کد خبر 1467265
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹
پشت پرده لغو جلسه شورای شهر تهران چه بود؟

در حالیکه قرار بود اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه روز گذشته، بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری را بررسی کنند اما به دلیل غیبت هشت عضو جلسه لغو شد.

به گزارش مشرق، یکصد و سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در روز سه شنبه و با وجود حضور اصحاب رسانه و ۱۳ عضو، لغو شد.

این جلسه به دلیل حضور نیافتن هشت عضو از جمله ناصر امانی، سید جعفر تشکری هاشمی، مهدی اقراریان، سوده نجفی، زهرا شمس احسان، جفعر شربیانی، مهدی عباسی و علی اصغر قائمی برگزار نشد.

ناصر امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره چرایی تشکیل نشدن جلسه روز گذشته شورای شهر گفت: بودجه شهرداری تهران شامل ۲ بخش است که ردیف و تبصره های بخش اصلی آن را تشکیل می دهند.

وی اظهار کرد: ردیف های بودجه براساس روالی که در گذشته وجود داشته، در صحن شورای شهر بررسی نمی‌شود و تنها برای کلیات بودجه، بررسی و رای گیری انجام می شود.

به گفته او، اعضایی که در جلسه روز گذشته شورای شهر حضور نیافتند بر این باور بودند که باید ردیف‌های بودجه نیز در صحن شورای شهر مطرح و روی آنها بحث و بررسی انجام و تصویب شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه‌ داد: این اعضا می خواستند ردیف های بودجه به موقع در اختیار آنها قرار داده شود تا آن را بررسی کنند اما ردیف ها به دلیل فشردگی کار و حجم انبوه در آخر وقت روز شنبه به اعضای شورا داده شد و آنها فرصت نکردند ردیف را بررسی و جداول را کارشناسی کنند.

به گفته وی، اعضای شورای شهر چون فرصت نداشتند ردیف های بودجه را بررسی کنند، درخواست تعویق جلسه بررسی بودجه را داشتند به همین دلیل در جلسه حاضر نشدند.

امانی با بیان اینکه تلاش کردم اعضا در جلسه حاضر شوند، گفت: روز گذشته اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه هم اندیشی شرکت کردند و در آن جلسه به وفاق مورد نظر رسیدند.

وی درباره جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر نیز گفت: بخشی از جلسه با طرح گلایه سپری شد و در نهایت اعضای شورای شهر به این جمع‌بندی رسیدند که اطلاعات ردیف‌های بودجه در اختیارشان قرار گرفته شود که در فرصت باقیمانده تا روز یکشنبه آینده ردیف‌های بودجه را بررسی کنند.

امانی تاکید کرد: اعضای شورای شهر تهران یکشنبه آینده به اتفاق در جلسه شورای شهر حاضر خواهند شد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس