کد خبر 1475388
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۳
هشدار موساد درباره شکاف شدید مقامات رژیم صهیونیستی

رئیس موساد پنجشنبه شب نسبت به خطرات شکاف داخلی و تهدیدات خارجی علیه امنیت رژیم صهیونیستی هشدار داد.

به گزارش مشرق، داوید بارنئا، رئیس موساد به بنیامین نتانیاهو نسبت به خطرات شکاف داخلی و تهدیدات خارجی که امنیت رژیم صهیونیستی را تهدید می‌کند، هشدار داد.

این رسانه‌ها به جزییات بیشتر این تهدیدات هیچ اشاره‌ای نکردند.

هشدار بارنئا پس از آن روی می دهد که پارلمان اسرائیل امروز پیش‌نویس تغییرات «قانون پایه رژیم» را که مانع برکناری نخست وزیر از سمتش و اعلام ناتوانی وی در انجام وظایفش می‌شود، تصویب کرد.

قانون مورد اشاره به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به فساد و خیانت در امانت متهم است، مصونیت می‌دهد.

بر اساس آنچه «کان» رادیو رژیم صیهونیستی نیز گزارش داد، این قانون با ۶۱ رای موافق و ۴۷ رای مخالف تصویب شد.

این اصلاحیه تصریح می‌کند که اعلام برکناری تنها در صورت ناتوانی جسمی یا روانی نخست وزیر در انجام وظایفش امکانپذیر است. در این صورت شخص نخست وزیر باید فقدان توانایی خود را اعلام کند یا از طریق رای گیری در کابینه و تایید ۷۵ درصد وزرا، فقدان توانایی وی تعیین شود و در صورت مخالفت نخست وزیر با رای گیری در این مورد در کابینه، این تصمیم به مجمع عمومی در کنست منتقل می‌شود و این‌ فقدان صلاحیت باید توسط ۹۰ نماینده کنست تایید شود.

بر اساس اصلاحیه جدید قانون پایه رژیم صهیونیستی، دیوان عالی اجازه نخواهد داشت هیچ درخواستی برای رد صلاحیت نخست وزیر را بررسی کند.

بر اساس اعلام رسانه‌های صهیونیستی، همزمان با این اقدام پارلمان رژیم اسرائیل، هزاران تن در سرزمین اشغالی در اعتراض به اصلاحات قضایی تظاهرات و خیابان‌ها را مسدود کردند.

رسانه‌ها گزارش دادند که ساکنان سرمزن های اشغالی روز پنجشنبه در اعتراض به تغییرات اساسی در سیستم قضایی توسط کابینه نتانیاهو به خیابان‌ها آمدند و در محکومیت این اقدام با مسدود کردن راه‌ها در سراسر سرزمین‌های اشغالی کمپین چند ماهه اعتراضی خود را افزایش دادند.

بر اساس این گزارش، هزاران نفر از معترضان با حمل پلاکارت هایی در محکومیت این اقدام کنست، در خیابان‌های تل‌آویو راهپیمایی کردند و موجب توقف تردد در اواسط یک روز کاری در این خیابان‌ها شدند.

همچنین گروهی از معترضان در یک خیابان بیرون بندرگاه، لاستیک‌ها را آتش زدند و برای مدتی مانع از حرکت کامیون‌ها شدند. پلیس تظاهرکنندگان را از محل تجمع دور کرد.

در هفته‌های گذشته، ده‌ها شهر از شمال تا جنوب فلسطین اشغالی از جمله تل آویو، حیفا، قدس اشغالی، بئر السبع، ریشون لتسیون و هرتزلیا صحنه تظاهرات علیه کابینه راست افراطی بوده است.

این تظاهرات‌ در سایه جدال شدید بین ائتلاف کابینه راست افراطی به ریاست نتانیاهو و جناح اپوزیسیون به ریاست «یائیر لاپید» نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی برگزار شده است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس