کد خبر 1438507
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸
بایکوت رسانه های صهیونیستی توسط عرب ها

تماشاگران عرب در اولین جام جهانی که در خاورمیانه برگزار شده از خبرنگاران رژیم صهیونیستی که تلاش می‌کنند با مردم کشورهای عربی مصاحبه کنند، دوری می‌کنند .

به گزارش مشرق، خبرگزاری رویترز امروز (سه شنبه) با ارائه گزارشی از برخورد تماشاگران عرب با خبرنگاران رسانه‌های رژیم صهیونیستی که برای پوشش جام جهانی به قطر سفر کرده اند، نوشت: مقامات رژیم اسراییل ابراز امیدواری کرده بودند که توافقنامه ابراهیم با امارات و بحرین در سال ۲۰۲۰ و سپس سودان و مغرب را که با میانجیگری (دلالی) آمریکا انجام شد بتواند گسترش داده و کشورهای بیشتری از جمله عربستان را وارد این روند کنند.

با این حال، تلاش‌های خبرنگاران رادیو و تلویزیون رژیم اسرائیل (کان) برای مصاحبه با هواداران عرب ناموفق بود و خبرنگاران شبکه ۱۲ که از برجسته‌ترین شبکه‌های تلویزیونی این رژیم هست به رویترز گفتند: کسانی که قصد داشتند با آن‌ها مصاحبه کنند از آن‌ها فاصله گرفتند و حاضر به مصاحبه نشدند.

فیلمی در اینترنت پخش شده که نشان می‌دهد هواداران تیم عربستان، یک شهروند قطری و سه هوادار لبنانی از خبرنگاران اسرائیلی دور می‌شوند و حاضر به گفت وگو با آن‌ها نیستند.

خبرنگار شبکه ۱۲ رژیم اسرائیل در گزارشی که بر روی آنتن رفت، گفت که هواداران فلسطینی در نزدیکی او دست به تظاهرات زدند و پرچم‌های خود را به اهتزاز درآوردند و به او گفتند: «برو».

قطر به طور رسمی رژیم اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و ایجاد یک کشور فلسطینی را به عنوان شرط آن تعیین کرده است و به شرکت های هواپیمایی اسراییل اجازه پرواز به قطر را نداده و یک شرکت تونسی اقدام به انتقال تماشاگران اسراییل به قطر نموده است و فقط یکی از این پروازها به طور مستقیم هیاتی از دیپلمات‌های اسرائیلی را برای انجام امور لجستیکی به دوحه برد.

سخنگوی این هیات دیپلمات اسرائیلی به رویترز گفت که هیچ گزارشی مبنی بر بدرفتاری با حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار تماشاگر اسرائیلی وجود ندارد، اما اذعان کرد که برخی حوادث در ارتباط با رسانه‌های رژیم اسرائیل رخ داده است.

گزارشگران رسانه‌های رژیم اسرائیل قبل از شروع جام جهانی از طریق پروازهای ترانزیت به قطر سفر کردند در حالیکه یکی از آن‌ها بر اساس توافقی که با میانجیگری فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) بین دوحه و تل آویو انجام شد روز یکشنبه با اولین پرواز مستقیم از تل آویو به دوحه (توسط شرکت تنونسی) سفر کرد.

قطر می‌گوید پروازهای فیفا که به تماشاگران اسرائیلی و فلسطینی اجازه سفر به دوحه را داده است، نباید سیاسی شود. وزارت امور خارجه آمریکا از این توافق استقبال و آن را امید بزرگی برای تقویت روابط بین مردم و روابط اقتصادی توصیف کرد!

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس