کنعانی

سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه انگلیس در مورد تحولات داخلی ایران، حقوق ایران در بهره برداری صلح آمیز از انرژی هسته ای و نقش منطقه ای جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، ناصر کنعانی اظهارات متوهمانه و مداخله‌جویانه وزیر خارجه انگلیس در مورد تحولات داخلی ایران، حقوق ایران در بهره‌برداری صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای و نقش منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را بشدت محکوم کرد و مردود دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان داشت: این اظهارات بی‌پایه و اساس بخشی از کارزار سیاسی دشمنانه‌ای است که این کشور و برخی دیگر از کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند علیه جمهوری اسلامی ایران به پیش ببرند.

کنعانی افزود: انگلیس و برخی از کشورهای اروپایی که می‌بایست بواسطه اقدامات ضدبشری‌شان علیه ملت ایران پاسخگو بوده و در مجامع بین‌المللی مسئول شناخته شوند، بی‌شک فاقد هرگونه صلاحیت اخلاقی برای طرح ادعاها و اتهامات حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: لندن بجای طرح اتهامات تکراری و بی‌اساس در مورد نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه، بهتر است از تفرقه‌افکنی میان کشورهای منطقه و مشارکت در جنایت علیه بشریت بواسطه فروش‌های میلیاردی تسلیحات مرگبار به برخی مشتریان منطقه‌ای، دست برداشته و صلح و ثبات منطقه‌ای را به خود کشورهای منطقه بسپارد.

کنعانی همچنین تاکید کرد: برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران همواره کاملا شفاف و صلح آمیز بوده، فلذا انگلیس که بواسطه همراهی با آمریکا در زمره ناقضان برجام است، در جایگاهی قرار ندارد که با اتهام زنی‌های بی‌اساس، ماهیت برنامه هسته‌ای ایران را مورد تردید قرار دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی بار دیگر ادعاهای بی‌اساس لندن در مورد ارتباط پهپادهای ایرانی با جنگ در اوکراین را تکذیب کرد و افزود: این طرف‌های غربی هستند که با گسیل تسلیحات گسترده به میانه این بحران، مرتبا فضا را برای حل و فصل سیاسی و مسالمت آمیز منازعه، تنگ‌تر می‌کنند.

کنعانی تاکید کرد: ما به حاکمان لندن توصیه می‌کنیم توان خود را بجای اتهام‌زنی به جمهوری اسلامی ایران، صرف ایجاد ثبات در دولت خود، توجه به مطالبات گسترده مردم این کشور و رفع تبعیض و ستم علیه مهاجران و مسلمانان کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 0
 • DE ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  20 0
  انگل لیس بجای طرح اتهامات تکراری و فضولی در امور دیگران ، صلح و ثبات منطقه‌ای را به کشورهای منطقه بسپارد و مانند چندین قرن کودتای نظامی وجنگ و خونریزی و غارت و برده فروشی و قرون وسطائی فکر نکنید. دنیا عوض شده عوضی ها .مانند زالو خون ملتها را قرنها مکیدید.
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  11 0
  غلط کردفراماسونهای بیشرف خودشون بالاترین امارحرامزادگی ودائم الخمری رادرانگلیس درست کرده اند وهرکثافت رابرای نابودی مردم ازادکرده اندوازادگذاشته اند
 • IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  7 0
  تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر شیطان بزرگ حیله‌گر و عدم توافق است. هرگونه توافقی با دشمن غدار، قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود؛ آمریکا هرگز تمام تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد و با توافق یا بدون توافق، هر روز بر تحریم‌ها خواهد افزود. باید سلطه‌ی دلار را بشکنیم و تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کنیم، از پیمان عدم اشاعه خارج شویم و به نظارت‌های پادمانی و فراپادمانی جاسوسان آژانس خاتمه دهیم.
 • IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  2 0
  چرا مستقیما وزیر خارجه و رئیس جمهور جواب اونهارو نمیدن؟همیشه سخنگو جواب میده.انفعالی عمل نکنین.
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  0 0
  انگلیس خبیث غلط کرده تو مساعل ایران دخالت می کنه گذشت اون زمان که هر چی می خواستین می گفتین روحانی با لبخنده نیشش رو باز می کرد ولی خدا نکنه یکی از داخل کوچکترین انتقادی بهش میکرد می خواست طرف رو بکشه الان رییس جمهور یه انسان باشرف وراستگو هست
 • حسین IR ۱۵:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
  0 0
  از استعمارگر پیر توقع صلح و ثبات در منطقه دارین؟معلومه تاریخ رو درست نخوندین ،هر جای دنیا نا امنی و جنایت هست یک پای قضیه انگلیس و جدیدا امریکا هست.
 • خسرو IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
  0 0
  کشورهای منطقه نمیتونند جول خودشون رو از آب بیرون بکشند . خود ما غرق در دشمن هراسی از آمریکا و غرب هستیم .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس