کد خبر 1442827
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷
قیمت‌ها در بازار رمز ارز ۲۳ مهر ۱۴۰۱؛ یورش ناکام بیت‌کوین به سنگر ۲۰ هزار دلار

بیت‌کوین بعد از ۲۴ روز از مرز ۱۷ هزار و ۳۰۰ دلار عبور کرد و همزمان ارزش کل معاملات بازار ارز دیجیتال در بالاترین ارتفاع ظرف این مدت قرار گرفت

به گزارش مشرق، بیت‌کوین به بالاترین سطح خود در ۲۴ روز قبلی رسید. رهبر بازار ارز دیجیتال صبح امروز دوشنبه ۱۴ آذر درحالی روی پله ۱۷ هزار و ۳۰۰ دلار معامله می‌شد که از ۱۱ نوامبر یعنی ۲۰ آبان، در این محدوده آفتابی نشده بود. همزمان با رشد ۱.۵ درصدی قیمت بیت‌کوین، اغلب ارزهای دیجیتال سرشناس ۲۴ ساعت قبلی را با ثبت بازدهی مثبت پشت سر گذاشتند و با تزریق تقریبا ۱۰ میلیارد دلار به بازار، حجم کل معاملات به عدد ۹۰۶ میلیارد دلار ارتقا پیدا کرد که بالاترین سطح از ۱۰ نوامبر به حساب می‌آید.

قیمت بیت‌کوین؛ ۱۷ هزار و ۳۰۰ دلار

قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز دوشنبه ۱۴ آذر ۱۷ هزار و ۳۰۰ دلار به ثبت رسید. صبح دیروز بیت‌کوین ۱۷ هزار و ۳۰ دلار ارزش داشت و در این مدت ۲۷۰ دلار به ارزش رهبر بازار ارز دیجیتال اضافه شده است. البته بیشترین قیمت بیت‌کوین در این مدت ۱۷ هزار و ۳۲۰ دلار بوده و کف آن تا ۱۶ هزار و ۹۵۰ دلار پایین آمده است. رشد ۱.۵ درصدی قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت قبلی بازدهی هفتگی آن را به مثبت پنچ درصد ارتقا داد. چون دوشنبه پیشین یعنی هفتم آذر بیت‌کوین در نیمه کانال ۱۶ هزار دلار معامله می‌شد. درقیاس با قله تاریخی بیت‌کوین، اما شاهد ریزش ۷۴ درصدی ارزش این ارز دیجیتال هستیم. آبان سال قبل بیت‌کوین توانسته بود تا محدوده ۶۸ هزار دلار پیشروی کند که الان نسبت به آن روزها تقریبا ۵۱ هزار دلار از ارزش بیت‌کوین آب رفته است. همچنین حجم ۳۳۰ میلیارد دلاری معاملات بیت‌کوین سهم این ارز دیجیتال از کل بازار را نزدیک ۳۶.۵ درصد نشان می‌دهد.

قیمت اتریوم؛ هزار و ۳۰۰ دلار

قیمت لحظه‌ای اتریوم امروز دوشنبه ۱۴ آذر تقریبا هزار و ۳۰۰ دلار به ثبت رسید تا دومین ارز دیجیتال مهم دنیا بازدهی روزانه مثبت سه درصدی داشته باشد. صبح دیروز ارتیوم هزار و ۲۶۵ دلار ارزش داشت و در این مدت ۳۵ دلار به قیمت آن اضافه شده است. البته بیشترین قیمت لحظه‌ای اتریوم در ۲۴ ساعت قبلی هزار و ۳۱۰ دلار به ثبت رسیده و کمترین قیمت آن در این مدت هزار و ۲۵۰ دلار محسوب می‌شود. اگر به هفته قبل برگردیم، بازدهی هفتگی اتریوم به مثبت هشت درصد افزایش پیدا می‌کند. دوشنبه پیشین اتریوم هزار و ۲۲۰ دلار معامله می‌شد. البته نسبت به قله تاریخی اتریوم شاهد عقب‌نشینی ۷۴ درصدی آن هستیم. آبان سال گذشته اتریوم با محدوده چهار هزار و ۸۰۰ دلار بالا رفت، اما درحال حاضر نسبت به آن روزها تقریبا سه هزار و ۵۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داده است. از طرفی حجم ۱۶۰ میلیارد دلاری معاملات اتریوم به معنی سهم ۱۷.۵ درصدی آن از کل بازار ارز دیجیتال است.

قیمت انواع ارز دیجیتال

قیمت دوج‌کوین در شبانه‌روز اخیر سه درصد افزایش پیدا کرد، ارزش ترون یک درصد ریخته و شیبا اینو در این مدت بازدهی صفر درصدی داشته است. دوج‌کوین که الان از حیث تسلط به بازار هشتمین ارز دیجیتال دنیاست، صبح امروز ۰.۱۰۴ دلار یعنی تقریبا سه هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد و دیروز ۰.۱۰۳ دلار ارزش داشت. کاردانو که پشت سر دوج‌کوین جایگاه نهم را در اختیار دارد، با ثبت بازدهی مثبت نیم‌درصد، امروز ۰.۳۲۵ دلار خرید و فروش شد. ارزش ترا کلاسیک با رشد یک درصدی به ۰.۰۰۰۱۷۷ دلار رسید. ترون، اما بازدهی منفی را تجربه کرد و قیمت آن از ۰.۰۵۴ دلار به ۰.۰۵۳ دلار تقلیل پیدا کرد. قیمت شیبا هم در این مدت روی رقم ۰.۰۰۰۰۹ دلار باقی ماند تا شاهد ثبت بازدهی صفر درصدی آن باشیم.

تغییر قیمت انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

هفته قبل

دیروز

امروز

بیت‌کوین

۱۶ هزار و ۵۰۰ دلار

۱۷ هزار و ۳۰ دلار

۱۷ هزار و ۳۰۰ دلار

اتریوم

هزار و ۲۲۰ دلار

هزار و ۲۶۵ دلار

هزار و ۳۰۰ دلار

دوج‌کوین

۰.۱۰۳ دلار

۰.۱۰۳ دلار

۰.۱۰۴ دلار

کاردانو

۰.۳۱۸ دلار

۰.۳۲۲ دلار

۰.۳۲۵ دلار

شیبا اینو

۰.۰۰۰۰۰۹ دلار

۰.۰۰۰۰۰۹ دلار

۰.۰۰۰۰۰۹ دلار

ترون

۰.۰۵۳ دلار

۰.۰۵۴ دلار

۰.۰۵۳ دلار

ترا کلاسیک

۰.۰۰۰۱۶۴ دلار

۰.۰۰۰۱۷۵ دلار

۰.۰۰۰۱۷۷ دلار

منبع:فرارو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس