رسانه‌های عربی: فریاد مرگ‌برآمریکای ایرانی‌ها، تلاش‌های واشنگتن را به شکست کشاند

رسانه‌های عربی ضمن پوشش راهپیمایی‌های باشکوه مردم ایران در یوم‌الله ۱۳ آبان، گزارش دادند که ایرانی‌ها با استکبارستیزی و فریاد مرگ بر آمریکای خود، تلاش‌های خصمانه واشنگتن و متحدانش را به شکست کشاندند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های عربی امروز (جمعه، ۴نوامبر) مصادف با یوم‌الله ۱۳ آبان، روز دانش آموز در ایران، راهپیمایی‌های باشکوه و گسترده مردم ایران در بزرگداشت «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» را پوشش داده و اعلام کردند که اتحاد ایرانی‌ها در استکبارستیزی و محکومیت اقدامات خصمانه آمریکا، رژیم صهیونیستی و دیگر متحدان‌شان، تلاش‌های واشنگتن را به شکست کشاندند.

خبرگزاری رسمی دولت سوریه «سانا»، در پوشش خبری خود نوشت: امروز به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در تهران و تمامی شهرهای ایران تجمعات گسترده‌ای با حضور دانشجویان و اقشار مختلف مردم ایران برگزار شد. شرکت کنندگان در این راهپیمایی‌ها با محکومیت نقشه های استکبار جهانی، بر وفاداری و حمایت خود از رهبری ایران و پایبندی آنان به اصول شهادت و جایگاه شهدا تاکید کردند.

رسانه‌های عربی: فریاد مرگ‌برآمریکای ایرانی‌ها، تلاش‌های واشنگتن را به شکست کشاند

وبگاه شبکه خبری «المسیره» یمن نیز درباره بزرگداشت یوم‌الله ۱۳ آبان گزارش داد: «راهپیمایی‌های مردمی صبح جمعه به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و مقابله با دخالت‌های بیگانگان با حضور گسترده دانشجویان و اقشار مختلف مردم در سراسر ایران برگزار شد. 

این رسانه در ادامه نوشت: راهپیمایی‌های ضد استکباری همزمان در بیش از ۹۰۰ شهر و منطقه ایران با حضور گسترده اقشار مختلف مردم ایران در محکومیت استکبار جهانی و نفی دخالت‌های خارجی و هرج و مرج در کشور برگزار شد. در بیانیه پایانی راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار در ایران آمده بود که ملت ایران از نقشه‌های دستگاه‌های جاسوسی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی مطلع است».

رسانه‌های عربی: فریاد مرگ‌برآمریکای ایرانی‌ها، تلاش‌های واشنگتن را به شکست کشاند

روزنامه منطقه‌ای «رای‌الیوم» چاپ لندن نیز ضمن پوشش سخنرانی «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور ایران در مراسم روز ۱۳ آبان نوشت: «راهپیمایی‌های گسترده مردمی در مناطق مختلف ایران به مناسبت گرامیداشت روز مبارزه با استکبار جهانی، صبح امروز جمعه برگزار شد.

 ایرانیان از مناطق مختلف ایران برای گرامیداشت تسخیر سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹ به خیابان‌ها آمدند. روز گذشته پنجشنبه هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت «روز مبارزه با استکبار جهانی» بیانیه‌ای صادر و در آن تاکید کرد که «ایران قدرتمند» در این راهپیمایی‌ها «شکست جنگ مصنوعی دشمنان» را نشان خواهد داد».

رسانه‌های عربی: فریاد مرگ‌برآمریکای ایرانی‌ها، تلاش‌های واشنگتن را به شکست کشاند

وبگاه شبکه «الجزیره» نیز در گزارشی با عنوان «چهل و سومین سالروز تسخیر سفارت آمریکا در تهران» نوشت: در چهل و سومین سالگرد هجوم به سفارت آمریکا در تهران و گروگان‌گرفتن کارکنان آن، جمع کثیری از مردم ایران، صبح جمعه یاد این مناسبت را که «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» نامیده می‌شود، گرامی داشتند.

الجزیره می افزاید: یک روز قبل هم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ضمن استقبال از جمعی از دانش‌آموزان، حوادث اخیر ایران را «جنگ هیبریدی» دانستند که در آن دشمنان از تمام ظرفیت‌های خود استفاده می‌کنند. ایشان تاکید کردند: تهران برخی حوادث را فراموش نخواهد کرد و به وعده خود برای پاسخگویی به ترور سرلشکر شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران در زمان مناسب پاسخ خواهد داد.

رسانه‌های عربی: فریاد مرگ‌برآمریکای ایرانی‌ها، تلاش‌های واشنگتن را به شکست کشاند

وبگاه شبکه خبری «المیادین» از لبنان نیز با پوشش زنده راهپیمایی باشکوه مردم تهران، در گزارشش اعلام کرد: خبرنگار المیادین در ایران از آغاز راهپیمایی‌های گسترده در مناطق مختلف ایران و در صبح امروز جمعه به مناسبت «روز مبارزه با استکبار جهانی» خبر داد. ایرانیان از مناطق مختلف ایران (تهران، مشهد، اراک، لرستان، دهران، شیراز، کرمانشاه...) برای گرامیداشت تسخیر سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹ به خیابان‌ها آمدند. تظاهرکنندگان بنرهایی در محکومیت «استکبار جهانی»، «فتنه» و آشوب‌هایی که در برخی مناطق ایران در حال وقوع است، را برافراشتند.

رسانه‌های عربی: فریاد مرگ‌برآمریکای ایرانی‌ها، تلاش‌های واشنگتن را به شکست کشاند

شبکه لبنانی «المنار» نیز در گزارش‌های متعددی تحت عنوان «راهپیمایی‌های عظیم در سراسر جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز جهانی مبارزه با استکبار» نوشت: راهپیمایی‌های عظیمی امروز جمعه در تهران و شهرهای مختلف ایران به مناسبت روز مبارزه با استکبار جهانی، سالروز اشغال لانه جاسوسی آمریکا، با حضور گسترده دانشجویان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

این رسانه می افزاید:  اقشار مختلف مردم با حضوری حماسی در راهپیمایی‌های ضد استکبار جهانی برای محکومیت آن شرکت کردند و بر وفاداری و حمایت خود از نظام جمهوری اسلامی و امام «سید علی خامنه‌ای» و پایبندی به آرمان‌های شهدا و امام شهدا تاکید کردند. این راهپیمایی‌ها در ۹۰۰ شهر ایران برگزار شد و ۳۵۰۰خبرنگار و عکاس آن‌ها را پوشش دادند.

رسانه‌های عربی: فریاد مرگ‌برآمریکای ایرانی‌ها، تلاش‌های واشنگتن را به شکست کشاند

وبگاه شبکه «العهد» عراق نیز در گزارشی با عنوان «جمعیت میلیونی روز جهانی مبارزه با استکبار را در جمهوری اسلامی ایران جشن می‌گیرند» گزارش داد: به مناسبت «روز مبارزه با استکبار جهانی» و «روز دانش‌آموز» راهپیمایی‌های گسترده در تهران، پایتخت ایران و نقاط مختلف جمهوری اسلامی با حضور گسترده دانشجویان و اقشار مختلف مردم برگزار شد. خبرنگار العهد در ایران امروز جمعه خبر داد: شرکت کنندگان در این مراسم با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «هیهات من الذله»، مردم ایران رد و محکومیت جنایات آمریکا علیه کشورشان را اعلام کردند. 

رسانه‌های عربی: فریاد مرگ‌برآمریکای ایرانی‌ها، تلاش‌های واشنگتن را به شکست کشاند

پایگاه خبری-تحلیلی «العربی الجدید» نیز در گزارشی با عنوان «ایران سالگرد تسخیر سفارت آمریکا در تهران را جشن می‌گیرد و رئیس جمهورش به بایدن پاسخ می‌دهد» ضمن اشاره سخنرانی‌ «سید ابراهیم رئیسی» می‌نویسد: ایران امروز جمعه شاهد راهپیمایی‌هایی به مناسبت سالگرد هجوم به سفارت آمریکا در سال ۱۹۷۹ بود. تصاویر پخش شده از تلویزیون ایران تظاهرات ضد آمریکایی را نشان می‌دهد که در آن ده‌ها هزار نفر در سراسر کشور در سالگرد روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در ایران شرکت کردند. جمعیت شرکت‌کننده شعارهایی سر دادند که مهم‌ترین آنها مرگ بر آمریکا بود.

رسانه‌های عربی: فریاد مرگ‌برآمریکای ایرانی‌ها، تلاش‌های واشنگتن را به شکست کشاند

پیش از رسانه‌های عربی، برخی رسانه‌های غربی نظیر «رویترز» و «آسوشیتدپرس»، راهپمایی‌های میلیونی و باشکوه مردم ایران را پوشش داده و گزارش دادند که برگزاری راهپیمایی مردمی «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» در تهران و سایر شهرهای ایران با شعارهای ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی همراه شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 10
 • غیر قابل انتشار: 4
 • DE ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۳
  18 4
  تا چشم کار میکنه برادران و خواهران
 • US ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۳
  15 4
  اینتر موش نشان کجایی چرا مثل خفاش نمی تونید این نور با عظمت این ملت ایران سرافراز وشهید پرور را به تصویر بکشید امروز روز مرگ تان بود
 • US ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۳
  17 3
  اینتر موش نشان کجایی چرا مثل خفاش نمی تونید این نور با عظمت این ملت ایران سرافراز وشهید پرور را به تصویر بکشید امروز روز مرگ تان بود
 • IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۳
  6 16
  رسانه های یارانه بگیر خخخخخ
  • IR ۰۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   2 1
   تو خوبی داعشی دلار بگیر.
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   0 0
   یارانه از کجا میگرن
  • ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   1 1
   معلومه خودت با یارانه دولت زنده موندی که همش بف فکر یارانه هستی
 • IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 1
  واین است ایران ،نه ان ایرانی که شما میخواهید .ما تا اخرین نفس پای انقلابمان هستیم.
 • جعفر NL ۰۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  0 1
  امروز کلا روز سختی برای همه اغتشاشگران بود کلا همشون بی حوصله بودن
 • نیل IR ۰۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  1 0
  خدا ایران عزیزوملت شریفمونو حفظ کنه درودبر تمام روزنامه نگارها ورسانه های وطن پرست داخلی ودوستان خارجی
 • سامان IR ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 1
  اینا که رسانه های خودتونن اخخخخخ
 • محمود IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  1 1
  امثال سلبریتی های داعش صفت باید ببینند تاکور شود هرآنکه نتواند دید
 • شاپرک IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 0
  عجب سیرکی راه انداختن
 • سهیل بشردوست DE ۰۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  1 0
  دنبال تایید دیگران هستید بعد از چهار دهه، هنوز جمهوری اسلامی تثبیت نشده!
 • DE ۰۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  0 0
  درود بر همبستگی شما مردم
 • هادی IR ۰۶:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  0 1
  سلام و درود بر رییس جمهور که باعث سربلندی ملت بزرگ ایران هستی ما تازه داریم معنی غرور ملی را میفهمیم پاینده ایران
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  1 1
  مرگ بر آمریکای ظالم جنایتکار ..
 • IR ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 0
  هزینه اینهمه پلاکادر برنامه ریزی .....ازجیب مردم وبیتالماله!چرا نمیذارید امت هم مثل مردم معترض خودجوض باشند!؟مردم قبلا حتی درمسائل دینی وبرگزاری مراسم مذهبی خودجوش وبه هزینه خودشان بود اززمانی که حکومت ازبیت المال هزینه وتبلیغ کرد-مردم حتی حوصله عزاداری ندارند چه برسه خودشان خودش هزینه وتبلیغ ومراسمها را برکزار کنند!؟
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  1 0
  فقط یک قشر از جامعه حضور دارند.قشر دیگر جامعه پس چی؟آنها رو از خود رانده اید
 • محمد IR ۱۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  0 0
  انتظار داشتید رسانه‌های غربی پوشش بدن یا اینترنشنال اونا که بجز دروغ چیزی بلد نیستند باید رسانه های خود مون و رسانه های مستقل پوشش بدن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس