کد خبر 1468558
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۲
حوادث

جوان ۳۴ ساله ای که با همدستی یکی از دوستانش شاگرد مجرد یکی از بنگاه های املاک را به قتل رسانده و جسد او را در بیابان رها کرده بود روز گذشته با تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی دستگیر شد.

به گزارش مشرق، ماجرای وحشتناک این پرونده جنایی از یکم اسفند گذشته زمانی آغاز شد که مرد جوانی با شاگرد ۲۶ ساله بنگاه املاک تماس گرفت و از او خواست تا واحد آپارتمانی رهن و اجاره ای مناسبی را به او معرفی کند.

مرد ۳۳ ساله که مدعی بود مبلغ رهن را تا ۵۰ میلیون تومان می پردازد، چنین وانمود کرد که برای پرداخت اجاره نیز مشکلی ندارد. به این ترتیب امیر (شاگرد بنگاه) با مشتری خود در نزدیکی بولوار میثاق قرار گذاشت تا چند واحد آپارتمانی را به او نشان دهد. طولی نکشید که امیر سوار بر پژو ۲۰۶ سفید رنگش شد و به طرف محل قرار حرکت کرد. مرد ۳۳ ساله هم که خود را ابوالفضل معرفی کرده بود به محض مشاهده خودروی جوان بنگاه دار، در صندلی جلو نشست و شروع به احوال پرسی کرد اما هنگامی که راننده پژو قصد حرکت داشت، مشتری مذکور از وی خواست لحظاتی تامل کند تا همسرش نیز با آن ها همراه شود، اما هنوز جمله او به پایان نرسیده بود که ناگهان مردی آشنا در پژو را گشود و در صندلی عقب جا گرفت.

شاگرد ۲۶ ساله که با دیدن «علیرضا» به شدت تعجب کرده بود، خیلی خونسرد به احوال پرسی با او پرداخت چرا که امیر مدتی با رومینا (همسر علیرضا) در بنگاه املاک همکار بود و او را می شناخت. از مدتی قبل هم علیرضا (مرد ۳۴ ساله قصاب) که به خاطر سوء ظن به «ارتباط سیاه همسرش» با مردی غریبه، به وی مشکوک شده بود، اخم هایش را در هم کشید و از «امیر» خواست به سمت بزرگراه حرکت کند. وقتی «امیر» تلاش کرد تا به «علیرضا» اثبات کند که در ظن سیاه خود دچار اشتباه شده است، گفت وگوهای خصمانه بین آن ها در حالی شدت گرفت که «امیر» خودرو را در حاشیه بزرگراه متوقف کرده بود.

این گفت وگوها حدود ۴۵ دقیقه طول کشید و به ناگاه مرد ۳۴ ساله که در صندلی عقب با چهره ای خشمگین و برافروخته سخن می گفت، کارد قصابی را بیرون کشید و ضربه ای به ران پای راننده ۲۶ ساله زد و سپس ضربه دیگری را به دست چپ وی فرود آورد. او در همین حال گوشی راننده مجرد را نیز گرفت و در حالی که پیامک ها و تصاویر داخل گوشی را نگاه می کرد با صدایی خشم آلود، گردن امیر را گرفت و با کمک ابوالفضل، پیکر زخمی و خون آلود او را از میان دو صندلی به عقب کشید به طوری که صندلی و در خودرو رنگ خون گرفت.

در این هنگام همدست علیرضا که خود را مشتری رهن و اجاره منزل معرفی کرده بود پشت فرمان پژو ۲۰۶ نشست و آن ها به طرف انتهای بولوار مجیدیه حرکت کردند. وقتی خودرو در کنار کالی متوقف شد که درون زمین های کشاورزی مسیر اتصال جاده ای به طرقبه شاندیز قرار داشت، علیرضا آخرین ضربه کاری را با کارد وحشتناک بر گردن «امیر» فرود آورد و سپس پیکر زخمی او را از داخل خودرو به درون کال انداخت.

آدمکشی مرد قصاب درون خودرو +عکس

دقایقی بعد عاملان این حادثه هولناک با شکستن گوشی تلفن همراه «امیر» به طرف منطقه قاسم آباد به راه افتادند و پژوی خون آلود را در یکی از خیابان های فرعی بولوار ادیب رها کردند و از محل گریختند.

از سوی دیگر خانواده امیر که مانند همیشه منتظر فرزندشان بودند، با نگرانی به وی زنگ می زدند اما نتیجه ای نمی گرفتند. آن ها روز بعد هم به هر جایی که احتمال حضور فرزندشان وجود داشت، سرزدند ولی تلاش هایشان برای یافتن «امیر» بی فایده بود تا این که روز بعد از این ماجرا، پدر امیر با مراجعه به پلیس، گم شدن پسر ۲۶ ساله اش را اطلاع داد.

همزمان با ارسال پرونده مذکور به پلیس آگاهی خراسان رضوی، گروهی از کارآگاهان اداره جنایی با نظارت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) ماموریت یافتند تا ماجرای گم شدن شاگرد بنگاه املاک را پیگیری کنند.

بنابر این گزارش، درحالی که رصدهای اطلاعاتی با بازبینی دوربین های مدار بسته در اطراف محل کار وی ادامه داشت ناگهان روز یک شنبه گذشته شهروندی در تماس با پلیس ۱۱۰، از رها شدن بدون صاحب یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ سفید رنگ در حاشیه یکی از خیابان های بولوار ادیب خبر داد. با دریافت این خبر بی درنگ ماموران انتظامی به بررسی موضوع پرداختند و با مشاهده شماره پلاک و همچنین آثار زیادی از خون های ریخته شده در کف خودرو، متوجه شدند که در برابر یک پرونده جنایی قرار گرفته اند.

طولی نکشید که ماجرای مذکور به قاضی ویژه قتل عمد مشهد گزارش شد و دقایقی بعد قاضی دکتر صادق صفری، دستورهای ویژه ای را برای ردیابی عامل یا عاملان رها کردن خودرو در منطقه یاد شده صادر کرد.

این گونه بود که پرونده پیچیده جنایی روی میز قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گشوده شد و گروهی تخصصی از کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) تحقیقات گسترده ای را با کنکاش های اطلاعاتی آغاز کردند و به سرنخ هایی از جوانی رسیدند که برای آخرین بار با وی تماس گرفته و قرار گذاشته بود تا واحد آپارتمانی را رهن و اجاره کند. بر همین اساس، کارآگاهان با بهره گیری از تجربیات قاضی دکتر صفری، عازم میدان استقلال مشهد شدند و ابوالفضل را که در یکی از فروشگاه های پروتئینی مشغول کار بود، به مقر انتظامی انتقال دادند. این جوان ۳۳ ساله که با مشاهده اسناد و مدارک دقیق پلیس حیرت زده به آنان می نگریست ، به ناچار لب به اعتراف گشود و راز این جنایت را فاش کرد.

او گفت: یکی از دوستانم که با یکدیگر همکار هستیم از من خواست برای گرفتن زهرچشم از فردی که مزاحم ناموسش می شود با او همکاری کنم که من هم با ترفند اجاره و رهن منزل با او قرار گذاشتم، اما نمی دانستم که او قصد کشتن آن جوان را دارد.

در پی اعترافات این متهم، بی درنگ گروه عملیاتی کارآگاهان راهی سوئیت اجاره ای در بولوار شهید قرنی شدند و علیرضا را نیز در آن مکان به دام انداختند. این متهم ۳۴ ساله نیز که به اتاق بازجویی های تخصصی هدایت شده بود با بیان این که شغل قصابی داردبه ارتکاب جنایت با انگیزه ظن به «ارتباط سیاه» همسرش با شاگرد بنگاه اعتراف کرد و مدعی شد که جسد را درون کالی در انتهای بولوار مجیدیه انداخته است.

به این ترتیب بعدازظهر روز گذشته قاضی ویژه قتل عمد مشهد به همراه گروهی از افسران پلیس آگاهی و پزشکی قانونی،عازم بیابان های انتهای بولوار مجیدیه شد و این گونه با کشف جسد «امیر»(شاگرد ۲۶ ساله بنگاه) تحقیقات قضایی در حالی ادامه یافت که آثار ۵ ضربه کارد بر پیکر مقتول دیده می شد.

با دستورهای محرمانه مقام قضایی، بررسی های ویژه سروان اسماعیل عظیمی مقدم (افسر پرونده) برای رازگشایی از زوایای پنهان این جنایت تکان دهنده با احضار رومینا (همسر متهم به قتل) درباره ادعاهای «ارتباط سیاه» آغاز شد.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 45
 • در انتظار بررسی: 10
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  23 5
  جنایت و بزهکاری ایران افزایش یافته، واقعا چرا؟
  • IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   0 0
   ماهواره .... شک نکن
  • IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   0 0
   همه از بی نمازی و بی خداییه و نشستن پای ماهواره و مهمانی های مختلط و عرق خوری و وجدانا اینجور مسائل توی خانواده های متعهد و مذهبی تقریبا صفره و بیشتر در خانواده های بی قید و بنده
  • IR ۲۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   0 0
   اینها گلهای باغ ( ژن ژیان آژادی) هستن و با مسیر جدیدی که جامعه در بی حجابی و بی عفتی درپیش گرفته روز بروز بیشتر خواهد شد....
 • IR ۰۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  8 5
  واژه *"کنکاش"* به معنی مشورت است و نه کاویدن و جستجو کردن.
  • IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   0 0
   فرمایش شما درسته و این یک اشتباه رایجه ولی بی ربط به موضوع بود
 • IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  33 10
  تحفه دنیای مدرن بی بندباری زنان جامعه است
  • IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   10 23
   جناب قاضی زنه که مشکلی نداشته...مشکل ذهن بیمار شوهرش بوده...قبل اینکه زر بزنی بهش فکر کن
  • IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   13 4
   با این همه جنایت و جرمی که در ایران اتفاق میفته ترویج فرهنگ اسلامی کجاست
  • تینا IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   8 1
   اگر زنه مقصر یاشه چی؟ زنان خیانتکار مث قارچ رشد کردن جالبه که همیشه زنا در میرن و یکی دیگه کشته میشه حالا هی برین تو رابطه با زنا شوهردار هی بگین اسلام محدودمون کرده
  • IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   2 0
   حالا تو چطور به این نتیجه رسیدی که زنه مشکلی نداشت، جناب قاضی القضات!
  • IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   1 1
   فعلا که این کلمه ازذهن جنابعالی بیرون اومده نه اون بنده خدا زن زندگی ازادی سه مرد برای یک زن نابود شدند
  • IR ۲۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   1 0
   سلام جناب سعید حنایی به دنیای قشنگ نو خوش امدید منتظر شاهکارهای شما هستیم گره ها را محکم بزن از خودتی ردی نگذار
 • فراجناحی IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  31 5
  اجازه دادن قصاب به همسرش برای کار در محیط مردانه و خلوت خطا کرده و اینکه شاید چیزی بوده که مظنون شده. متاسفانه قانون درستی نداریم که برای کار محیط های مردانه، زنانه، درهم، محدودیت های قائل شود، طرف تو کوچه پرت تولیدی زده یک خانم جوان و... برای کار میخواد، معاونت پیشگیری از جرم کجای این قصه هست؟
 • IR ۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  12 36
  به خدا مشهد از بسیاری از شهرهای دیگه امنیتش بیشتره. ولی نمی دونم چرا زوم کردین کرده رو مشهد؟!!! مگه شهر های دیگه از این حوادث نداره؟!!!
  • م. ناظر IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   6 5
   توقع دارید از ایلام خبر بگذارند؟
  • IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   8 0
   يا غريب الغرباء .. ...
  • IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   1 4
   دقیقا من با شما موافقم. نمی دونم چرا اخبار جنایی مشرق نیوز اکثرا از مشهد انتخاب میشه؟!! لطفا مسئولین سایت پاسخگو باشند.
  • همتی IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   7 0
   مشهد شده کشتارگاه بجه 14 ساله پدر مادر میکشه و عکس سلفی میندازه با هاشون خدا کمک کنه این مردم مشهد رو خیلی جرم و جنایت زیاد داره.
  • IR ۲۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   0 0
   بازنشر صفحه حوادث روزنامه خراسانه
 • ج د ا IR ۰۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  21 1
  نمیدونم چی میشه گفت... ارتباط با نامحرم آخرش همیشه همینه نابودی در دنیا و آخرت... اما اون مرد قصاب هم میتوانست اینقدر زیاده روی نکنه و با همون دوتا ضربه به پا و دست اون شخص دیگه ماجرا را ختم کنه و حتی میتوانست شکایت کنه به دادگاه و حتی زن خودش رو تنبیه کنه ... بازم نمیشه قضاوت کرد چون ما جای هیچکدام نیستیم...
  • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   7 10
   آخه احمق ثابت نشده که...فقط یارو شکاک بوده...دو تا ضربه چاقو؟ چقد وحشی هستی.. باید دوره ی آداب انسانی ببینی تا آدم بشی
  • ج د ا IR ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   4 1
   در پاسخ به 10: 17 دقیقه : با حرفهایی که زدی دیگه کاملا روشن شد از بین ( بنده) و (جنابعالی) : چه کسی احمق است ... چه کسی وحشی است ... چه کسی آداب انسانی بلد نیست و باید دوره ببیند... اما جواب شما : اولا من با فرض اینکه حتی طرف مطمئن باشه که با زنش رابطه داشته این حرف را زدم و تایید نکردم که حتما باید دو ضربه چاقو بزنه بلکه منظورم این بود حالا زدی با چاقو دیگه نمیخاد حتما بزنی توی گردنش بکشیش ولش کن بره ... و در نهایت گفتم که من نمیتونم نظر قطعی بدم چون جای هیچکدامشان نیستم... دوما شمایی که آداب انسانی از نظر خودت بلدی و دوره دیدی چرا اینجور پاره شدی از حرف من؟؟؟ نکنه خودتم آره؟؟؟ میترسی شوهره مثل من آداب انسانی بلد نباشه و بفهمه ناغافل بیاد جلوت با چاقو جرت بده؟؟؟ انسان؟؟؟
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  33 0
  خدا لعنت کند کسی که شغل مشاور املاک را برای خانمها باب کرد
 • IR ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  32 0
  منفورترین کار نزد خداوند خوردن مال حرام و ارتباط با زن شوهر دار است.
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  18 7
  ای خدااااااا هرجا قتل و جنایتی میشود پای یک زن باز میشود ای مردم از زن ها به دور باشید اینها عفریته اند شیطان پیش اینها شاگردی میکند
  • IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   3 6
   یارو شکاک بوده چه ربطی به زن مردم داشته که دنبال یه لقمه نون بوده؟ زنها افریته اند؟ این چرت و پرتا چیه ؟
  • احمد IR ۱۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   0 6
   ببند
  • حق جو IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   8 5
   تو خود شیطان هستی. در دین مبین اسلام زن بالاترین جایگاه را دارد. بنده دخترم و زنم و مادرم و خواهرم و خیلیهای دیگر را شریف و پاکیزه تر از خودم یافتم. سلام بر زنان مسلمان یا ایرانی که پاکیزه ترین و حلال زاده ترین زنان تاریخ اند.
 • IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  6 3
  جلو زنتو میگرفتی آدمکش نمیشدی بدبخت بی شرف
 • محمد IR ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  20 1
  زن زندگی آزادی !!!!!!!!!!!!! اگر خدا، اسلام و حیا جایگزین این شعار شیطانی شود، بسیاری از جنایت ها کم خواهد شد
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  3 1
  جنایتکار.
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  11 1
  در مورد کار خانمها .... در محیط کار تا وقتی خانم چراغ سبز نشان نده یا به قول معروف رو نشان ندهد کسی جرات شوخی یا برقراری رابطه با زن را پیدا نمیکنه . دیدم که می گویم
 • صفدر IR ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  7 1
  بها دادن بیش از حد به زن یعنی همین ،
  • IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   1 0
   مزخرف نگو زن اگر نبود تو نکبت هم نبودی اولا معلوم نیست مردک توهم زده یا راست گفته در ثانی میخواست بی ناموس نباشه ماهواره نیاره تو خونه اش که خیانت رو یاد خانواده اش بده
 • ناشناس IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  3 0
  زنتو طلاق می‌دادی بهتر از قتل بود
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  0 0
  هر کسی با ناموست ارتباط برقرار کرد بهترین کار شکنجه کردنشه باید بیهوشش کنی با کمک رفقات آنقدر شکنجه اش کنی تا سقط بشه من همین کار رو می کنم منتظرم
 • محمد IR ۱۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  0 0
  مردی که بخاطر پول زنشو دنبال کار می‌فرسته باید منتظر از دست رفتن زن و زندگی و این اتفاقات باشد
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  0 0
  خب الان چه کار کنیم ؟ منتظر قسمت بعدی سریال باشیم؟
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  0 0
  باعرض پوزش از کاربران محترم بنده سخنم را اصلاح میکنم اینکه عرض کردم شیطان شاگردزن ها هست منظورم بعضی زن ها هست واضحه که زن خوب و نجیب و عفیف و پاکدامن هم هست زیاد هم هست بعضی ها فقط....
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  0 1
  زنتو جمع و جور میکردی که اگر مقصر باشد دو مرد را قاتل و مقتول کرد
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  0 0
  طرف نتونسته زنشو کنترل کند رفته قاتل شده
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  0 1
  واقعا مگر قانون نداریم خوب شکایت می کردی اگر مشکلی بود قانونی دنبال می کردی اما الان دیگه پشیمانی سودی ندارد اعدام
  • IR ۲۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
   0 0
   قانون اگه داشتیم اینهمه کشف حجاب کرده نداشتیم در حکومت اسلامی...
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  0 0
  حقش بوده دست درازی به ناموس مردم همینه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس