افتخارم این است که در بسیج دانش‌آموزی شکل گرفتم | خیال ما راحت است که آینده کشور را شما پیش می‌برید

سخنگوی دولت در اجلاسیه مجمع عالی بسیج دانش آموزی گفت: خیال ما راحت است که آینده این کشور را دانش‌آموزان به پیش می‌برند و دشمنان ما از نسل شما می‌ترسند.

به گزارش مشرق، علی بهادری جهرمی طی سخنانی در هشتمین اجلاسیه مجمع عالی بسیج دانش آموزی با بیان اینکه من در دوران دانش‌آموزی، عضو مجلس دانش‌آموزی و رئیس شورای دانش‌آموزان مدرسه‌مان بودم، یادآور شد: افتخار من این است که در بسیج دانش‌آموزی شکل گرفتم و تجربه کسب کردم. خداوند به همه ما لطف کرده که مزین به نام بسیج شدیم و به شما توصیه می‌کنم قدر این جایگاه را بدانید و آن را پاس بدارید.

وی خطاب به دانش آموزان حاضر در جمع گفت: امروز مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان بیانات مهمی از جمله در مورد جایگاه بسیج داشتند که من به شما توصیه می‌کنم سخنان امروز ایشان را بشنوید.

بهادری جهرمی با تأکید بر اینکه خیال ما راحت است که آینده این کشور را شما به پیش می‌برید و دشمنان ما از نسل شما می‌ترسند، تاکید کرد: وقتی یک جا هجمه بیشتر شد، بدانید که دشمن از آن نقطه آسیب می‌بیند. اگر دشمن بر روی نسل جوان و نوجوان ما سرمایه‌گذاری کرده، به این خاطر است که می‌داند از آن‌جا لطمه می‌خورد و من افتخار می‌کنم که در جمع شما نخبگان جوان کشور هستم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه مقام معظم رهبری حدوداً سه سال پیش تکلیف را در بیانیه گام دوم انقلاب برای من و شمای جوان روشن کردند، گفت: نسل قبلی ما بخشی از کار را انجام داده و با یک انقلاب سیاسی، حکمرانی سیاسی کشور را تغییر داده و اصلاح کرده است؛ انقلاب سیاسی سال ۵۷ مشکلات حکمرانی سیاسی را برطرف کرد ولی آیا همه مشکلات کشور ما برطرف شده و ما در عرصه اقتصاد، اصلاح نظام اداری، آموزشی و سایر زمینه‌ها روند گذشته را بازسازی کرده‌ایم؟

وی افزود: ما در این زمینه ها اصلاحات متعددی انجام دادیم ولی حتماً اگر بخواهیم به تمدن نوین اسلامی برسیم، باید در تمامی این عرصه‌ها یک بازسازی انقلابی کنیم. ما نیازمند تحول در عرصه‌های فرهنگی، اداری، اقتصادی و سایر زمینه‌ها هستیم و این به عهده من و شمای جوان و نوجوان امروز است؛ نیمی از مسیر برای ما طی شده و تجارب مثبت و منفی زیادی برای ما به یادگار مانده که باید از آن‌ها استفاده کنیم.

بهادری جهرمی با اشاره به تشکیل مجلس بررسی نهایی قانون اساسی در محل برگزاری این اجلاسیه، تاکید کرد: امروز ما می‌توانیم خودمان را جای تدوین‌کنندگان قانون اساسی بگذاریم و ببینیم برای اصلاحات اداری، اقتصادی و موارد روی زمین مانده در کشور چه راهکارهایی داریم.

سخنگوی دولت ادامه داد: امثال این مجمع عالی بسیج دانش‌آموزی، مرجع خوبی هستند که تمرین کنیم و به پاسخ سوالات در مورد مسائل کشور برسیم، آن‌ها را امتحان و ارزیابی کنیم و یا برای اجرایی شدن آن پیگیری کنیم.

وی تشریح کرد: هیچ انسانی به تنهایی نمی‌تواند یک محیط جمعی را در مسیری که درست می‌داند پیش ببرد مگر اینکه بتواند همه جامعه را با خود همراه و همدل کند. حضور شما در این جمع دور هم تمرین خوبی است تا ببینیم چه‌قدر می‌توانیم در راه پیشرفت کشور هم سن و سالان‌مان را با خود همراه کنیم و بقیه دانش‌آموزانی که نظر متفاوتی با ما دارند را در مسیر صحیح هم‌نظر و همراه کنیم.

بهادری جهرمی افزود: در اینجا هم ما طبیعتاً نمی‌توانیم همه را هم نظر خودمان کنیم ولی باید ببینیم چگونه با کسانی که با ما هم‌نظر نمی‌شوند تعامل داشته باشیم که حداقل مانع پیشبرد اهداف ما نشوند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: ما باید تمرین کنیم که اولاً با هم‌سالان خودمان برای یافتن پاسخ درست سوالات هم‌فکری کنیم، ثانیاً راهی بیابیم تا مسیر درستی که پیدا کردیم را بپذیرند و ثالثا تعامل مثبتی با کسانی که نپذیرفتند داشته باشیم تا بدون چالش با یکدیگر، کار را پیش ببریم؛ خلاصه حکمرانی همین است و در کمیسیون‌های مجلس و دولت همین اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه امید ما برای آینده کشور به شما نخبگان جوان است، گفت: پیشنهاد من به عنوان کسی که تا ۲۰ سال پیش جای شما نشسته بودم به شما این است که چند مسئله محوری را به عنوان مبنا قرار دهید و با اساتید مختلف روی آن کار کنید و پاسخ به آن‌ها را از ابعاد مختلف‌اش پیدا کنید تا با شرایط کشور آشنا شوید.

سخنگوی دولت در پایان با بیان اینکه ساختن مدرسه و فردای ما با خودمان است، تاکید کرد: در این جا نقش ما مسئولان بیشتر است ولی نقش شما دانش‌آموزان نیز صفر نیست و باید تلاش کنیم که آینده ما بهتر از امروزمان باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • علیرضا IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  3 2
  بله البته بشرطی که شما دانش آموز تربیت کرده باشید!
  • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
   0 0
   مگه تو هنوز درس می خوندی ؟
 • یا لثارت الحسین IR ۲۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  1 1
  مردم ایستاده‌اند
 • IR ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  4 0
  همش میگین دشمنان ما دشمنان ما ولی بچه های خودتونو می فرستین کشور همین دشمنان ما !! اخه اونها مثلا چه دشمنی با کشوری که حتی نمیشناسنش میتونن داشته باشند !!! ......
  • تک تیرانداز DE ۰۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
   0 6
   یک نگاه بنداز به لیست تحریم های دارویی بعد صد بار زیر لب زمزمه کن: من خر نیستم٫ من خر نیستم.
  • IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
   0 1
   شرکت دارویی وتجاریکه سیاسی نیست معلومه ولی اونهاهم موردتحریم قرارمیگیرند توسط شیاطین حاکمشان که ازطریق فسادوجنگ افروزی درامددارند
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  1 2
  ما مردم ایران باهیچ کس در دنیا نه دشمنی داریم ونه کسی بامادشمن هستش
 • IR ۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  0 0
  خیال خام ... خودمونو فریب ندیم
  • IR ۱۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
   0 0
   دروغ نگو
 • IR ۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  2 1
  اگه تعامل نکنیم با کشورهای دیگه .. به زودی وضعیت مون وحشتناک بدتر میشه
  • IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
   0 0
   الان تعامل نشده؟نکنه منظور از تعامل وطن فروشیه؟
 • IR ۲۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  2 0
  نسل اینده قطعا دشمنی هایی که جز ضرر برامون نداشتن رو کنار خواهند گذاشت ...
 • سامان IR ۲۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  0 0
  دانش اموزان ایرانی
 • IR ۲۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  1 0
  باید گفت خودتون میترسید
 • وطن پرست DE ۰۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
  0 0
  در اوج فتنه ساکت بودی
 • SE ۰۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
  0 0
  به به
 • IR ۰۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
  1 0
  نا کارآمدی وبی سوادی خودتون گردن دشمن ندازین شما حرف مفت زیاد می زنی مهم نیست آب از سر گذشته
  • IR ۱۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
   0 0
   چرا چیزی که خودت لایقش هستی رو به ایشون نسبت دادی؟
 • IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
  0 0
  کلی سعی کردید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس