کد خبر 1465367
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷
قتل

کارگر طمعکار که با همدستی دوست سارقش و در جریان سرقت خودروی زن نقاش او را به قتل رسانده بود قبل از آنکه بتواند خودرو را بفروشد راز این جنایت با کشف خودرو از سوی پلیس در کمتر از چند ساعت فاش شد.

به گزارش مشرق، ۱۱بهمن امسال مرد جوانی با مراجعه به پلیس از ناپدید شدن همسر ۴۵ ساله‌اش خبر داد و گفت: همسرم شراره، هنرمند نقاش است او دیروز سوار بر خودروی شاسی بلندش از خانه خارج شد اما دیگر برنگشت.

به هر کجا که فکر کنید سر زدم اما هیچ ردی از همسرم به دست نیاوردم.

به دنبال گزارش ناپدید شدن این زن نقاش، به دستور بازپرس عظیم سهرابی، تحقیقات برای یافتن او آغاز شد.

در بررسی های اولیه کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی به بازبینی دوربین های مداربسته اطراف محل خانه شراره پرداختند.

همزمان نیز شماره پلاک خودروبه واحدهای گشت پلیس اعلام شد.

جدال با دو مرد جوان

مأموران در بازبینی دوربین های اطراف خانه شراره به راز ناپدید شدن زن نقاش پی بردند.

بر اساس تصاویر ثبت شده در دوربین ها دو مرد جوان چند خیابان بالاتر از خانه زن در مسیر حرکت وی با بلند کردن دست از او می خواهند تا توقف کند.

او نیز خودرو را نگه می دارد. اما به محض توقف آن هر دو نفر سوار خودرو می‌شوند و ناگهان یکی از آنها چاقویی را روی گردن شراره می‌گذارد.

زن که شوکه شده بود مقاومت کرد و با آنها درگیر شد اما درنهایت با ضربات چاقوی سارقان به قتل رسید.

مردان جوان نیز با حالتی پریشان و عجولانه جسد را روی صندلی عقب انداخته و با خودرو متواری شدند.

کشف خودروی خون آلود

از سوی دیگر درحالی که ردیابی ها برای شناسایی مردان جنایتکار ادامه داشت چند ساعت بعد مأموران گشت کلانتری در جنوب تهران خودروی شراره را که کنار خیابان پارک شده بود پیدا کردند.

با پیدا شدن خودروی شراره، کارآگاهان پلیس راهی محل شدند و در بازرسی از خودرو، با لکه های خون داخل آن مواجه شدند.

وقتی تصاویر مردان جوان از فیلم های دوربین مداربسته به دست آمد و به خانواده شراره نشان داده شد، یکی از مردان را شناختند و مشخص شد وی بهروز نام دارد که مدتی قبل به عنوان کارگر به خانه شراره رفته بود و از این طریق با خانواده آنها آشنا شده بود.

با شناسایی هویت یکی از متهمان، تحقیقات برای دستگیری بهروز آغاز شد و ظهر سه شنبه مرد جوان دستگیر شد. بهروز در تحقیقات اولیه به قتل شراره به خاطر سرقت خودرو اعتراف کرده و همدست خود که در این جنایت نقش داشت را نیز معرفی کرد.

ساعاتی بعد دومین متهم این پرونده نیز بازداشت شد. متهمان در تحقیقات اولیه اعتراف کردند که جسد مقتول را در اطراف تهران دفن کرده اند.

به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران تیمی از کارآگاهان پلیس راهی محل دفن جسد شدند و متهمان نیز در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داده شده و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

گفت و گو با متهم اصلی

انگیزه‌ات از قتل چه بود؟

قصد ما کشتن نبود، ما می خواستیم خودروی مدل بالای شراره را سرقت کنیم اما او مقاومت کرد.

مدتی قبل با یکی از دوستانم که سارق بود، صحبت می کردیم. هر دویمان مشکلات مالی داشتیم وقتی برای او تعریف کردم که در خانه شخصی کار می کنم که خانم خانه نقاش است و وضع مالی خوبی دارند او وسوسه سرقت را به جانم انداخت. دوستم می گفت با سرقت خودروی شاسی بلند، می توانیم آن را بفروشیم و هر چه از این سرقت گیرمان آمد، تقسیم بر دو می کنیم.

از روز حادثه بگو؟

می دانستم خانم نقاش چه ساعتی و از چه مسیری به محل کارش می رود.

روز حادثه به همراه اشکان در مسیر او قرار گرفتیم و به محض دیدن خودروی شراره دستم را بالا آوردم و از او خواستم که توقف کند.

شراره با دیدن من، توقف کرد و با اشکان سوار خودرواش شده و چاقو را روی گلویش قرار دادیم.

با تهدید از او خواستیم که ماشین را بدون هیچ مقاومتی در اختیارمان قرار دهد اما شراره به جای اینکه تسلیم تهدیدهای ما شود، مقاومت کرد و با ما درگیر شد.

نمی خواستیم او بمیرد اما چاقو روی گلویش کشیده شد. به خودمان که آمدیم متوجه شدیم که دیگر نمی شود کاری کرد.

بعد از جنایت چه کردید؟

به اطراف تهران رفته و جسد را در بیابانی دفن کردیم و راهی خانه هایمان شدیم.

پس چرا خودرو را رها کردید؟

ما خودرو را رها نکرده بودیم. خودرو را آنجا پارک کردیم و قرار شد که روز بعد آن را به شخصی که اشکان می شناخت بفروشیم. اما فردا که به سراغ ماشین رفتیم از آن خبری نبود.

آن موقع به تنها چیزی که فکر نکردیم این بود که پلیس ماشین را پیدا کرده باشد. هر کدام دیگری را به سرقت خودرو متهم کرد اما وقتی دستگیر شدم فهمیدم پلیس خودرو را برده بود.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 8
 • غیر قابل انتشار: 5
 • سید IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  33 0
  خدا بهتون خیر نده بخاطر پول ادم کشتید
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  7 34
  بازهم مشکلات مالی و بی پولی باعث جنایتی دیگر شد و همچنان نا امید و مایوس از بهبود شرایط مردم و کشورمان، منتظریم تا ببینیم که چه وقت اوضاع نابسمان اقتصادی مردم کشورمان بهتر می شود و کی قرار است وعده های پوچ مسئولان محقق شوند. این اتفاقات "حق الناس" است و همه ی بانیان و باعثان و مرتبطان ندانم کار بایست پاسخگوی بی کفایتی شان باشند چه در این دنیا و چه در آخرت.
  • احمد TR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   12 0
   دوست عزیز موضوع مشکل مالی و اقتصادی نیست . عده ای حریص و طمعکار دنبال پولدار شدن و یک شبه به نان ونوا و پول ثروت رسیدن هستند . انسان گرسنه که ماشین شاسی بلند دزدی نمیکنه ؟ درسته؟؟؟؟؟ تازگی ها مد شده هر کسی دزدی میکنه و دست به قتل میزنه . میگه والا مشکل مالی داشتم و . . . . . . . . این هم شده بهانه آدم کشی و دزدی
  • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   11 0
   این دو موجود در هر صورت به خاطر طمع آدم می‌کشتند. شقایق را به عقد گودرز در نیار.
  • حامد IR ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   6 0
   مشکلات مالی رو همه دارن اما برلی حل اون زحمت می کشن. این حروم لقمه ها خودشون اعتراف کردن طمع ورزی موجب شده، تو چرا ماله می کشی؟ طمع و زیاده خواهی و دنبتل مال مفت بودن موجب سرقت و قتل شده
  • IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   5 1
   چتو این خانم مشکل مالی نداشته شاسی بلند هم داشته ؟ ان دو نفر هم میتوانستند با کار درست مثل این خانم پولدار بشن خدایی نکرده اگر پولدار ها هم که اکثرا میانه ای با نظام ندارند حق بی پول ها را خوردند که این اتفاقات دور از ذهن نیست پس لطفا اراجیف نبافید
  • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   9 0
   مشکلات مالی وبی ایمانی بهتره علاوه بر اقتصاد یه فکری هم ب حال اعتقاداتمون کنیم، خدا رو داریم فراموش میکنیم، این از وضع خانم ها.... اینم از وضع آقایون
  • محمد قزل IR ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   6 1
   چشمش کور بره کار کنه به خاطر مشکلات باید آدم بکشه اینا ازاون آدمایی هستن که می خواهند با دزدی یه شبه پولدار شوند اینا هیچوقت در زندگی خیر نمی بینن
  • IR ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   7 0
   تو خودت برای پول آدم میکشی؟ درسته مشکل اقتصادی هست ولی قتلی که انجام شده را گردن حکومت ننداز!
  • IR ۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   8 1
   از یه زاویه دیگه هم میشه نگاه کرد شاید پول زیاد هم باعث این جنایت شده اگه طرف به خودش زحمت بده و یکم برای خونش وقت بذاره و برای هر کاری کارگر نیاره تو خونش اینجور اتفاقات هم کم میشه
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  1 0
  آدم کش های بی رحم
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  9 1
  چرا این لجن ها فورا اعدام نمیشن؟
  • وطن پرست DE ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   3 1
   وقتی مردی زنی رو می کشه باید فورا اعدام بشه ولی وقتی زنی مردی رو می کشه نه به اعدام؟
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  14 0
  عشق شاسی بلند ملت رو کشته، گشنه گدا به خاطر ماشین آدم کشته برو اون دنیا شاسی بلند سوار شو ابله .
  • تک تیرانداز DE ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   7 3
   خیلی دوست داشتم تیپ این خانوم نقاش رو ببینم. بلاخره وقتی تظاهر زیاد بشه این چیزها هم اتفاق میوفته. وقتی خدا می فرمایید با مال و ظاهر خود فخر نفروشید برای خودتون می گه.
  • IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   2 0
   اون دنیا تو جهنمه احمق برو درس بخون یه چیزی شو یا یه هنر یاد بگیر مثل این خانوم که الان خودش نیست خداش هست ایشالله بهشتی بشه این خانوم هنرمند تا وقتی این جانیا تو مملکتن وضع بهتر نمیشه بیشرفای چاقو کش هرچه سریع تر اعدام باید بشن
  • IR ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۸
   1 1
   ژن ژیان آژادی . تازه آغاز ماجراست. زنها روزبروز بی ارزشتر و فضا براشون نا امن تر خواهد شد. راهی که غرب قبلا رفته و به چاه افتاده و ایران تازه در شروع راهه...
 • IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  0 3
  عاقبت سوار کردن نامحرم
  • IR ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   4 0
   بنده خداکی سوارشون کرده اونادست بلندکردن اینم لابدفکرکرده آدرسی یاچیزمهمی میخوان ایستاده اونابه زورسوارشدن
  • IR ۱۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   0 0
   قاتل رو میشناخته کارگرخونشون بوده فکر کرده کاری داره
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  4 0
  تقضا نباشه عرضه هم نیست. اگر اون مالخر بی شرف رو نقره داغ کنید این دزدها هم وسوسه سرقت و آب کردن خودرو به جونشون نمیفته.
 • حامد IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  2 0
  نمک به حرام می گه چاقو خودش به گلوی زن کشیده شد
 • کاظم IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  2 4
  تا زمانی که مسئولان با تورم سنگین این اختلاف طبقاتی رو هی بزرگتر و بزرگتر می کنند، این قتل ها دور از انتظار نخواهد بود. انشالا برای خود مسئولین به وجود بیاد تا این نجاست تورم دامن خودشونو هم بگیره
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  3 0
  خفه بابا یارو عشق شاسی بلند داشته به دولت چه مربوطه زر میزنی درست زر بزن مگه تو دنیا این همه فقیر هست میرن برای ماشین آدم می کشن .
 • kia IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  3 1
  به هیچ وجه کار این قاتلا قابل توحیه نیست منتهی یه نکته در چنین مواقعی باید مد نظر قرار گیرد و اون هم توصیه پلیس به عدم مقاومت و تسلیم مصلحتی شدنه....اگه این دو قاتل درست بگن که بعید بنظر میرسه (بدلیل شناسایی توسط خانمه ) و واقعا قصدی برای کشتن نداشتند خانم هنرمند با تسلیم ماشین ، جونشو نجات داده بود و تا حالا ماشینش هم پیدا شده بود...
  • پادشاه IR ۱۶:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
   0 0
   بسیار عالی.
 • سیدکمال IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  2 0
  سریع اعدام کنند حیف باد هوا که به این حیوانات بخورد
 • ناشناس IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  1 0
  دیگه نمی شود در این دنیا به غیر از خدا به کسی اعتماد کنی
 • عبدالله IR ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
  3 8
  درست است که کار این مردان ، هولناک بوده و مستحق مجازات هستند ، اما آیا هیچ به زاویه دیگر ماجرا هم نگاه کرده ایم؟ تحقیق کنید ببینید خانم مقتول ، چگونه شخصی بوده؟ آیا فردی با ایمان بودند یا نه؟ آیا اهل نماز و روزه بودند یا بی نمازی و روزه خواری؟ آیا به حجاب شرعی مقید بودند یا نه؟! بنده هیچ قضاوتی در این مورد نمی کنم امّا مسلّماً اعمال انسان در سرنوشت او نقش مستقیم دارند.
  • IR ۱۶:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۵
   0 0
   در مورد بچه هایی که بی گناه کشته میشن و اعمال بدی انجام ندادن همچنین در مورد امام حسین علیه السلام که با بی رحمی شهید شدند چه نظری دارین ؟ اگه اعمال انسان باعث این سرنوشت های بد میشه بچه هایی که در سقوط هواپیما کشته شده بودند چه گناهی انجام داده بودند ؟
 • IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۸
  0 1
  اشتباه اول: نبایدتوقف می کرد-اشتباه دوم: به خاطرحفظ جونش نباید مقاومت میکردوپیاده میشدوبه اداره پلیس میرفت بعضی مواقع وقتی جون انسان درخطره مقاومت دربرابر سارقان ابلهه باعث ازدست دادن مال وجان میشه- - -

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس