کد خبر 1483196
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۷
هشدار تحلیلگر صهیونیستی درباره نسل جدید مبارزان فلسطینی

تحلیلگر صهیونیستی گفته است که ما با نسل تازه‌ای از مبارزان فلسطینی مواجه هستیم.

به گزارش مشرق به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، تحلیلگر نظامی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در واکنش به حوادث و رخدادهای ماه‌های اخیر در اراضی اشغالی و چالش‌های امنیتی پیش روی این رژیم و اوضاع امنیتی بی‌سابقه در اراضی اشغالی عنوان کرد: «اسرائیل با نسل تازه‌ای از مبارزان فلسطینی که تحت تأثیر شبکه‌های اجتماعی هستند، مواجه است.»

«آلون بن دیوید» تاکید کرد که همین مسئله سرویس‌های امنیتی اسرائیلی را در مقابل چالش‌هایی اساسی و سخت قرار می‌دهد که موجب می‌شود تشخیص اینکه چه کسی از میان صدها یادداشت منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی قصد اجرای عملیات ضدصهیونیستی را دارد، به رغم پیشرفت تکنولوژی بسیار سخت و پیچیده شود.

بن دیوید همچنین تصریح کرد که نظامیان ارتش و نیروهای امنیتی در جریان یورش به شهرهای فلسطینی با مشکلی جدی مواجه هستند که یکی از مهمترین این مشکلات عبارت است از خروج شمار زیادی از جوانان فلسطینی برای رویارویی با آن‌ها که این نشان می‌دهد آن‌ها تا چه اندازه آماده جانفشانی هستند که طی ۱۵ سال گذشته چنین چیزی بی‌سابقه بوده است.

اظهارات این کارشناسان صهیونیستی همزمان با آن اعلام شد که روز دوشنبه یک جوان فلسطینی با استفاده از خودرو در خیابان یافا در قدس اشغالی، شماری از صهیونیست‌ها را زیر گرفت. این عملیات زیرگیری با خودرو در ۲۰۰ متری مکان برگزاری مراسم یادبود نظامیان کشته‌شده ارتش رژیم صهیونیستی رخ داده، در شرایطی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای سخنرانی در این مراسم در نزدیکی محل وقوع عملیات حضور داشته است. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که در این عملیات زیرگیری تاکنون ۸ صهیونیست زخمی شده‌اند.

گفته می‌شود نظامیان صهیونیست به سوی مجری این عملیات تیراندازی کرده‌اند که در پی آن وی به شهادت رسیده است.

در پی این رخداد ترس و وحشت شدیدی بر صهیونیست‌ها در قدس اشغالی سایه افکنده است. منابع عبری زبان اعلام کردند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی چند صد متر از محل وقوع عملیات زیرگیری با خودرو در غرب قدس فاصله داشت. نتانیاهو در جریان سخنرانی در مراسم یادبود کشته شدگان ارتش رژیم صهیونیستی، عنوان کرد که حمله دیگری در نزدیکی ما انجام شد و این بار دیگر به ما یادآوری می‌کند که اسرائیل همواره در معرض خطر قرار دارد و در مقابله با این خطرات تردید نخواهیم کرد.

از سوی دیگر، گروه‌های فلسطینی عملیات ضدصهیونیستی در قدس اشغالی را تبریک گفته و آن را پاسخی به جنایات اشغالگران اسرائیلی علیه سرزمین، ملت و مقدسات فلسطین دانستند. جنبش حماس طی بیانیه‌ای تاکید کرد که عملیات زیرگیری صهیونیست‌ها با خودرو در قدس پاسخی به جنایات بی وقفه آنان علیه مقدسات اسلامی و مسیحی قدس به ویژه مسجد مبارک الاقصی بود.

عبداللطیف قانوع سخنگوی حماس تاکید کرد که عملیات قهرمانانه قدس پاسخی به جنایات صهیونیست‌ها علیه مسجد الاقصی از جمله تعرض به مصلای باب الرحمه بود. قانوع اشاره کرد که دشمن صهیونیستی بهای جنایات خود علیه مسجد الاقصی را خواهد داد و هرگز در این سرزمین امنیت نخواهد داشت و ملت فلسطین به خیزش سراسری خود در دفاع از مسجد الاقصی ادامه می‌دهد.

کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین طی بیانیه‌ای تاکید کرد که عملیات زیرگیری با خودرو در قدس اشغالی پاسخی طبیعی و عملی به جنایات صهیونیست‌ها علیه مسجد الاقصی و تعرض به مصلای باب الرحمه و وارد کردن خسارت به آن بود. این کمیته‌ها عملیات قدس را سیلی محکمی به نهادهای امنیتی و نظامی اسرائیلی و پیامی به دولت اشغالگر و سران جنایتکار آن دانست بدین مفهوم که آنها مادامی که در این سرزمین باشند، هیچ امنیت و آرامشی نخواهند داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس