کد خبر 1442113
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲
جام جهانی نمایه

ناکامی تیم‌های بزرگ در کسب ۹ امتیاز کامل دور گروهی از اتفاقات منحصر به فرد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بود که بعد از ۳۰ سال ثبت شد.

به گزارش مشرق، دور گروهی مسابقات جام جهانی فوتبال با صعود تیم‌های هلند، سنگال، آمریکا، انگلیس، آرژانتین، لهستان، اسپانیا، ژاپن، فرانسه، استرالیا، کرواسی، مراکس، برزیل، سوئیس، پرتغال و کره‌جنوبی به مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها به پایان رسید. در این دور شگفتی‌ها و آمارهای جذابی ثبت شد که می‌تواند در ادوار جام جهانی منحصر به فرد باشد.

یکی از این آمارها ناکامی تیم‌های بزرگ در کسب ۹ امتیاز کامل دور گروهی بود اتفاقی که از سال ۱۹۹۸ بی‌سابقه بوده است.

در این دوره تیم ملی هلند از گروه اول با هفت امتیاز، انگلیس از گروه دوم با ۷ امتیاز، آرژانتین از گروه سوم با ۶ امتیاز، فرانسه از گروه چهارم با ۶ امتیاز، ژاپن با ۶ امتیاز در گروه پنجم، مراکش با هفت امتیاز در گروه ششم، برزیل با ۶ امتیاز در گروه هفتم و پرتغال با ۶ امتیاز در گروه هشتم به عنوان تیم‌های نخست صعود کردند.

ناکامی تیم های بزرگ در کسب ۹ امتیاز در حالی است که در جام جهانی ۱۹۹۸ تیم ملی فرانسه و آرژانتین امتیاز کامل کسب کرده بودند و در جام جهانی ۲۰۰۲ نیز اسپانیا و برزیل به این مهم رسیدند. در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، پرتغال، برزیل و اسپانیا تیم های ۹ امتیاز بودند و در سال ۲۰۱۰ هلند و آرژانتین تمام مسابقات دور گروهی را با پیروزی به پایان رساندند.

در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل هلند، کلمبیا، آرژانتین و بلژیک تیم‌های ۹ امتیازی لقب گرفتند و تیم اروگوئه، کرواسی و بلژیک در جام جهانی روسیه امتیازات کامل دور گروهی را کسب کردند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس