کد خبر 1443577
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
موافقان رای اعتماد به بذرپاش چه گفتند؟

نمایندگان موافق رای اعتماد به وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از برنامه‌ها و صلاحیت‌های بذرپاش برای مدیریت وزارت راه و شهرسازی دفاع کردند.

به گزارش مشرق، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه _۱۶ آذر_ مجلس شورای اسلامی، بررسی رای اعتماد به مهرداد بذرپاش وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

کیومرث سرمدی واله در موافقت با صلاحیت مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی گفت: اینکه جناب رئیس جمهور بعد از گذشته این مدت از عمر دولت با پایش و توجه به وعده‌هایی که به مردم دادند ترمیم کابینه و معرفی نیروهای جوان و با انگیزه و اخلاق را در دستور کار قرار دادند هم جای تشکر دارد و هم زمینه همکاری بیشتر مجلس شورای اسلامی را با وزیر پیشنهادی آماده می‌کند.

نماینده مردم اسد آباد وزرات راه و شهر سازی را یکی از مهمترین و کلیدی ترین وزارتخانه‌های کشور خواند و یاد آور شد: این وزرات خانه مرتبط با نیازهای اساسی زندگی مردم هست، اگر به دنبال عدالت و نزدیک کردن مردم به لحظه فاصله طبقاتی هستید این وزارتخانه به جهت فعالیت در حوزه‌های مختلف از جمله کلیدی ترین وزارتخانه هاست.

عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به مشکلات حوزه مسکن: ساخت و ساز مسکن، اجاره بها و خرید مسکن مردم را دچار گرفتاری‌های فراوان کرده است از جمله تصمیمات راهبردهای این وزارتخانه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: تصادفات و معضلات و خسارات فراوان ناشی از عدم توجه به مشکلات راه‌ها از جمله ماموریت‌های مهم این وزارتخانه است. سرمدی واله اضافه کرد: امروز کارهای بر زمین مانده در بحث مسکن فراوان وجود دارد و مسکن از تورم دچار تاثیر پذیری است و ما با یک رکود چندین سال در بخش مسکن روبرو بودیم که افتخار می‌کردند که آجر روی آجر در آن دوران نگذاشتند و بعضاً مسکن مهر را مزخرف خواندن اینها مواردی است که بر سر راه تولید مسکن وجود دارد ما پنجاه میلیون مسکن کمبود داریم.

نماینده اسد آباد بیان داشت: ساخت سازه‌های دولتی ناموفق و بخش خصوصی در این زمینه به صورت فعال ورود پیدا نکرده است.

وی با اشاره به معرفی بذرپاش تاکید کرد: تاکید امام و مقام معظم رهبری بهره گیری از جوانان خلاق، برنامه محور و در عین وابسته بودن به خانواده‌های ایثارگران، جانبازان و شهدا ست از جمله ویژگی‌های وزیر پیشنهادی این است که در ایام کودکی با شهادت پدر بزرگوارشان تعهد خود را نسبت به نظام به ثبوت رساندند و در طی سالهای گذشته ثابت قدم ایستادند.

وی با توجه به سوابق مدیریتی بذرپاش تصریح کرد: وی در مسئولیت‌های واگذاری ثابت کرده است که به لحاظ کارآمدی ایشان توان بالایی دارد، وی هم مجلس شورای اسلامی را خوب می‌شناسد و هم جایگاه نمایندگان را به لحاظ تجربه‌ای که در هیئت رئیسه داشته است و هم سوابق موفق ایشان در پست‌های مختلف از جمله دیوان محاسبات به تحکیم جایگاه نظارتی مجلس کمک کرد و برای اولین بار ارائه تفریغ بودجه به موقع به نحوی موفق بودند که مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفتند. فرصت از این بهتر که ما بتوانیم از توان جوانی برنامه محوری رحیه انقلابی و وابستگی او به جامعه ارزشی کشورمان استفاده کنیم.

وی افزود: من اطمینان دارم که با رأی بالای نمایندگان انگیزه کاری در وزیر پیشنهادی افزایش پیدا ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی خاطر نشان کرد: بذرپاش با مراکز تصمیم گیری مراکز علمی و افراد توانمند ارتباط بسیار مثبتی است از لابی گری مثبت بسیار بالایی برخوردار است می‌تواند در ارتباط با افراد متخصص مأموریت خود را به درستی انجام دهد.

سرمدی در تذکری به وزیر پیشنهادی بیان داشت: عدم تزریق نیروهای غیر متخصص به بدنه این وزارتخانه از جمله مواردی تاکید می‌کنم که این نباشد که بعد از گرفتن رای اعتماد که ان شالله اعتماد قاطع را هم کسب خواهید کرد شاهد نباشد که نیروهای در حوزه مسکن و راه تخصص ندارند در این وزارتخانه مشغول به کار شوند و یا در وعده رییس جمهور در ساخت ۴ میلیون مسکن باید با مشکل مواجه نشویم و نکته دیگر اینکه از نیروهای متخصص و توانمند در این وزارتخانه استفاده کنید.

حاتمی در موافقت با وزیر پیشنهادی: بذرپاش پیشانی موفق وزرای دولت سیزدهم خواهد بود

در ادامه حسین حاتمی در موافقت با وزیر پیشنهادی در دفاع از مدارک تحصیلی بذرپاش گفت: رشته تحصیلی بذرپاش مدیریتی بوده است و فرد باید جوهره مدیریتی داشته باشد بررسی سوابق بذرپاش در مسئولیت‌های متعدد، نشان دهند کارنامه درخشان وی است.

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در برنامه وزیر پیشنهادی، چالش‌های حوزه راه و مسکن احصاء شده است و برنامه‌های دقیقی برای حل این مشکلات وجود دارد. این معادلات چند مجهولی با مدرک مهندسی عمران قابل حل نیست، وزارت مدیریت توانمند نیاز دارد که بذرپاش واجد آن است.

وی افزود: ۲ سال و نیم سکوت ایشان در برابر هجمه‌ها، برای اثبات تعهد و کارآمدی ایشان کافی است و نشان دهنده سکوت مومنانه و جوانمردانه برای پیشبرد و مدیریت دیوان محاسبات است.

حاتمی با بیان اینکه آیا از سایر وزرا تعهدی گرفته‌اید که از بذرپاش برای ساخت یک میلیون مسکن تضمین می‌خواهید، اظهار کرد: بذرپاش پیشانی موفق وزرای دولت سیزدهم خواهد بود.

انتقادات تند رضاخواه از اظهارات بدون سند و مدرک توانگر علیه وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی

در ادامه مجتبی رضاخواه نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات توانگر مبنی بر اینکه تقدیر رهبری در مورد گزارشات دیوان محاسبات ارنباطی به بذرپاش ندارد گفت: بولتن نویسان ضربه زیادی به رهبری زدند و باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: رسیدگی به پرونده افراد در سازمان بازرسی محل اشکال نیست، اینکه بدون اینکه خلافی اثبات شده باشد حرف‌های اینچنینی پشت تریبون بزنیم، پشت پا زدن به سرمایه‌های نظام است.

رضاخواه تصریح کرد: دو سال و نیم پیش هم که می‌خواستند بذرپاش را به عنوان رییس دیوان انتخاب کنند همین دروغ‌ها را گفتید اگر مردم امروز معترض هستند به خاطر این حرفهای بدون مدرک و استناد است

وی افزود: بذرپاش وقتی به دیوان محاسبات رفت هیچ نیرویی را تغییر نداد اما با نیروهای موجود گزارشات تفریغ بودجه همزمان با اجرای بودجه ارائه می‌شد لذا رای سازمان عوض شد و کارایی بدنه اصلاح شد.

ذوالنور: حجت شرعی برای مخالفت با رای اعتماد ندیدم

در ادامه حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در موافقت با رای اعتماد وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: حجت شرعی در مخالفت با رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ندیدم، در مورد مدرک تحصیلی، کمیسیون مربوطه صحت مدارک تحصیلی بذرپاش را تایید کرد، از رییس کمیسیون اصل نود هم در این مورد سوال کردم و گفتند هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی ادامه داد: بذرپاش روحیه ریسک پذیری و بن بست شکنی دارد از متخصصان استفاده می‌کند.رشد بذرپاش منجنیقی و پرتابی نبوده است و پله به پله رشد کرده است. رییس جمهور به ایشان برای قبول این پُست اصرار کرده است.

در پایان، دهنوی عضو هیئت رییسه مجلس گفت: رییس جمهور به دلیل حضور در مراسم روز دانشجو در این جلسه حضور نیافتند اما اعلام کردند تلاش می‌کنند که در بخشی از این جلسه حضور یابند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
    0 0
    آره خیلی خوبه یک سال دیگه معلوم میشه!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس