کد خبر 1440814
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴
قتل

زن جوانی که متهم است با همدستی ۲ نفر دیگر و با خوراندن قرص به شوهرش او را به قتل رسانده در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد.

به گزارش مشرق، رسیدگی به این پرونده از پاییز دو سال قبل با مرگ مشکوک مرد ۴۲ ساله‌ای به نام شهرام در خانه‌اش آغاز شد.

پس از آن مأموران به محل فوت شهرام واقع در خیابان پیروزی رفتند و با تحقیقات اولیه مشخص شد که او بر اثر سکته قلبی جان باخته است. اما اظهارات ضد و نقیض همسر ۳۸ ساله شهرام سبب شد تا جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شود.

کارشناسان پزشکی قانونی نیز بعد از انجام معاینات لازم در گزارشی اعلام کردند: متوفی در اثر نارسایی تنفسی ناشی از مصرف مواد مخدر صنعتی فوت کرده است.

از آنجایی که شهرام هیچ‌گاه مواد مخدری مصرف نمی‌کرد پدر و مادرش با حضور در دادسرا با تنظیم شکایتی از عروس‌شان شکایت کردند.

با این شکایت زن جوان بازداشت شد و در اعترافاتش عنوان کرد: من نقشی در مرگ همسرم نداشتم. شهرام شب بی‌خوابی به سرش می‌زد و من برای اینکه او راحت‌تر بخوابد به او قرص‌های آرامبخش می‌دادم.

بعد از اظهارات وی خانواده همسرش با این تصور که نسبت به عروس‌شان دچار سوء‌تفاهم شده‌اند، شکایت‌شان را پس گرفتند و پرونده مختومه شد.

رازی که دختر مقتول فاش کرد

یک‌سال بعد در حالی که خانواده شهرام با مرگ او به صورت طبیعی کنار آمده بودند، دختر نوجوانش راز قتل پدرش را برای عمویش فاش کرد.

دختر نوجوان که پس از قهر با مادرش به خانه عمویش رفته بود در اظهاراتی تکان‌دهنده گفت: پدرم با مرگ طبیعی فوت نکرده و مادرم او را کشته است. او به پدرم قرص‌هایی خوراند که باعث شد او فوت کند. پدرم با کار کردن مادرم مخالفت می‌کرد و این موضوع سبب شده بود تا مادرم برای اینکه پدرم مزاحم کار کردنش نشود در غذا و نوشیدنی‌اش قرص‌هایی را حل کند تا پدرم بخوابد و مادرم راحت به کارهایش برسد. وقتی از مادرم درباره کارش توضیح خواستم او به من گفت نگران نباش این پودر ویتامین است.

پس از اظهارات دختر قربانی خانواده شهرام دوباره از عروس‌شان شکایت کردند و او بار دیگر بازداشت شد و به قتل شوهرش اعتراف کرد: من عاشق کار کردن بودم و پس از مدتی با سختی توانستم مغازه‌ای اجاره کنم و به کار فروش لباس مشغول بودم اما شهرام مدام ساز مخالف می‌زد و می‌گفت که نباید کار کنم. بعضی اوقات او آنقدر عصبی‌ام می‌کرد که می‌خواستم دیگر زنده نباشد به همین خاطر چندبار تصمیم گرفتم او را از سر راهم بردارم.

وی در ادامه گفت: یک بار با پرداخت ۵۰ میلیون تومان به ۲ نفر خواستم تا شهرام را تا جایی که امکان دارد کتک بزنند اما آنها پس از گرفتن پول فرار کردند. مدتی بعد بود که با پسر جوانی به نام خسرو آشنا شدم و او با طرح نقشه‌ای سیستم ترمز ماشین شهرام را دستکاری کرد تا در یک تصادف بمیرد اما شهرام متوجه خرابی سیستم ترمز شد و آن را درست کرد. دفعه سوم مرد جوانی به نام بهنام که از مغازه‌ام خرید می‌کرد وقتی فهمید همسرم مرا آزار می‌دهد به من چند قرص داد و مدعی شد که وقتی قرص‌ها را به همسرم بدهم او سکته می‌کند و مرگ او طبیعی به نظر می‌رسد.

با اعترافات صریح متهم خسرو و بهنام نیز بازداشت شدند.

با تکمیل تحقیقات و گزارش پلیس برای زن جوان به اتهام قتل عمد، برای بهنام اتهام معاونت در قتل و برای خسرو به اتهام شروع به قتل کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در ابتدای جلسه دادگاه اولیای دم درخواست قصاص کردند.

پس از آن زن جوان به جایگاه رفت و گفت: من چند بار از بهنام قرص گرفته بودم و شهرام هم آنها را خورده بود و هیچ اتفاقی هم برایش نیفتاده بود اما آخرین بار شهرام خودش قرص‌های بیشتری خورد تا راحت‌تر بخوابد و همین موضوع سبب شد او دچار حمله قلبی شود.

در ادامه بهنام به جایگاه رفت و گفت: من قصدی در کشتن مقتول نداشتم. من فقط چند قرص آرامبخش به این زن دادم اما خود شهرام دوز قرص‌ها را افزایش داده بود و من نقشی در این ماجرا نداشتم.

بعد از آن وکیل متهم دیگر یعنی خسرو که با قید وثیقه آزاد بود، به جایگاه رفت و گفت: موکلم تحت تأثیر حرف‌های این زن قرار گرفته بود و سیستم ترمز خودروی شهرام را دستکاری کرد. حالا هم پشیمان است.

پس از اظهارات متهمان و وکلایشان قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  12 0
  به همین سادگی؟!!!
  • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   0 0
   نه بابا بهنام مقصره، علم غیب داشت تو خیابون دنبال کسی بود هویجوری بهش کمک کنه، مثل نفرات قبل، مدیونی فکر دیگه ای کنی....
 • IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  19 4
  همه اینها با قید وثیقه آزاد شده و سپس تبرئه می شوند ، و پس از آزادی در اغتشاشات شرکت می کنند.
 • محمد IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  20 2
  دوستان عزیز هم اکنون زن زندگی آزادی
  • IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   0 0
   آره چون قبلا از این اتفاقها نمی افتاد تواین مملکت
 • آیدین IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  16 2
  یا خدا دقیقا عملیات ی فیلم پلیسی جنایی رو واسه کشتن شوهرش انجام داده اونم صرفا برای کار کردن( البته مشخص احتمالا کار بهانه است،وگرنه زنی جوان که این همه مرد جوان تحت تاثیر قرار میده که برایش آدم بکشند معلوم که چکاره بوده این نمونه ای از زن زندگی آزادی مد نظر اغتشاشگراست
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  21 2
  وقتی میشه با قرص باعث سکته کسی شد احتمالش هم هست کومله برای شروع آشوب ها به مهسا امینی قرص داده بوده تا سکته کنه و فوت ‌کنه
  • سیدمحمدکمال IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   10 0
   آره منم دقیقا به همین فکر کردم نکتش اینه که اونجا هم معلوم نشده و طبیعی بنظر رسیده
  • hamid IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   1 9
   احساس نمیکنی خیلی احمقی یا بقیه را احمق فرض کردی
  • IR ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   0 0
   دقیقا همینه و خانوادش هم میدونستن بیماره و ممکنه بزودی بمیره گفتن بزار مرگشو صرف کومله کنیم
  • IR ۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
   0 0
   درسته ، در این مورد هم با اینکه قرص باعث سکته شده ،پزشک قانونی متوجه علت وافعی فوت نشده و بعد از یک سال دخترش قضیه رو لو داده
  • IR ۲۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
   0 0
   اینم که کومله ها زنان رو طمعه قرار بدن در تاریخ شون زیاد هست هیچی از اینها بعید نیست
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  8 1
  زن هرزگی عار، آزی
  • hamid IR ۱۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   2 8
   توقعی نبیست شعورت درهمین حده
  • IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   0 0
   شعور شما براندازان را در بدن رایگان و فحش چاله میدان و اتش زدن انسان را تو این دوماه دیدیم.
  • IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   1 0
   شعور شما براندازان را در بدن رایگان و فحش چاله میدان و اتش زدن انسان را تو این دوماه دیدیم.
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  9 2
  بدترین خیانت، خیانت به کسی است که به تو اعتماد دارد اعتماد به غذای تو در خانه یا اعتماد به بازی تو در جام جهانی
 • IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  10 1
  زن زندگی آزادی که کوموله برای ایران در نظر دارد، اینطوری می‌شود!
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  5 0
  چه زن ناقص العقلی بخاطر علاقه به سر کار رفتن؟! شاید هم داره دروغ میگه و برای دیده شدن و روابط نامشروع میرفته سر کار! همسر بدبختش مانعی برای فاحشگی های این بی شرف بود. عاقبت خیانت و روابط نامشروع همیشه به مرگ و جنایت و محاکمه منجر میشه
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  7 1
  عجیب است که اینها هم بعد از اینکه دستگیر می شوند پشیمان می شوند.
 • IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  5 0
  روزانه صدها مردبیگناه توسط زنان فاسد کشته میشن صدای هیچ مردی در نمیآد!!؟ اما کافیه یه زن فاسد توسط یه مرد کشه بشه چنان بلوایی درست میکنن که بیا ببین !!؟ وای بر جامعه ای که مردان بر سر زنان حکومت بکنن !!! وای
 • آشنا IR ۱۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  11 0
  زنیکه دیوانه برای حمالی کردن شوهر بیچاره رو کشته !! بتمرگ توی خونه وظیفه ای خودت رو انجام بده بیشرف برای اینکه کار کنه جون یه بیگناه رو گرفته !!
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  3 0
  حال دختر نوجوان را درک میکنم سناریویی که 30 سال قبل بر سر ما آمد برخی مادران بهشت زیر پا ندارند بلکه جهنم را همراه دارند و جایگاهشان همان جهنم است انها شعور ندارند بفهمند اینده فرزند را تباه میکنند و جهنم را برای خود میخرند
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  4 0
  پس معلوم شد چرا خدابیامرز نمیخواست بذاره کار کنی با شهرام و بهرام و همه میخواستی نقشه قتلشو بکشی
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  0 0
  خب اشغال جدا میشدی چرا جوون مردم کشتی باید اعدام کنید این زنکه اشغال را
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  0 0
  جالبه زنه هر مردی را میدیده باهاش رابطه داشته و می گفته شوهرم را بکش
 • سینا IR ۱۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  0 0
  این همون چیزیه که دنبال کنندگان شعار کثیف زن هرزگی ولگردی دنبال میکنند،همینان اغتشاش میکنن و باعث تخریب و فسادن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس