سردار نقدی: شهید عجمیان نشان داد چه‌ کسانی خشن هستند

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران گفت: شهید عجمیان نشان داد خشن و ضد حقوق بشر چه‌ کسی است، شهید آرمان عزیز را برای اینکه در کوله پشتی‌اش کتاب مذهبی داشت، زجرکُش کردند.

به گزارش مشرق، سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در همایش پیشگامان رهایی که در حسینیه جماران برگزار شد، گفت: انقلاب ما یک انقلاب مردمی است و تفاوت آن با انقلاب‌های جهان در این بود که آنها معمولاً متکی به قشر خاصی بودند، اما انقلاب اسلامی با حضور مردان، زنان و همه اقشار رقم خورد.

وی افزود: مردم و بسیج حماسه‌های درخشانی را آفریدند خصوصاً در دفاع مقدس، چرا که یک ملت تنها در مقابل همه قدرت‌ها ایستادند و زیر بار زور نرفتند.

سردار نقدی با اشاره به دستور امام (ره) برای تشکیل بسیج مستضعفین و سپس اقشار مختلف بسیج از جمله بسیج دانشجویی، گفت: بعد از دفاع مقدس و پس گرفتن تمام سرزمین‌هایی که به آن‌ها تجاوز شده بود، نوبت سازندگی شد.

وی با اشاره به دستاوردهای کشور، گفت: در آن دوران ۷۰ درصد بانوان کشور بی‌سواد بودند اما الآن اکثر دانشجویان ما را بانوان و ۲۰ درصد اعضای هیئت علمی ما را زنان تشکیل می‌دهند. رتبه علمی کشور طی این سال‌ها از ۵۶ به ۱۵ رسیده است. آن روز بیشتر محصولات غذایی را از بیرون وارد می‌کردیم اما امروز ۹۰ درصد محصولات غذایی را خودمان تولید می‌کنیم و صادرکننده شده‌ایم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران تصریح کرد: کشور طی این دوران علی‌رغم همه تحریم‌ها و سختی‌ها به جایگاه و رتبه بیستم اقتصاد جهان براساس آمار و رتبه‌های اعلامی مؤسسات غربی رسیده است، لذا حرکت کرده هر چند مشکلاتی هم هست.

سردار نقدی با اشاره به وقایع اخیر کشور گفت: در سال‌های دفاع مقدس از دادن سیم خاردار به ما دریغ می‌کردند و در آن اوایل عدوات جنگی ما غنایمی بود که در صحنه جنگ از عراقی‌ها به دست می‌آمد، اما بسیجی ما امروز با وجود اینکه آذوقه‌اش پر است، اما بدون سلاح در میدان حاضر می‌شود تا نشان دهند چه کسی ضد حقوق بشر است و آن‌ها را رسوا کنند.

وی تصریح کرد: شهید عجمیان نشان داد خشن و ضد حقوق بشر چه‌کسی است. شهید آرمان عزیز را زجرکُش کردند برای اینکه در کوله پشتی‌اش کتاب مذهبی داشت، این‌ها وارثان همان شاه ملعون هستند که وقتی کتاب مذهبی دست جوان ما می‌دیدند او را شکنجه می‌کردند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: عظمت حماسه‌ای که امروز بسیجیان خلق می‌کنند از گذشته بیشتر است. اینکه با دستان خالی در برابر دشمن کینه‌ورز به میدان می‌رود، حماسه است.

سردار نقدی با اشاره به عظمت و بصیرت ملت ایران که امروز زیر بار فشار روانی و رسانه‌ای غرب بروز پیدا کرده است، ادامه داد: با همه این سختی‌ها و هجمه‌ها دست رد به دروغ‌ها و فشارهای موجود می‌زند. دشمن خیلی از افراد مشهور را استخدام کرده تا با حرف‌های نادرست و دروغ خود، مردم را به مسیر دلخواه آن‌ها بکشانند اما مردم ما بصیرت دارند می‌فهمند و می‌دانند هر کسی باید در تخصص خودش حرف بزند.

وی با طرح این سؤال که علت این ماجراها و هجمه‌ها چه بود، آیا مسائل معیشتی و اقتصادی دغدغه بود یا کشته شدن یک خانم که البته در شعارهایشان این دیده نمی‌شود، گفت: همه وقایع رخ داده برای خانم مهسا امینی مقابل دوربین مشخص است. پرونده پزشکی، پزشکی قانونی و اسناد دیگر هم گویای همه واقعیت‌هاست، اما چرا کشورهایی که در قتل مردم خود و سایر کشورها دست دارند از حقوق بشر دم می‌زنند؟

سردار نقدی: شهید عجمیان نشان داد چه‌ کسانی خشن هستند

وی افزود: هرکسی حرفی می‌زند، آمریکایی‌ها در پرونده حقوق بشر نباید حرفی بزنند. آن‌ها در یک فقره در حمله به بیمارستانی در افغانستان مادر و کودکی ‌تاره به دنیا آمده و کادر اتاق عمل بیمارستان را کشتند و صدایی از کشوری در نیامد، این‌ها نمی‌توانند به ما از حقوق بشر بگویند. شمایی که زندان ابوغریب گوانتانامو را راه انداختید برای ما عزا نگیرید. رژیم سعودی نیز که پرونده قتل وحشیانه خاشقچی را در کارنامه دارد در اردیبهشت ۱۴۰۱ حدود ۳۸ جوان و نوجوان را گردن زد یا انگلیس که در طول تاریخ جنایت‌هایی را انجام دادند، نمی‌توانند از حقوق بشر بگویند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران با بیان اینکه دلیل این هجمه‌ها حقوق بشر نیست، گفت: دلیل اصلی این حوادث مؤلفه‌های قدرت انقلاب اسلامی که نسبت به سال‌های اول انقلاب افزایش یافته است.

سردار نقدی تصریح کرد: آمریکا امروز به جایی رسیده که از افغانستان فرار می‌کند و کلی غنیمت جا می‌گذارد. ۴۳ است که می‌گوید انقلاب اسلامی نباشد، اما هست؛ ۱۲ سال است که می‌گوید بشار نباشد، اما هست، حزب‌الله و حماس نباشد که هست، هر چه او می‌خواهد، نمی‌شود، اما هر چه جمهوری اسلامی می‌گوید، می‌شود.

وی با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در تقویت مؤلفه‌های قدرت کشور، گفت: هنجارشکنی‌ها و اقدامات سخیفی که در دانشگاه‌های کشور مانند شریف، تهران و امیرکبیر صورت گرفت انتقام از دانشگاه بود. چون تقویت مؤلفه‌های قدرت و بازدارندگی کشور حاصل اقدامات علمی و پژوهش‌های همین اساتید و دانشجویان است. لذا این اقدامات سخیف انتقام صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها از دانشگاه بود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران در بخش پایانی سخنانش خطاب به دانشجویان، گفت: وظیفه شما امروز امیدآفرینی و محاصره تبلیغاتی دشمن است. وظیفه امروز شما تبیین حقیقت و واقعیت‌هاست، روایت درست در مقابل ناروایت‌هایی که ذهن و افکار مردم ما را تسخیر کرده است. مثلا وقتی آنجا مسئولی را که دست در جیب مردم کرده بگیرند می‌شود، شفافیت سیستم‌شان، اما اینجا اگر برادر رئیس‌جمهور را بگیرند و پول‌های از دست رفته را هم از او بگیرند می‌شود فساد جمهوری اسلامی و لذا در چنین عرصه‌ای باید تلاش و تبیین کنید.

در این مراسم محمدحسین کفعمی رئیس سازمان بسیج دانشجویی، گفت: بسیج دانشجویی یک تشکل پیشران برای دفاع از اسلام و انقلاب است.

وی تأکید کرد: در این شرایط حساس، بسیج می‌تواند از انقلاب اسلامی دفاع کند و پیشرفت کشور را رقم می‌زند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی ابزار داشت: امروز پیامی داریم که بسیج دانشجویی هنوز هم بیشتر و مصمم‌تر از گذشته در راه انقلاب اسلامی و منویات رهبری قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 1
  • وطن پرست DE ۱۷:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
    0 1
    این کار رو صدا و سیما هم می تونست بکنه. البته بدون نیاز به شهید شدن عزیزان انقلاب. کلا عادت دارید کم کاری هاتون رو با خون شهدا بشورید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس