کد خبر 1467306
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۲
حسین شریعتمداری نمایه

آلمان با احضار کاردار و اخراج دو کارمند سفارت ایران درپی فرار از مسئولیتی است که در جنایات جمشید شارمهد داشته است.

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت:

۱- وزارت خارجه آلمان در اعتراض به حکم اعدام «جمشید شارمهد»، سرکرده گروه تروریستی «تندر»، کاردار ایران در برلین را احضار و دو کارمند سفارت ایران را اخراج کرده است! جمشید شارمهد که به ارتکاب چند اقدام تروریستی و قتل عام ده‌ها نفر اعتراف کرده و علاوه‌بر اعترافات صریح نامبرده، اسناد این جنایات نیز در دست است‌ و تابعیت دوگانه آلمانی دارد.

فقط بخشی از اقدامات وحشیانه این تروریست عبارتند از:

بمب گذاری در حسینیه شیراز که شهادت ۱۴ نفر از عزاداران حسینی‌(ع) و مجروح شدن ۳۰۰ نفر دیگر را در پی داشت.

بمب گذاری در سد سیوند شیراز و طراحی ترور مسئول این پروژه.

بمب گذاری و انفجار کفشداری حرم مطهر امام خمینی رضوان‌الله تعالی علیه.

به آتش کشیدن هتل جهان تهران در حالی که مشغول ساخت و تهیه بمب بود.

• ارتباط مستقیم و ضبط شده با ۹ افسر اطلاعاتی سازمان جاسوسی آمریکا CIA.

اجرای ۵ عملیات تروریستی در نقاط مختلف کشور.

طراحی ۲۳ عملیات تروریستی که با دستگیری او ناکام ماند.

و ...

۲- دادگاه رسیدگی به جنایات این جرثومه فساد و تباهی در ۷ جلسه با حضور این تروریست وحشی و وکیل مدافع او و شاکیان و خانواده شهدایی که توسط او به شهادت رسیده بودند و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شده و متهم به تمامی جنایاتی که مرتکب شده بود اعتراف کرده است، ضمن آن که ده‌ها سند غیرقابل انکار نیز از ارتکاب جنایات یاد شده حکایت می‌کرد که در دادگاه ارائه شده است.

۳- با توجه به موارد یاد شده کمترین تردیدی باقی نمی‌ماند که جمشید شارمهد، از سوی دولت آلمان مأموریت انجام عملیات تروریستی را بر عهده داشته است و اقدام وزارت خارجه آلمان در احضار کاردار ایران و اخراج دو کارمند سفارت جمهوری اسلامی ایران از نوع عملیات فریب و «‌فرار به جلو» برای پاک کردن ردپای دولت آلمان در این عملیات تروریستی بوده است.

چرا که در عرف شناخته شده دیپلماتیک، وقتی یکی از اتباع دولت خارجی مرتکب جنایتی می‌شود، دولت متبوع وی (شارمهد تابعیت دوگانه آلمانی داشته است اگرچه ایران تابعیت دوگانه را قانونی نمی‌داند)، تلاش می‌کند تا پای خود را از ماجرا بیرون بکشد ولی دولت آلمان علی‌رغم تمامی اسنادی که از وقوع جنایات فراوان این تروریست حکایت می‌کند، دست پیش را گرفته و با فرار به جلو سعی دارد، اصل ماجرا را انکار کند! چرا؟! بخوانید!

۴- جمشید شارمهد تابعیت دوگانه ایرانی- آلمانی داشته است و در ایران تحت نظارت سفارت آلمان بوده و از طریق سفارت آلمان با افسر آژانس اطلاعاتی آلمان (Bundes nachrichten dienst (BND در تماس بوده است.

حال چگونه می‌توان باور کرد که دولت آلمان و آژانس اطلاعاتی و جاسوسی این کشور (BND) از اقدامات تروریستی وی بی‌اطلاع بوده باشد؟! اسناد یاد شده نشان می‌دهند که دولت آلمان نگران اطلاعاتی است که جمشید شارمهد در اختیار مراکز اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران گذاشته و نقش سفارت آلمان در ترورها و سرپُل‌ها را لو داده است.

دقیقاً همان نگرانی و اضطرابی که دولت انگلیس بعد از لو رفتن اطلاعات سّری خود از سوی علیرضا اکبری با آن روبه‌رو شده بود.

۵- آلمان با احضار کاردار و اخراج دو کارمند سفارت ایران درپی فرار از مسئولیتی است که در جنایات جمشید شارمهد داشته است.

با این توضیح که دولت آلمان از این طریق می‌کوشد واکنش ایران به جنایات هولناک سرویس اطلاعاتی آلمان را در حد «‌مقابله به مثل‌» یعنی احضار سفیر آلمان و اخراج دو کارمند سفارت این کشور محدود کرده و تنزل بدهد و ایران را از محاکمه سفیر آلمان و شکایت از آلمان به دادگاه بین‌المللی منصرف کند!

۶- انتظار آن است که جمهوری اسلامی ایران و مخصوصاً سرویس‌های اطلاعاتی کشورمان در این طرح فریب گرفتار نشوند و برای مقابله با جنایات دولت آلمان به اخراج دو کارمند سفارت آن کشور بسنده نکنند.

پای خون پاک ده‌ها شهید و صدها مجروح در میان است. ایران می‌تواند و باید در اولین گام، اعضای سفارت آلمان را ممنوع الخروج کند و افسر اطلاعاتی مستقر در سفارت آلمان را که رابط جمشید شارمهد با (BND‌) بوده و هویت او از سوی شارمهد افشا شده به دادگاه احضار و محاکمه کند و گام بعدی باید شکایت از دولت آلمان به دیوان کیفری بین‌المللی (International Criminal Court‌) به جرم اعزام تروریست و قتل عام مردم مظلوم کشورمان باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 8
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  28 6
  ان شالله اعدام این خبیث جمشید شارمهد، دشمن انقلاب ایران یعنی المان را بسیار عصبانی و گیج میکند. همانند اعدام علیرضا اکبری که انگلیسی ها را عصبانی و گیج کرد
 • کاظم IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  9 4
  اسم حسینیه ای که توی شیرازه کانون رهپویان وصاله. بهتر بود اشاره میشد.
 • IR ۰۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  7 7
  خخ. به همین راحتی دیگه مشرق ؟؟
  • IR ۰۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
   15 10
   حسین شریعتمداری آدم هوشیاریه
  • IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
   3 0
   از اینم راحت تره، وایستا نگاه کن اغتشاشو!!!!
 • DE ۰۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  8 27
  یک پیرمرد مخالف را ربوده اند و به او اتهامات تروریستی بسته اند .
  • IR ۰۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
   17 5
   02:06 من که فیلم‌های حرفای این آدمکشو تو همین مشرق دیدم که قبل دستگیری تو خارج خودش میگفت ترور میکنیم و میکشیم و غیره از همونجا فهمیدم عین مریم رجوی و مسعود خره و اینا از بیخ بیگناهه حیوونکی! !! خخخخخخخخخخ
  • ح IR ۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
   11 7
   میدونی دست خودت نیست حروم لقمه ای باعث میشه از تروریست ها هم دفاع کنی!!
 • IR ۰۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  5 13
  اونا هم می‌شینن نگا میکنن.. خب اونا هم سفیر شما ‌‌‌ و بیشمار آقا زاده های شما رو دار میزنند
  • IR ۰۸:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
   9 6
   آقا زاده ای که تو خارجه بزار دار بزنن مهم نیست!! ما هم دوباره میشینیم نگاه می‌کنیم، هر چی ایرانی دو تابعیتیه ممنوع الورود و اموالشونو مصادره میکنیم میدیم به کمیته امداد امام خمینی !!!
  • IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
   1 1
   احسنت، به نظر من تمام این ایرانی‌هایی که تو خارج بر علیه نظام فعالیت، راهپیمایی و.... میکنن باید تحریم و سلب تابعیت بشن و اموالشونو در ایران مصادره کنن و به مصارف خیریه برسونن!!! بعد وایستین ببینین کی میره برلین راهپیمایی!!!!
 • US ۰۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  11 7
  نظام بايد از موضع قدرت با معاندين و دشمنان مردم ايران رفتار نمايد و به هارت و پورت صدر اعظم آلمان اصلا توجه نكند .
  • IR ۱۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
   0 2
   10:30 سیم کی بهت وصله ؟
 • US ۰۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  12 7
  بنظر من پيشنهاد آقاى شريعتمدارى بسيار پيشنهاد خوب و منطقى است و نظام بايد از موضع قدرت با معاندين و دشمنان مردم ايران رفتار نمايد و به هارت و پورت صدر اعظم آلمان اصلا توجه نكند . كوچكترين مماشات و عقب گرد آنهارا وقيحتر خواهد نمود. نظام جمهورى اسلامى بدون تأخير و قبل از اينكه دير بشود اين پيشنهاد شريعتمدارى را هر چه زودتر عمل بكند. وديوان كشور نيز انشاالله هر چه زودتر خارج از نوبت حكم اعدام اين جرثومه فساد را إبرام نمايد و مشاهده اعدام اين آشغال جنايت كار باشيم تا دل مادران داغديده قدرى آرام بگيرد.
  • IR ۱۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
   1 2
   سلام ان شاءالله اصله
 • US ۰۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  11 7
  بنظر من پيشنهاد آقاى شريعتمدارى بسيار پيشنهاد خوب و منطقى است
 • حسین IR ۰۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  10 7
  خواسته ما هم همینه درود بر حسین شریعتمداری
 • جعفر تیموری IR ۰۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  12 7
  خدا آلمان و تمام کشورهای تروریست را لعنت کنه.
 • IR ۰۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  8 3
  شما از وزیر خارجه هیچ توقعی نداشته باش چون یک وزیر کاملا سست و بی مسولیت است
  • IR ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
   6 0
   انگار در دهه ۹۰ سیر میکنی
 • IR ۰۵:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  6 7
  سفیرشون رو اخراج کنید سفیر خودمان را فرابخوانید. دولت جدید آلمان خیلی با ما دشمنی می کنه.
 • US ۰۵:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  8 6
  شارمهد را زودتر اعدام كنيد و به مزخرفات صدر اعظم آلمان توجه نكنيد. كوچكترين مماشات اشتباه بزرگ و نتيجه خرابكارانه خواهد داشت
 • CA ۰۶:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  1 5
  بابا حاج حسین
 • ایران قوی IR ۰۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  10 5
  این اروپایی ها مار صد خال هستند و از خیل وقت ها در بلاد اسلامی جاسوس تربیت میکردن تا به مستعمره خود تبدیل کنند
 • کیومرث IR ۰۶:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  13 7
  حاج حسین آقا خداوند نگهدارت باشد وخداوند متعال را شاکریم که هنوز کسانی هستند که با سلاح قلم از مظلومیت این نظام دفاع و بی کفایتی برخی از مسولین را جبران میکنند و واقعا نمی دانم که وزارت خارجه تا کی از این انفعال بیرون می آید البته وزیر محترم امورخارجه باید نسبت به تعیین تکلیف آن دسته از کارمندان خود که با رویکرد هر دولتی رنگ عوض کرده وفرزندان آنها در آغوش اروپایی ها مشغول تحصیل وخود باختگی میشوندو.... اقدام کند
 • ذ.اکبری IR ۰۶:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  9 8
  سلام دمت گرم جناب شریعتمداری , دمت گرم
 • CA ۰۷:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  6 3
  یک تحلیل فوری
 • ح IR ۰۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  5 5
  دوستان انقلابی اگر می بینید افرادی از شارنهد دفتع می کنند خیلی تعجب نکنید!! اینها حتی عبدالمالک ریگی را رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران می‌خواندند کشی که جنایاتش بر هیچ کس پوشیده نیست!! و حتی همین الان جیش العدل و کومله را تطهیر می‌کنند!! گروهک های تروریستی که از هیچ جنایتی علیه ایرانیان دریغ نکردند!! اینها حتی بمب گذاران معالی آباد شیراز راهم تطهیر و توجیه کردند بمبی که اگر منفجر میشد تا شعاع 20 متر همه چیز و همه کس از بین می‌رفتند!! حمایت از تروریست در خون اینهاست!!
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  5 3
  اگر با همه خائنین به کشور و انقلاب و خون شهدا و ملت از جمله غارتگران پست و بیشرف بیت المال و اختلاصگران مشهور و کلان و خالی کنندگان صندوقهای بازنشستگی و رانت خواران مزدور و انقلاب و ایمان مردم برباد ده در کنار سایر خائنین و تروریستها از اول بدون تعارف و قاطعانه برخورد میشد امروز شاهد گستاخیه همین نسناسهای غربی و جرثومگان فساد در کشور نبودیم و خداوند هم به سبب بسط عدالت واقعی در جامعه درهای فرج و گشایش و برتری بر دشمنان را به رویمان میگشود ولی متاسفانه از قدیم گفتن شترسواری دولا دولا نمیشه و در امر قضا و برخورد با مفسدان و خائنان و جاسوسان پست و تروریستهای رذل باید از یک استاندارد استفاده بشه چون همه اینها عوامل نفوذیه همین رژیمهای کفتارصفت غربی هستند که ماموریتهای مختلف دارند.
  • IR ۱۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
   0 0
   پس چرا از اول قاطعانه برخورد شد؟
 • ناشناس IR ۰۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  3 5
  احسنت، ابتدا فرانسه روح اله زم بعد انگلیس علیرضا اکبری بعد شارمهد آلمان وآمریکا
 • NL ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  1 2
  یادداشت
 • فرید امینی IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  1 1
  دوست گرممممممممدلاور....! ای والله بسیار عالی بود.
 • حاجی ازجوبشور قم IR ۱۵:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  1 2
  احسنت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس