کد خبر 1434713
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵
رئیس سازمان زندان‌ها : کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها دردستور کار ماست/ کاهش تردد و دسترسی بهتر خانواده زندانیان به مراکز تأمینی‌وتربیتی باید عملیاتی شود

رئیس سازمان زندان‌ها در سفر به استان خراسان جنوبی با حضور در شورای قضایی شهرستان نهبندان بر تلاش برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تأکید کرد.

به گزارش مشرق، غلامعلی محمدی صبح امروز، پنجشنبه و در ادامه سرکشی از مراکز تأمینی‌وتربیتی کشور به شهرستان نهبندان وارد شد.

رئیس سازمان زندان‌ها در این سفر، در شورای قضایی شهرستان نیز حضور یافت. وی در جمع رئیس‌کل دادگستری نهبندان و قضات حاضر، مردم این منطقه از کشور را مقاوم، صبور و نجیب معرفی کرد و گفت: سفرهای روسای محترم قوا همیشه مایه خیر و برکت برای مردم مناطق مختلف بوده و امیدوارم این سفر هم برای مردم استان خراسان جنوبی همراه با خیر و برکت باشد.

وی در این جلسه که با تبادل‌نظر درخصوص جمعیت کیفری زندان‌های استان، کاهش تردد و دسترسی بهتر خانواده زندانیان به مراکز تأمینی‌وتربیتی برگزار شد، تأکید داشت: یکی از سیاست‌های قوه قضاییه این است که مردم باید به راحتی به عدالتخانه‌ها دسترسی داشته باشند که این امر در این منطقه هم باید لحاظ شود.

رئیس سازمان زندان‌ها درعین حال با اشاره به اینکه بخش زیادی از جمعیت استان غیربومی هستند، گفت: متأسفانه بیکاری یکی از دلایل وقوع جرم است که باید با فعالتر کردن ظرفیت‌های بومی ازجمله کشاورزی و دامداری این معضل را به حداقل رساند.

در پایان نشست نیز  غلامعلی محمدی با حضور در بخش‌های مختلف دادگستری نهبندان با کارکنان دیدار و گفتگو داشت.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس