نماز ناتمام - کراپ‌شده

کتاب «نماز نا تمام»؛ شرح مجاهدات ناتمام نیروی رزمی، تبلیغی لشکر انصارالحسین استان همدان توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

به گزارش مشرق، کتاب «نماز نا تمام»؛ شرح مجاهدات ناتمام نیروی رزمی، تبلیغی لشکر انصارالحسین استان همدان توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

«نماز نا تمام»؛ روایتی از دلاوریِ همدانی‌ها

لشکر انصارالحسین و شهدای بزرگ آن از مهمترین یگان‌های نظامی تأثیرگذار در دفاع مقدس بوده‌اند. حضور جلودارانه نیروهای دلاور استان همدان در خطوط مقدم نظامی و جان بر کفی آنان در دفاع از میهن عزیز اسلامی و ارزش‌های والای آن شهره خاص و عام است و توسط ستارگان اقبال همدان و نویسندگان چیره دست آن در کتب مختلفی، بازتاب یافته است.

یک بار از نگاه فرمانده دلاور گردان حضرت ابوالفضل، حاج میرزا سلگی در کتاب آب هرگز نمی‌میرد به وقایع پرکشش و جذاب این لشکر نگاه شده و بار دیگر در کتاب وقتی مهتاب گم شد از دید نیروی ساده اطلاعات و عملیات، علی خوش لفظ ماجرا روایت می‌شود.

یک بار در کتاب دلیل با شخصیت والای شهید چیت سازیان آشنا می‌شویم و دیگر بار به خانه‌ی این شهید بزرگوار راه می‌یابیم و در کتاب گلستان یازدهم از زبان همسر شهید با او آشنا می‌شویم.

کتاب نماز ناتمام که شرح مجاهدت‌های حجت الاسلام و المسلمین حسین شیراوند است، قدم به این راه پر فراز و نشیب گذاشته و این بار از نگاه نیروی "رزمی تبلیغی" به شرح روایت‌ها و مجاهدات شنیدنی خود و دیگر همرزمان می‌پردازد. او که افتخار همراهی و سربازی فرماندهانی چون، شهید چیت سازیان، شهید حاج حسین کیانی و حاج میرزا سلگی را در کارنامه دارد در سخت‌ترین نقطه درگیری حاضر می‌شود و با شلیک دقیق آرپی‌جی به شکارچی تانک معروف می‌گردد و از طرفی خود را به عنوان یک روحانی عهده دار تأمین و تزریق روحیه در بین نیروها می‌بیند و نمی‌گذارد هیچ چیز خللی در اراده آنان ایجاد کند. او طلبه‌ای است که در دو جبهه جهاد و علم حضور دارد و یا همنشین طلاب حوزه‌های علمیه است و یا مبارزان جبهه حقیقت.

در ماجرای زندگی او با شهدای بسیاری از همدان و شهدای روحانی آشنا می‌شویم که راوی با آنان عقد اخوت خوانده بوده و یا دوستی صمیمی داشته است.

کتاب «نماز نا تمام»؛ شرح مجاهدات ناتمام نیروی رزمی، تبلیغی لشکر انصارالحسین(ع)؛ حجت الاسلام و المسلمین حسین شیراوند در قطع رقعی، ۴۰۲صفحه و به کوشش کمیل کمالی و مرتضی صمیعی تدوین و توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس