کد خبر 1435752
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۳
قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال دوشنبه ۲۳ آبان

بیت‌کوین به کانال ۱۵ هزار دلار سقوط کرد. قیمت ترون در یک روز ۱۶ درصد ریخت

به گزارش مشرق، بیت‌کوین با سقوط به کانال ۱۵ هزار دلار به کمترین سطح خود در دو سال گذشته رسید. قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز دوشنبه ۲۳ آبان ۱۵ هزار و ۹۵۰ دلار تثبیت شد که شاهد افت پنج درصدی آن نسبت به دیروز بودیم. ترون که از حیث تسلط به بازار پانزدهمین ارز دیجیتال مهم دنیاستt در شبانه‌روز قبلی ۱۶ درصد از ارزش خود را از دست داد و صبح امروز ۰.۰۴۶ دلار یعنی تقریبا هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد. سایر ارزهای دیجیتال سرشناس بازدهی منفی هشت تا منفی ۱۲ درصدی داشتند و در همین مدت با خروج ۲۰ میلیارد دلار از بازار، حجم کل معاملات به ۸۴۰ میلیارد دلار تنزل پیدا کرد.

قیمت بیت‌کوین؛ ۱۵ هزار و ۹۵۰ دلار

قیمت بیت‌کوین صبح امروز دوشنبه ۲۳ آبان به ۱۵ هزار و ۹۵۰ دلار رسید. دیروز هر واحد بیت‌کوین ۱۶ هزار و ۸۵۰ دلار ارزش داشت و در این مدت ۹۰۰ دلار از ارزش رهبر بازار کاهش پیدا کرد. البته کمترین قیمت بیت‌کوین در این مدت ۱۵ هزار و ۹۳۵ دلار به ثبت رسید و اوج قیمت آن همان نرخ ۱۶ هزار و ۸۵۰ دلار به‌حساب آید. به این ترتیب بازدهی بیت‌کوین نسبت به هفته قبل به عدد منفی ۲۳ درصد تقلیل پیدا کرد، چون دوشنبه ۱۶ آبان بیت‌کوین ۲۰ هزار و ۷۰۰ دلار ارزش داشت. در قیاس با آبان پارسال، اما ریزش قیمت بیت‌کوین بزرگتر و معادل ۷۶ درصد درنظر گرفته می‌شود. سال قبل در چنین روزهایی بیت‌کوین موفق شده بود تا قله ۶۸ هزار دلار پیشروی کند. درحال حاضر حجم معاملات بیت‌کوین نزدیک ۳۰۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم به معنی تسلط ۳۶ درصدی آن به کل بازار ارز دیجیتال است.

قیمت اتریوم؛ هزار و ۱۸۵ دلار

قیمت اتریوم امروز دوشنبه ۲۳ آبان با افت شش درصدی به هزار و ۱۸۵ دلار رسید. هر واحد اتریوم دیروز هزار و ۲۶۳ دلار معامله می‌شد و شاهد کاهش ۸۰ دلاری ارزش این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت قبلی هستیم. بیشترین قیمت لحظه‌ای اتریوم در شبانه‌روز قبلی هزار و ۲۶۵ دلار تثبیت شده و باید رقم هزار و ۱۸۰ دلار را کمترین ارزش لحظه‌ای این ارز دیجیتال بدانیم. سرمایه‌گذاران اتریوم نسبت به هفته و سال قبل به ترتیب ۲۵ و ۷۵ درصد ضرر کردند. چون دوشنبه هفته قبل یعنی ۱۶ آبان اتریوم تقریبا هزار و ۵۰۰ دلار ارزش داشت و آبان پارسال شاهد پیشروی اتریوم تا قله تاریخی چهار هزار و ۸۵۱ دلار بودیم. الان حجم کل معاملات اتریوم حدود ۱۴۵ میلیارد دلار است که از این حیث تسلط آن به کل بازار معادل ۱۷ درصد برآورد می‌شود و بعد از بیت‌کوین دومین ارز دیجیتال مهم دنیاست.

قیمت انواع ارز دیجیتال

قیمت ترون در شبانه‌روز قبلی ۱۶ درصد کاهش پیدا کرد و در این مدت بازدهی کاردانو، دوج‌کوین، شیبا و ترا کلاسیک بین منفی هشت تا منفی ۱۲ درصد به ثبت رسیده است. ترون یا همان TRX که درحال حاضر با دراختیار داشتن نیم‌درصد از سهم بازار، پانزدهمین ارز دیجیتال برتر دنیاست، صبح امروز دوشنبه ۲۳ آبان ۰.۰۴۶ دلار یعنی یعنی تقریبا هزار و ۷۰۰ تومان معامله می‌شد درحالی که دیروز ۰.۰۵۴ دلار ارزش داشت. ترا کلاسیک که الان بین ۳۰ ارز دیجیتال دنیا جایی ندارد، با ثبت بازدهی منفی ۱۲ درصدی بعد از ترون بدترین عملکرد روزانه را بین انواع ارز دیجیتال سرشناس به ثبت رسانده است. هر واحد ترا کلاسیک امروز معادل ۰.۰۰۰۱۶۱ دلار (پنج تومان) ترید می‌شد و خرید آن دیروز ۰.۰۰۰۱۸۵ دلار تمام می‌شد. قیمت دوج‌کوین با افت ۹ درصدی به به ۰.۰۸۲ دلار یعنی حدود سه هزار تومان تقلیل پیدا کرد و سرمایه‌گذاران شیبا و کاردانو در شبانه‌روز قبلی متحمل ضرر هشت درصدی شدند. قیمت کاردانو از ۰.۳۴۲ دلار به ۰.۳۱۷ دلار تنزل پیدا کرد و شیبا صبح امروز به‌جای ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار، ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار معامله شد.

تغییر قیمت انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

هفته قبل

دیروز

امروز

بیت‌کوین

۲۰ هزار و ۷۰۰ دلار

۱۶ هزار و ۸۵۰ دلار

۱۵ هزار و ۹۵۰ دلار

اتریوم

هزار و ۵۷۰ دلار

هزار و ۲۶۵ دلار

هزار و ۱۸۵ دلار

کاردانو

۰.۴۰۰ دلار

۰.۳۴۲ دلار

۰.۳۱۷ دلار

دوج‌کوین

۰.۱۱۸ دلار

۰.۰۸۹ دلار

۰.۰۸۲ دلار

شیبا

۰.۰۰۰۰۱۲ دلار

۰.۰۰۰۰۱۰ دلار

۰.۰۰۰۰۰۹ دلار

ترون

۰.۰۶۲ دلار

۰.۰۵۴ دلار

۰.۰۴۶ دلار

ترا کلاسیک

۰.۰۰۰۲۳۷ دلار

۰.۰۰۰۱۸۵ دلار

۰.۰۰۰۱۶۱ دلار

منبع:فرارو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس