سرشو بزنید تا بقیه اراذل حساب کار دستشون بیاد
 • پوریا IR ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  6 0
  این شیطان صفت هنوز اعدام نشده. طرف تو ستارخان تهران قمه کشید ولی به کسی آسیب نزد در عرض دو هفته اعدام شد. ولی این شیطان صفت بعد هشت ماه هنوز اعدام نشده
 • TR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  6 0
  اون آدم باید تا الان اعدام میشد تا دوستان شرورش مزاحم خانواده مقتول نشه
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  4 0
  تقصیر نیروی انتظامیه، باید موقع فرار و گروگانگیری گوران رو خلاص می‌کردند که دادگاه هم لازم نباشه
 • سینا IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  5 0
  اعدام که رو شاخشه شکی هم نیست اما کاش میشد شکنجش هم داد و به طرز فجیعی کشته نیشد هرچند که عذاب اون دنیا خیلی سخت تره اما برای عبرت هم پیاله هاش
 • فقط قانون نمیدانست! IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  7 0
  همه می‌دانستند گوران چه مرد شروری است و از سوابق سرقت و شرارت‌های او باخبر بودند. می دانستند که او چند بار سلاح حمل کرده و همین حالا هم شوکر و اسپری فلفل دارد. برای همین جرأت نمی‌کردند که به خانه او نزدیک شوند. !!!!!همه میدانیتند فقط پلیس و قانون نمیدانست!!!!!!
 • مسعود IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  8 0
  این بیناموس رو باید سریع اعدامش کنن
 • خوزستونی IR ۱۴:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  5 1
  یک کُرد بدحجاب با بیماری زمینه ای میمیره کشور آشوب میشه،یک کُرد اصيل وبا عفت کشته میشه همه خفه خون گرفتن، تفاوت دادار ددور سلبریتی ها رو بعد میگن ما طرف مردم ایم.ای گِل بگیرن دم اون دکّونی که شما توش نقش دفاع از هموطن رو بازی میکنید، منفعت طلب های بی خاصیت 😡
 • حمیدرضا IR ۱۹:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۹
  2 0
  قوه قضاییه فشل وناکارآمد
 • M.M IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۰
  1 0
  اشد مجازات.
 • IR ۱۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۰
  0 1
  من تعجب می کنم چرا تقی به توقی میخوره پای سلبریتیها رو وسط می کشید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس