کد خبر 146505
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۶

متن دادخواست خانواده های شهدای دانش هسته ای در نشستی خبری در مجتمع فرهنگی سیدالشهداء قرائت شد.

به گزارش مشرق به نقل از واحد مرکزی خبر ، متن این دادخواست که همسر شهید علیمحمدی آن را قرائت کرد به این شرح است: امروز فرزندان ایران اسلامی با درخشش در عرصه های علمی، سیاسی، معنوی، نظامی و فرهنگی توانسته اند الگوی گفتمان اصیل دینی و انقلابی را به قله های اقتدار و پیشرفت برسانند و این امر موجب انفعال و ترس ذلیلانه استکبار و صهیونیسم جهانی و ایادی و عوامل مزدور آنها و همچنین تمسک آنها به انواع توطئه ها شده است.

تمسک دشمنان اسلام و ایران به ترور فیزیکی دانشمندان کشور آینه تمام عیار ضعف و درماندگی آنان در برابر اقتدار، هوشمندی و حقانیت انقلاب اسلامی است و توسل به این شیوه ننگین و نفرت زا، ضعف و ترس اردوگاه استکبار به سرکردگی صهیونیسم جهانی را نمایان می سازد.

امروز اقتدار ایران و افق پیروزی آن بر تمامیت کفر، نفاق و استکبار در نام و راه شهیدان والامقامی مانند علیمحمدی، شهریاری، رضایی نژاد، احمدی روشن و قشقایی تبلور یافته است و ما بر خود لازم می دانیم ضمن رهروی راه آنان از طریق این دادخواست به جهان و جهانیان اعلام کنیم که اقدامات دولت های استکباری و در رأس آنان آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی در زمینه ترور نخبگان و دانشمندان هسته ای به دور از اصول انسانی بوده و ضمن اینکه شکایت و اعتراض خود را به چنین اقدامات ضد بشری اعلام می کنیم، با قاطعیت می گوییم چنین حرکت های ننگینی نه تنها فرزندان این مرز و بوم را از حرکت و تلاش سازنده در عرصه های علمی بازنخواهد داشت بلکه موجب خواهد شد آنان به مراتب محکم تر از گذشته و با عزمی راسخ تر گام های مؤثرتری بردارند.

ما از مردم عدالتخواه، استقلال طلب و صلح جو در سراسر جهان می خواهیم در برابر چنین حرکت های شرم آور ساکت ننشینند و با همدردی و اتحاد با سایر ملل در مقابل این اقدامات خبیثانه اعتراض خود را نشان دهند.

مردم جهان بدانند که ایران و ایرانی هر گونه تلاش و موفقیت در عرصه علمی را به منظور پیشبرد و آبادانی به کار می گیرد و فرزندان این مرز و بوم با مجهز بودن به سلاح تقوا، ایمان و دارا بودن روحیه ایثار و شهادت از پیشرفت های علمی در راستای احیای انسانیت و فعالیت های صلح جویانه بهره خواهند جست.

ما یقین داریم که تمامی ملل و به ویژه ملل مسلمان با همین سلاح و با همدلی و اتحاد با یکدیگر می توانند پیروز این عرصه باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس