کد خبر 1477858
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۱
شرکت هرمی

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا ضمن هشدار به شهروندان گفت: مراقب فعالیت برخی از شرکت‌های هرمی با نام‌هایی از جمله لیورپل، سولار، ترانوست و تتر باشید.

به گزارش مشرق، سرهنگ عبداله چولکی روز چهارشنبه اظهار داشت: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده اخیرا شرکت‌هایی با عنوان شرکت سرمایه‌گذاری ارزی با نام لیورپل، سولار، ترانوست و تتر در فضای مجازی از طریق عضویابی اینترنتی فعالیت می‌کنند که در مرحله نخست ثبت‌نام و عضویت در سایت طراحی شده است و سپس با فرستادن لینک دعوت برای دوستان و آشنایان خود آنها را نیز تشویق به عضویت در سایت‌های پیش بینی شده می‌کنند.

وی ادامه داد: این فرایند دسیسه هرمی تلقی و اخیرا نیز عده‌ای در برخی از استان های کشور در این حوزه فعالیت می‌کنند.

چولکی اضافه کرد: ماهیت تبلیغی این قبیل شرکت‌ها کلاهبرداری است و با ارائه خدمات استخراج ارز دیجیتال (ماینینگ) بیت کوین و کسب سود، هم از طریق ماینینگ و هم از طریق معاملات بازار سهام با ادعاهای دروغین وعده سرمایه گذاری در برنامه‌های درآمدزایی، سودهای ثابت ماهیانه به سرمایه گذاران وعده پاداش درصدی چشمگیر به ازای معرفی افراد جدید برای عضوگیری و تعادل در افراد زیرمجموعه را می‌دهند که این طرح در زمره فعالیت‌های هرمی و پانزی قرار می‌گیرد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه این شرکت‌ها در چند سال اخیر به صورت پنهانی و زیرزمینی فعالیت غیرقانونی خود را شروع کرده‌اند، گفت: در دسیسه‌های هرمی از آنجا که صرفا پول جابه جا می‌شود و کالایی وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد، صوری است، با وعده‌های خارق العاده درآمدزایی، آنها را در رشد سریعتر شبکه خود ترغیب می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت در شرکت‌های هرمی به عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور محسوب شده و پیگرد قانونی دارد، گفت: پیشنهاد دعوت به کار و استخدام در وزارتخانه‌ها، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های معتبر با درآمد زیاد یکی از ترفندهای شرکت‌های هرمی است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا ضمن هشدار به شهروندان با بیان اینکه اعضای شرکت‌های هرمی در پی جذب سرمایه‌های شما هستند نه اینکه سودی به شما برسانند، افزود: از هرگونه فعالیتی که ادعای درآمدی غیرعادی دارد، برحذر باشید زیرا آن فعالیت ممکن است هرمی باشد.

وی با تاکید بر اینکه از هرگونه فعالیتی که دریافت سود آن منوط به وارد کردن اعضای جدید باشد باید دوری کرد، خاطرنشان کرد: نحوه فعالیت شرکت‌های هرمی در سایت ایران هشدار به نشانی http:// www.iranhoshdar.ir اطلاع‌رسانی شده است که هموطنان می‌توانند با مراجعه به این سایت اطلاعات جامعی درباره فعالیت شرکت‌های هرمی کسب کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس