اخراج خبرنگار شبکه تروریستی «ایران اینترنشنال» از جلسه سازمان ملل

شبکه تروریستی ایران اینترنشنال روز سه شنبه خبر داد که خبرنگارش از جلسه روز سه‌شنبه سازمان ملل اخراج شده است.

به گزارش مشرق، «مریم رحمتی» خبرنگار شبکه تروریستی ایران اینترنشنال از جلسه روز سه‌شنبه سازمان ملل اخراج شد.

این نشست با حضور «کاظم غریب آبادی» دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. شبکه تروریستی ایران‌اینترنشنال نوشته خبرنگارش به بهانه اینکه نشست غیرعلنی است از جلسه اخراج شده، حال آنکه نمایندگان رسانه‌های دیگر در آن جلسه حضور داشته‌اند.

در پی اصرار این خبرنگار برای حضور در جلسه، مسئولان برگزاری جلسه مجبور شدند که وی را از محل برگزاری نشست اخراج کنند.

وزارت امور خارجه ایران اواخر مهرماه شبکه سعودی «ایران اینترنشنال» را به دلیل تهییج و تحریک اغتشاشگران در ایران در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب ۲۷ مهر ماه در بیانیه‌ای از تحریم چند نهاد و شخص انگلیسی (بریتانیایی) خبر داد.

در این بیانیه آمده بود: وزارت امور خارجه براساس مصوبات مراجع ذیربط، در چارچوب قواعد حقوقی مرتبط و سازوکارهای تحریمی مربوطه و به عنوان عمل متقابل، تعدادی از نهادها و اشخاص بریتانیایی را به دلیل اقدامات عامدانه آنان در حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم، خشونت و نفرت پراکنی و نقض حقوق بشر تحریم می‌کند. اشخاص حقیقی و حقوقی فهرست شده، از جمله فعالیت‌هایی کرده‌اند که منجر به اغتشاش، خشونت و اقدامات تروریستی علیه ملت ایران شده است. در این فهرست مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا؛ ستاد ارتباطات دولت بریتانیا (GCHQ)؛ شرکت‌های ولانت مدیا، گلوبال مدیا و دی ام ای مدیا و بی.بی.سی فارسی و ایران اینترنشنال به عنوان شبکه‌های تحت پوشش آنها نیز قرار داشتند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس