کد خبر 1473160
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵
بن‌بست منشور تجزیه‌طلبی اپوزیسیون

جریان ضدایرانی به‌رغم روزهای ابتدایی آشوب‌ها که سعی در پنهان کردن اهداف اصلی خود داشتند، با وقاحت هرچه تمام‌تر در حال نرمالیزه کردن تجزیه ایران هستند.

به گزارش مشرق، در چند ماهی که از پایان اغتشاشات می‌گذرد، هر قدر فضای داخلی ایران رو به آرامش و ثبات پیش رفته، جریان ضدایرانی خارج‌نشین تمام توان خود را به‌کار گرفته تا دوباره بر آتش آشوب‌ها بدمد. گروه‌های ضدایرانی، از سلطنت‌طلبان حامی پهلوی‌ها و منافقینی که دست‌شان به خون هزاران نفر از مردم ایران آلوده است گرفته تا جدایی‌طلبانی که رویای تجزیه ایران را در سر دارند، با برپایی تجمعات و در پیش گرفتن برنامه‌های متعدد، سعی دارند با تنفس مصنوعی جسم مرده آشوب‌ را زنده کنند.

با این حال نکته‌ای که در کنش‌ها و فعالیت‌های اخیر جریان ضدایرانی محسوس است، اینکه این گروه‌ها به‌رغم روزهای ابتدایی آشوب‌ها که سعی در پنهان کردن اهداف اصلی خود داشتند، با وقاحت هرچه تمام‌تر در حال نرمالیزه کردن تجزیه ایران هستند. مصداق بارز این امر، راه یافتن گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلبی همچون کومله و حزب دموکرات کردستان به حلقه لیدرهای اپوزیسیون ایرانی است. در این رابطه باید گفت گروه‌های ضدانقلاب در فعالیت‌های اخیر خود یک فصل مشترک دارند و آن هم توافق‌نظر در زمینه برجسته کردن گروه‌های تجزیه‌طلب است.

در روزهای اخیر بیانیه‌ای از سوی ۶ نفر از دلقک‌های اپوزیسیون با عنوان «منشور همبستگی و سازماندهی» منتشر شده که لیدرهای گروه‌های ضدانقلاب در آن عملا از تجزیه و چندپاره شدن ایران سخن گفته‌اند. رضاپهلوی، شیرین عبادی، نازنین بنیادی، مسیح علینژاد، حامد اسماعیلیون به همراه عبدالله مهتدی ۶ دلقک امضاکننده بیانیه هستند که خواستار تمرکززدایی از قدرت با سپردن اختیارات مالی، اداری و سیاست‌گذاری به نهادهای منتخب استانی، شهری و ناحیه‌ای شده‌اند. به عبارت بهتر، لیدرهای جریان ضدایرانی هدف تجزیه‌طلبانه خود را در پوشش تمرکززدایی از قدرت مرکزی مطرح کرده‌اند.

این افراد در حالی بر حکمرانی دموکراتیک، حقوق بشر، کرامت انسانی، عدالت و صلح تاکید کرده‌اند که هرکدام به نحوی از دشمنان حقوق بشر، عدالت و حکمرانی دموکراتیک به شمار می‌روند. در تایید این گزاره می‌توان به حضور عبدالله مهتدی، سرکرده جنایتکار گروه تروریستی کومله در این نشست اشاره کرد. بر کسی پوشیده نیست کومله در طول دهه‌های گذشته همواره خواستار جدایی کردستان از ایران بوده و برای رسیدن به این هدف دست به ترورها و جنایت‌های بی‌شماری ‌زده است. به گواهی تاریخ، این گروهک تروریستی از فردای پیروزی انقلاب اسلامی، به همراه دیگر گروه‌های تجزیه‌طلب از جمله حزب دموکرات و رزگاری پروژه جدایی کردستان از ایران را کلید زد و با اقدامات جنایت‌آمیز خود در غرب کشور، سعی در پیشبرد هدف ضدایرانی خود داشت. در جریان اغتشاشات اخیر نیز گروهک تجزیه‌طلب کومله با ایجاد آشوب و ناامنی در مناطق غرب و شمال غرب کشور پروژه ضدایرانی خود را دنبال می‌کرد. علاوه بر این، مهتدی، سرکرده این گروهک نیز در اظهارات متعددی بر لزوم تکه‌تکه شدن ایران تاکید کرده است. هر ۶ نفری که بیانیه مورد اشاره را امضا کرده‌اند، بارها هدف اصلی خود را سقوط جمهوری اسلامی اعلام کرده و تاکنون مثل ماه‌های گذشته هیچ ایده‌ای برای فردای براندازی جمهوری اسلامی ارائه نکرده‌اند. در رویای براندازان همه چیز با سقوط جمهوری اسلامی به پایان می‌رسد و در این مسیر ابایی از بیان این ندارند که حتی با تجزیه ایران پس از سقوط جمهوری اسلامی نیز مشکلی ندارند و اگر حافظ منافع غرب باشد حتی از آن دفاع هم خواهند کرد.

این منشور بی‌وطنی و تجزیه‌طلبی به قدری به مذاق گروهک تروریستی کومله خوش آمده که سرکرده این گروه در گفت‌وگو با شبکه ضدایرانی اینترنشنال، به تمجید از آن پرداخته است. عبدالله مهتدی، دبیرکل این گروهک تجزیه‌طلب که پیش از این بر سر نوع حکومت پسابراندازی با سلطنت‌طلبان اختلاف نظر داشت، در حمایت از بیانیه اخیر گفت: منشور همبستگی و سازماندهی که بر اساس اصول جهانی حقوق بشر و با توافق بی‌سابقه جمعی متکثر تنظیم شده، یک گام بسیار مثبت به جلو است. او بازخورد بیانیه در بین کردهای تجزیه‌طلب را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در جامعه کرد ایران واکنش‌های مثبت و منفی نسبت به این منشور مطرح شده اما بیشتر این واکنش‌ها مثبت بوده‌اند. دبیرکل گروهک تروریستی کومله با ابراز خوشحالی از مفاد بیانیه اخیر دلقک‌های ضدانقلاب اظهار کرد: در منشور مهسا (منشور همبستگی و سازماندهی) خطوطی از نظام آینده ترسیم و سازوکاری برای تعیین آزادانه و دموکراتیک نظام حاکمیت آینده ایران پیش‌بینی شده است. منشور مهسا دموکراسی محور، شهروند محور و کثرت‌گرا است و منافع آن به همه جامعه، از جمله جامعه کرد می‌رسد. این منشور به صراحت از به رسمیت شناختن جایگاه قومیت‌ها و زبان‌های مادری و پرهیز از تمرکزگرایی صحبت کرده است. او همچنین اضافه کرد: در منشور مهسا، توافق چنین جمع متکثری از نیروهای سیاسی ایران برای پذیرش اصول همکاری مشترک بی‌سابقه است.

به وضوح مشخص است منظور مهتدی از به رسمیت شناختن جایگاه قومیت‌ها و دموکراسی کثرت‌گرا در بیانیه مورد اشاره، اعطای خودمختاری به گروه‌های تجزیه‌طلب و در نهایت چندپاره شدن ایران است و به همین دلیل رضایت او را جلب کرده است.

استقبال منافقین از تجزیه‌طلبان

روز شنبه هفته جاری، تعدادی از افراد ضدانقلاب با میدان‌داری سازمان منافقین با برگزاری نشستی در واشنگتن بار دیگر رویاهای شوم خود علیه ایران را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند. در این نشست که با سخنرانی مریم رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین همراه بود، مایک پنس، معاون پیشین رئیس‌جمهور آمریکا و تعدادی دیگر از مقامات آمریکایی شرکت داشتند و به سخنرانی پرداختند. جدای از ادعاهای واهی و تکراری سخنرانان نشست علیه ایران، نکته قابل توجهی که باید به آن اشاره کرد، حضور هیاتی از سوی حزب دموکرات کردستان در این مراسم بود که با استقبال گرم و خوشامدگویی اختصاصی رجوی به آنها همراه بود. حزب دموکرات کردستان در کنار کومله، به دنبال تجزیه‌طلبی و جدا کردن کردستان از ایران است. این سازمان تروریستی نیز مثل کومله، جنایت‌های بسیاری را در سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی مرتکب شده است.

با آغاز آشوب‌های خیابانی از اواخر شهریورماه سال جاری، گروه‌های تجزیه‌طلب در غرب کشورمان تمام اهتمام خود را به بهره‌برداری از این ناامنی‌ها معطوف کردند. با این حال همه چیز به برنامه‌ریزی گروه‌های تجزیه‌طلبی همچون کومله و دموکرات محدود نمی‌شد. بهره‌گیری از این گروه‌ها به شکل ویژه‌تری از سوی دولت‌های غربی به عنوان برنامه‌ریزان اغتشاشات نیز پیگیری می‌شد. ضدانقلاب خارج‌نشین نیز ابایی از نشست و برخاست با تجزیه‌طلبان نداشت. تجمع آبان‌ماه در برلین که تبدیل به میدانی برای برافراشتن پرچم گروه‌های تجزیه‌طلب شد، برای نخستین‌بار برنامه‌ریزی تجزیه‌طلبان را علنی کرد. چند روز پس از این تجمع بود که یک فایل صوتی از رعنا رحیم‌پور، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی منتشر شد که عملا به وجود یک سناریو برای فعال کردن گسل‌های قومیتی و حرکت به سمت تجزیه‌طلبی در حاشیه آشوب‌های خیابانی اخیر در ایران اعتراف می‌کرد. در این فایل صوتی وی به شکل بی‌پرده از هدف تکه‌تکه و تجزیه شدن ایران خبر می‌دهد و تاکید می‌کند هدف پشت پرده آشوب‌طلبی‌ها در ایران نه دموکراسی، بلکه تجزیه است! رحیم‌پور مشخصا خبر می‌دهد در رسانه سعودی اینترنشنال ابلاغ شده که فقط با رهبران احزاب «تجزیه‌طلب» گفت‌وگو و به آنها تریبون داده شود.

مزد مزدوری به دلار

اسناد منتشرشده در سایت اطلاعات مخارج فدرال دولت آمریکا نشان می‌دهد مسیح علینژاد طی ۱۰ سال گذشته ۷۲۷ هزار دلار از آمریکایی‌ها دستمزد گرفته است.

سایت www.usaspending.gov منبع داده باز اطلاعات رسمی مخارج فدرال دولت آمریکاست. در این سایت فهرست سازمان‌ها و افرادی که به‌ صورت قراردادی یا گرنت، پولی از دولت فدرال آمریکا دریافت کرده باشند، منتشر شده است، البته این سایت شامل اطلاعات حقوق کارمندان دولت فدرال آمریکا نیست. با جست‌وجوی نام افراد و سازمان‌ها در این سایت می‌توان دریافت که آنها طی سال‌های گذشته و در چه قراردادهایی، چه‌میزان پول و دستمزد از دولت آمریکا دریافت کرده‌اند. بنا بر اطلاعات موجود در این سایت، مسیح علینژاد از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۳ در مجموع ۷۲۷ هزار و ۴۱۰ دلار از دولت آمریکا دریافت کرده است. این مبالغ طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۳ در قالب قراردادهای آژانس رسانه‌های جهانی دولت فدرال آمریکا با مسیح علینژاد به حساب شخصی وی واریز شده است و حقوق کارمندی او نیست. آژانس رسانه‌های جهانی دولت فدرال آمریکا (U.S. Agency for Global Media‌)
متولی امور رسانه‌ای و حمایت از منافع آمریکا در سطح جهان است که شبکه خبری VOA (صدای آمریکا) متعلق به آن است. علینژاد بسیاری از برنامه‌های رسانه‌ای خود را با شبکه تلویزیونی صدای آمریکا اجرا کرده است. این دریافتی‌ها از سال ۲۰۱۳ با مبلغ ۷ هزار دلار شروع شده اما بتدریج افزایش یافته و سال ۲۰۲۲ به ۱۲۵ هزار دلار رسیده است. همچنین وی در حالی سال ۲۰۲۱، ۱۱۷ هزار دلار از دولت آمریکا دریافت کرده که میانگین درآمد شغلی در آمریکا سالانه ۵۹ هزار دلار است.

پیش‌تر نیز در گزارشی اشاره شده بود که علینژاد سالانه حدود ۱۲۰ هزار دلار (۲ برابر حقوق یک خبرنگار نیویورکی) از دولت آمریکا پول دریافت می‌کند تا از یک سو مدعی حمایت از بانوان ایرانی شود و از سوی دیگر خواستار تحریم همه‌جانبه ایران باشد. در آن گزارش همچنین اشاره شده که اکنون ثروت خالص مسیح علینژاد یک تا ۵ میلیون دلار است و در محله بروکلین که آمریکایی‌ها به‌راحتی در آنجا نمی‌توانند صاحب خانه شوند، یک خانه فول‌امکانات دارد که ۵ سال پیش یک میلیون و ۷۰۶ هزار دلار قیمت‌گذاری شده بود. گفتنی است رقمی که در بالا به آن اشاره شد دریافتی از دولت آمریکاست و ممکن است مسیح علینژاد از دولت‌های دیگر نیز دستمزد گرفته باشد.

منبع: روزنامه وطن امروز

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
  3 0
  سه کله پوک. خدا دشمنان ما را احمق افرید
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
  0 0
  یکی از بدترین جایگا های دوزخ جایگاه همین 3 کله پوک است که میبینید. ان شالله
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
  0 0
  مشرق چرا اینقدر از مزدورها مطلب مینویسی .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس