4397906.jpg - کراپ‌شده

پارلمان اروپا در حالی به دنبال قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی است که پیش از این بارها میزبان سران منافقین بوده و به نظر می‌رسد که در تصمیم اخیر نیز منافقین نقش داشتند.

به گزارش مشرق، پارلمان اروپا در جلسه روز گذشته خود (پنجشنبه) در اقدامی مداخله‌جویانه قطعنامه‌ای ضد ایرانی با عنوان «پاسخ به اعتراضات و اعدام‌ها در ایران» را به تصویب رساند.

متمم پیشنهادی مربوط به درج سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های اصطلاحا تروریستی اتحادیه اروپا که روز قبل از آن پس از رای‌گیری به این قطعنامه اضافه شده بود نیز در قالب این قطعنامه به تصویب رسید. قطعنامه مذکور علاوه بر این شامل بندهای دیگری است که خواستار تحریم رئیس‌جمهور و دادستان کل ایران می‌باشد.

این در حالیست که پارلمان اروپا در یکی دو دهه گذشته بارها میزبان سران سازمان مجاهدین خلق (منافقین) بوده و از این گروهک تروریستی حمایت کرده است.

مریم رجوی در سال ۲۰۰۴ در پارلمان اروپا حضور یافت و مورد تشویق نمایندگان آن پارلمان قرار گرفت. دو سال بعد و سه سال بعد نیز در نشست‌هایی از سوی پارلمان اروپا مورد میزبانی و استقبال قرار گرفت.

سرکرده گروهک تروریستی منافقین در آستانه روز حقوق بشر در سال ۲۰۱۴ نیز میهمان پارلمان اروپا بود و سخنرانی کرد. در سال ۲۰۱۸ نیز اعضای پارلمان اروپا در نشست مجازی منافقین شرکت کردند. اخبار این دیدارها و نشست‌ها در رسانه‌های مختلف منتشر شد.

اتحادیه اروپا , سازمان مجاهدین (منافقین) , سپاه پاسداران | سپاه , مریم رجوی ,
مریم رجوی در سال ۲۰۱۴ و در آستانه روز حقوق بشر میهمان پارلمان اروپا بود و در آن پارلمان سخنرانی کرد

به نظر می‌رسد در تصمیم اخیر پارلمان اروپا نیز منافقین نقش ساسی داشتند و نمایندگان آن پارلمان با لابی‌های منافقین که در عملیات مرصاد در سال ۱۳۶۷ ضربات سختی از نیروهای مسلح ایران بخصوص سپاه پاسداران دریافت کردند، رای به تروریستی بودن سپاه دادند.

حضور مردها و زن‌هایی روبروی پارلمان اروپا در استراسبورگ که شبیه پیرمردها و پیرزن‌های عضو سازمان بودند و انتشار تصویری از شبنم مددزاده عضو این سازمان در پارلمان اروپا در روز ۲۸ دی ۱۴۰۱ این گمانه را تقویت می‌کند.

ردپای منافقین در تصمیم پارلمان اروپا علیه سپاه

شبنم مددزاده کیست؟

شبنم مددزاده دبیر انجمن سیاسی دانشگاه تربیت معلم کرج بود که در جریان اتفاقات دهه ۸۰ به دلیل ارتباط با گروهک منافقین دستگیر شد.

او سال ۸۴ وارد آن دانشگاه شد. در سال‌های ۸۶ و ۸۷ تحصن‌هایی در آن دانشگاه به بهانه‌های مختلف برگزار شد و اخبار و تصاویر آن از سوی مددزاده به رسانه‌های ضدانقلاب مخابره گردید.

مددزاده همچنین به همراه یک نفر دیگر محتوای بیانیه‌ها و اعلامیه‌ها را از سوی منافقین و گروهک‌های تروریستی دریافت و در دانشگاه‌ها توزیع می‌کرد و در تهیه و توزیع نشریه و خبرنامه نیز نقش داشت.

او گفتگوهایی هم با رسانه‌های بیگانه همچون صدای آمریکا انجام داد و ادعاهایی در مورد تحصن‌های دانشجویان مطرح کرد.

انجمنی که مددزاده در آن فعالیت می‌کرد در مهر ۸۷ منحل شد، اما مددزاده و دوستانش مخفیانه به ادامه فعالیت پرداختند تا اینکه در اسفند همان سال ارتباطش با منافقین برای نیروهای امنیتی آشکار و دستگیر شد.

پس از دستگیری مددزاده بسیاری در داخل و خارج از کشور با انتشار تصاویر وی مدعی شدند که دانشجوی سیاسی باید آزاد شود و جوسازی‌هایی در این باره انجام دادند. حتی با حضور مادرش در دانشگاه تحصنی برگزار کردند و دوستانش در گفتگوهایی اعلام کردند که دلیل دستگیری صنفی و برای نگارش یک مقاله بوده است؛ این در حالی بود که ارتباطاتش با منافقین آشکار و ناصح فریدی نیز به همکاریش با مددزاده در ارتباط با منافقین اعتراف کرده بود.

اما دستگیری مددزاده برای اولین بار نبود و او سال‌ها قبل و بعد از پایان دوره مدرسه قصد داشت به پادگان اشرف در عراق برود که در مرزهای غربی دستگیر و سپس آزاد شد. سه نفر از اعضای درجه یک خانواده‌اش در پادگان اشرف بودند. پسرعمویش هم به دلیل ارتباط با سازمان زندانی بود.

مددزاده پس از پنج سال حبس آزاد و از کشور خارج شد. مدتی بعد تصویر وی در کنار مریم رجوی منتشر شد.

اتحادیه اروپا , سازمان مجاهدین (منافقین) , سپاه پاسداران | سپاه , مریم رجوی ,

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۶:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۳۰
  5 12
  یعنی تا این اندازه منافقین را قوی می پندارید؟
  • IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۳۰
   6 5
   بین مقامات اروپایی‌ آره
  • کاظم IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۳۰
   7 2
   در هر صورت هیچ دشمنی رو نباید دست کم گرفت. منافقین هم شاید اعضاشون پیر شده باشند ولی تحرکات زیادی دارند و پول های زیادی هم خرج می کنند.
  • IR ۰۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
   0 0
   سازمان منافقین پشیزی نمی ارزد! بلکه اروپا آنقدر به ذلت افتاده که از این تروریست‌ها کمک گرفته! و کوری عصا کش کور دگر شده.
 • بی نام IR ۱۷:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۳۰
  9 1
  مریم رجوی زباله 🗑🗑
 • US ۰۴:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  0 0
  آقاى اژه اى چرا محكومين به اعدام را كه حكم اعدامشان قطعى شده است را اعدام نميكنيد ؟ مماشات و إغماض هاى شما دشمنان ايران و منافقين را پر رو تر و جسور نموده است .بايد بطور مرتب ضربه را بر سر دشمنان فرود آورد تا آنها گيج بشوند. مادران و پدران و كودكان داغ ديده بسيجى ها و پليس ها منتظر انتقام خون عزيزانشان هستند.
 • IR ۰۵:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  0 0
  اتحادیه اروپا چقدر بدبخت است که راهنمای آنها منافقین هستند . کوری عصا کش کور دگر شود.
 • علی IR ۰۷:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  0 0
  هرچه زمان به جلو میرود و جمهوری اسلامی نفوذ معنوی بیشتری در میان مردم جهان پیدا میکند میزان دشمنی کشورهای استکباری با ایران بیشتر میشود یک روز آنها دست با عصا راه میرفتند وعلنا از منافقین که یک سازمان مخوف تروریستی بود حمایت نمی کردند ولی حالا تمامی گروههای تروریستی را در خاک کشورهای خود پناه داده و خانه امنی برایشان ایجاد کردند تا ماموریتهای آنها را برای هدف قرار دادن امنیت نظام و جلوگیری از پیشرفت کشور در عرصه های مختلف مخصوا عرصه هایی که باعث قوی شدن ایران اسلامی در مقابل تحریمهای سخت آنها میشود را انجام دهند اما جریان معاند و ضد انقلاب باید بدانند که آنها نیز تاریخ مصرفی دارند و روزی همین اروپائیها آنها را از خاک خود بیرون خواهند کرد زمانی که اروپائیها بفمهند دیگر نمی توانند در برابر قدرت جمهوری اسلامی کاری از پیش ببرند نمونه آن دولت عربستان که همانند صدام با آغاز جنگ خانمان سوز علیه ملت یمن فکر میکرد ظرف چند هفته این کشور را تصاحب خواهد کرد بعداز گذشت چند سال فهمید نمی تواند در مقابل ملت شجاع یمن کاری از پیش ببرد بلکه حیات سیاسی خودش هم در معرض خطر جدی قرار گرفت برای همین هم به خواسته های ملت یمن تن داد و یقینا مزدوران عربستانی اماراتی دیگر نمی توانند در اینده سیاسی یمن جایگاهی داشته باشند و طرد خواهند شد
 • یاران امام IR ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  0 0
  اروپایها دیگر خواب راحت را نخواهند دید باید در شبها با توهم و شبهات انحرافی در خواب ببینند. اشتباه بزرگ که اروپاییها مرتکب شدند حالا توان تصمیم احساسی خویش را در آینده نزدیک پس خواهند داد. این تصمیم برای اروپاییها نگران تمام خواهن شد. دنیا ، دنیای عجیبی شده. تروریسم ها را در پارلمان جای میدهند برای ضد تروریستها نظری بدهند. البته نشانه ظهور است. سپاهیان عزیز همیشه در نزد ملت خویش عزیز و محترم هستند حالا عزیزتر و محترم تر هم شدند.
 • مخلص IR ۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  0 1
  دیدارهای سالهای خیلی گذشته منافقین با سران اروپا خیلی ربط به مسئله در حال حاضر ندارد آدرس غلط نده
 • علیپور IR ۱۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
  0 0
  یه سوال از همه دوستان: چرا منافقین که خود دنبال زن زندگی آزادی و کشف حجاب هستن خودشان بحجاب هستن؟ در مراسمات یکی به این ابتر مریم رجوی بگه چرا خودت حجاب داری

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس