کد خبر 1474472
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۴
«هوش مصنوعی» قدرت کشف دوپینگ را افزایش می‌دهد

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی و دبیرکل ایران گفت: هوش مصنوعی موجب می‌شود، قدرت کشف دوپینگ افزایش یابد.

به گزارش مشرق، غلامرضا نوروزی پس از حضور در کنگره سالانه وادا در سوییس، در تشریح سفرش اظهار کرد: این کنگره هر ساله در سوییس برگزار می‌شود و همه کشورها در آن حضور می یابند؛ از سال ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا، کنگره مذکور به صورت وبیناری برگزار شد و امسال مجددا با فروکش کردن شیوع این ویروس، شاهد برگزاری حضوری کنگره وادا بودیم.

ورزشکاران؛ محور و پیشگام مبارزه با دوپینگ

دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) با اشاره به اینکه در کنگره سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) در سال جاری به موارد متعددی از جمله توجه جدی ورزشکاران به مقوله مبارزه با دوپینگ تاکید شد، گفت: در این کنگره تاکید شد که ورزشکاران باید به عنوان محور و پیشگام مبارزه با دوپینگ نسبت به این مسئله، اقدام کنند.

نوروزی افزود: به همین دلیل امسال وادا کمیته ورزشکاران را ارتقاء داد و آن را به شورای ورزشکاران تبدیل کرد تا به این ترتیب تعداد بیشتری از ورزشکاران عضو این شورا باشند و در جهت مبارزه با دوپینگ فعالیت و کمک کنند؛ باید خاطرنشان کرد از ایران، زهرا نعمتی که عضو آنتی دوپینگ پاراالمپیک است از سوی وادا به عنوان عضو شورای ورزشکاران حضور دارد که اتفاق مثبت و ارزنده‌ای تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه دیگر مسئله مهم مطرح شده در کنگره وادا، بحث هوش مصنوعی بود، گفت: در آینده، هوش مصنوعی در کشف دوپینگ نقش موثری خواهد داشت.

تلاش برای حرکت در مسیری پاک و سالم در ورزش دنیا

نایب رییس کمیته ملی المپیک ایران با بیان اینکه مقوله بازرسی‌ از نادو کشورهای مختلف از سوی وادا خیلی جدی‌تر شده است، اظهار کرد: در حوزه بازرسی، موارد هشت گانه نادو کشورهای مختلف باید با وادا تطبیق داشته باشد و این بازرسی‌ها به صورت جدی از سوی وادا در دستورکار قرار گرفته است و اگر نادویی نتواند موارد هشت گانه را در حوزه تطبیق رعایت کند و دارای نقص باشد، مسئله تعلیق برای آن کشور، جدی می‌شود.

نوروزی ادامه داد: توجه به مباحث اخلاقی و رعایت اخلاق دیگر موضوعی بود که در کنگره سالانه وادا مدنظر قرار گرفت تا به سمت ورزشی پاک و سالم در دنیا، حرکت کنیم.

دیدار با رییس و دبیرکل وادا

وی با اشاره به اینکه در این کنگره با نیک‌لی؛ دبیرکل و ویتولد بانکا؛ رییس وادا، جلساتی را برگزار کردیم، خاطرنشان کرد: با توجه به شناخت خوبی که این افراد از نادوی ایران دارند از آن‌ها به منظور حضور در کشور، دعوت بعمل آوردیم که مورد استقبال آن‌ها قرار گرفت و امیدوار هستیم شاهد حضورشان در ایران باشیم و از ظرفیت‌شان به بهترین شکل، استفاده کنیم.

نوروزی ادامه داد: همچنین جلسات متعددی با با نادوی سایر کشورها به ویژه کشورهای همجوار برگزار کردیم و در خصوص وسایل مورد نیاز، مانند کیت‌های نمونه‌گیری با شرکت های مربوطه، جلساتی داشتیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس