زاخارووا : ناتو درباره انفجارهای نورد استریم تشکیل جلسه دهد

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، گفت که ناتو باید یک جلسه اضطراری برای بحث درباره یافته‌های اخیر درباره انفجارهای سپتامبر در خطوط لوله گاز نورد استریم برگزار کند.   

به گزارش مشرق به نقل از تاس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه برگزاری نشست ناتو در خصوص انفجارهای خطوط لوله نورد استریم را خواستار شد.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، گفت که ناتو باید یک جلسه اضطراری برای بحث درباره یافته‌های اخیر درباره انفجارهای سپتامبر در خطوط لوله گاز نورد استریم برگزار کند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به گزارش اخیر «سیمور هرش» روزنامه نگار تحقیقی درباره نقش آمریکا در انفجارهای خطوط لوله گازی نورد استریم یک و دو، گفت در اینجا بیش از حد کافی حقایق وجود دارد: انفجار خط لوله، وجود انگیزه و شواهد به دست آمده توسط خبرنگاران.

زاخارووا در ادامه متذکر شد: پس چه زمانی نشست اضطراری ناتو برای بررسی این وضعیت تشکیل خواهد شد؟

پیش از این «سیمور هرش» روزنامه‌نگار برنده جایزه پولیتزر در اظهاراتی فاش کرد که «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا بعد از بیش از ۹ ماه بحث و بررسی بسیار محرمانه در شورای امنیت ملی این کشور، دستور خرابکاری در خطوط لوله نورد استریم یک و دو روسیه را صادر کرد.

در افشاگری این روزنامه نگار آمده است که غواصان آمریکایی در تابستان سال ۲۰۲۲ و تحت پوشش رزمایش‌های ناتو مواد منفجره را در خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۲ کار گذاشته‌اند. سپس این مواد منفجره توسط نروژی‌ها در عملیات خرابکاری عمدی منفجر شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس