جعل فاحش نامه سپاه پاسداران توسط گروه هکری انانیموس

گروه به ظاهر هکری انانیموس نامه‌ای را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جعل کرده که در آن بدیهیات نامه نگاری اداری رعایت نشده است.

به گزارش مشرق،در روزهای اخیر از سوی رسانه‌های خارجی، دروغی دیگر برای ادامه آشوب‌های خیابانی منتشر شده است. رسانه‌های وابسته به سعودی‌ها و دولت سلطنتی انگلیس، مدعی شدند مسئولین ارشد جمهوری اسلامی، از ترس، در حال فرار به خارج از کشور و پناهنده شدن به همراه خانواده خود هستند. هدف از این دروغ رسانه‌ای این است که به اغتشاشگران بگویند به پیروزی نزدیک هستند و خیابان را ترک نکنند!

در همین راستا، گروه به ظاهر هکری انانیموس با انتشار نامه‌ای مدعی شده که فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی کشور در نامه‌ای محرمانه دستور داده است تا اسامی و مشخصات هویتی مسئولین لشکری و کشوری که به همراه خانواده به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند، مخفی بماند تا دست‌مایه رسانه‌های معاند نشود.

جعل فاحش نامه سپاه پاسداران توسط گروه هکری انانیموس

نگاهی ساده و گذرا به متن و ساختار نگارشی نامه، نشان می‌دهد که این متن به قدری ایرادات واضح دارد که نمی‌تواند نامه‌ای محرمانه و رسمی باشد؛ بلکه توسط این گروه مثلا هکری، جعل شده است. برخی از این ایرادات واضح عبارتند از:

۱. تمامی نامه‌ها در سپاه پاسداران باید همراه با مهر باشد. هیچ نامه رسمی در ساختارهای سپاه نیست که بدون مهر باشد. در غیر این  صورت، نامه اساسا فاقد اعتبار است. مخصوصا آن که این نامه، دستوری و محرمانه است و به هیچ وجه نمی‌تواند بدون مهر رسمی، صادر گردد.

۲. هم متن نامه، هم عنوان و هم موضوع آن نشان می‌دهد که محرمانه است. اما نه مهر محرمانه وجود دارد و نه در سربرگ، طبقه‌بندی محرمانه قید شده است. تمامی نامه‌های محرمانه نیاز به مهر و طبقه‌بندی محرمانه دارد.

۳. در سربرگ نامه جعل شده توسط انانیموس، پایین آرم جمهوری اسلامی که اسم سال نوشته شده است، بجای «اشتغال آفرین»، به اشتباه «اشتغال آرین» نوشته شده است. سربرگ نامه‌های ادار، ثابت و به طور پیش فرض در برگه‌های مخصوص چاپ شده است. اینگونه نیست که سربرگ توسط نگارنده، نوشته شود که  ممکن باشد اشتباه تایپی رخ دهد.

۴. در سربرگ نامه‌ها، نوشته می‌شود «باسمه تعالی». اما در این نامه اداری نوشته شده «بسمه ای تعالی»! این حجم از ایراد نگارشی واضح در سربرگی که به طور پیش فرض در نامه‌ها چاپ شده است، نشان می‌دهد که این سربرگ ساختگی و مجعول است.

۵. در متن نامه‌های اداریِ رسمی و دستوری، صرفا دستور مورد نظر داده می‌شود و  الفاظ اضافی و شعاری قید نمی‌شود. اما در این نامه جعلی، الفاظ متعدد شعاری آمده است. مثلا:  «نیروهای خود فروخته معاند»، «سرخوردگی و تضعیف نیروهای مجاهد»، « ارزش‌های انقلاب شکوهمند اسلامی»، «ایثارگران نستوه و ایثارگر»، «اراده پولادین» و سایر الفاظ شعاری که در این نامه مجعول آمده اما جایگاهی در نامه‌های رسمی و دستوری ندارد.

۶. در نامه‌های اداری سپاه معمول آن است که گیرنده را با «به» و فرستنده را با «از» مشخص می‌کنند. اما در این نامه، «گیرنده» و « از طرف» نوشته شده است.

۷. یکی دیگر از موضوعاتی که در این نامه رعایت نشده اتسف استفاده از عبارت «پیرو نامه‌های قبلی» و عدم اشاره به موضوع و شماره نامه‌های قبلی است که در این متن به آن‌ها اشاره شده است.

جعل فاحش نامه سپاه پاسداران توسط گروه هکری انانیموس

۸. لازم به ذکر است که پیدا کردن اسامی فرستنده و گیرنده این نامه، بسیار راحت است و نیاز به هکر کردن سیستم ندارد! انتخاب فرمانده حفاظت هواپیمایی به طور رسمی اعلام شده و مصاحبه رسمی رسانه‌ای نیز داشته است و با یک سرچ ساده به دست می‌آید.

سوال مهم از رسانه‌هایی که مدعی‌اند با ارائه مدرک، می‌دانند مسئولین ارشد جمهوری اسلامی به همراه خانواده خود در حال فرار هستند، چرا یک بار حتی اسم یکی از این مسئولین را منتشر نکرده‌اند؟

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  10 1
  احمق اند کسانی که بااین بازیهابرای تخریب وفحاشی بیرون میایند رسمابادروغ دانه پاشی میکنند وبایه پاکت پول وقول ورشکسته های اخلاقی وناامید ازبنورسیدن وراضی به خفت وقبول جبهه استکباربه جای هجمه فرهنگی رازیرسایه رهبرمعظم انقلاب بول کردن وجبران کردن
 • ناشناس IR ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  8 0
  واقعا دشمنان ایران احمق هستند طبق شایعات مدیران و فرماندهان به همراه خانواده به کشور انگستان فرار کرده و همچنان به صورت مخفیانه در حال فرار هستند کشور انگستان که دشمن ایران است چرا یک فیلم یا تصویر از این به اصطلاح تعداد هواپیماها و خانواده های سوار.بر آن را نمایش نمی دهد . # دروغ های بی ارزش #
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  11 0
  مورد دیگه هم اینکه در تشکیلات سپاه برای اشاره به نیروها از عنوان پاسدار استفاده می‌شود که در اینجا به سپاهی اشاره شده
 • IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  8 0
  بابا اینها فندق مغز هستند .مشکل ما اینه ملت هرچی بگی زود باور میکنند .باعث تاسف هست
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  4 0
  فرار مال مزد زوران و دست نشاندگان نه دولت انقلابی
 • مینا IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  5 0
  انانیموس وقت گیراورده ها بابا اگه انقدر خفنید چرا یه قلطی برای این همه جنایت که توافریقا و میانماروفلسطین ویمن نمیکنید صاف اومدید برامادلسوزشدید زهی خیال باطل معلوه بابا گروهشون پشتوانهکاخ سفیدی داره والا واقعا باقصد خیرخواهی اومدن ا گه انقدر خفنن حساب اختلاسگرای اونورآبی رو خالی میکردن میدادن بما
 • علی IR ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  3 0
  الان مچ شونو گرفتین یا بهشون یاد دادین نامه بعدی روبرون ایراد جعل کنن دکتر!
 • IR ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  2 0
  چقدر مسخره و مضحک جعل کردن. واقعا مخاطبین اینها بسیار احمق هستند
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  2 1
  بسمه ای تعالی خخخخخخخ
 • IR ۱۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  9 0
  اگر جلوش رو نمیگرفتن وسط نامه ی اداری محرمانه و رسمی تکبیر هم میگفت! احمق فکر کرده داره تقدیر نامه مینویسه! اشکالات ضایع نگارشیش دیگه به کنار!
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  7 0
  در سیاست ماکیاول حد دروغ تا وقتی است که مخاطب باور کند. یعنی ماکیاولیست ها میگن در راستای منافعت به اندازه حماقت و باور پذیری مخاطبت و تا باور میکنه مجازی دروغ بگی
 • IR ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  6 0
  الان این نامه رو زدن که بگن نام مسئولین مخفیه دیگه هیچکس نمیدونه خخخخخخخ
 • JP ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  2 4
  کانال تلگرامی توی عکس اصلا وجود خارجی نداره خود عکس جعلی است!
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  5 0
  شترهای مجازی اومدن ادای عصای موسی رو دربیارن به نجاست خوری افتادن.ای خدا چطوری دلت اومد این عقب نده هارو بدون مغز تولید کنی!!گناه دارن خوووو،دلش مغز میخواد ولی نداره طفلی...خخخ
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  2 0
  اینها چی تو مخاطبین خود دیده اند که اینطوری به اشکال مختلف بهشون توهین میکنن یا این مخاطبین چه سیگنالی به اینها میفرستند که اینطور راحت هر خزئبلاتی رو بهشون قالب میکنن
 • IR ۰۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
  1 1
  حالا که یادشان دادید نامه بعدی را چگونه بدون ایراد درست کنند
 • IR ۰۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
  0 0
  من یک آدم سیاسی نیستم ولی هر چه فکر میکنم چرا مردم این قدر زود همه چیز را باور میکنن کلافه شدم آمریکا به عراق وافغانستان لشکر کشی کرد چه پیامدی برا کشور انها داشت .یا هرروز میشنویم در افغانستان هزاران شیعه در مسجد شهید شدند یا یمن و.. . چرا در قبال این ترورها هیچ موضعی از طرف غرب وامریکا گرفته نمی شود ولی با مردن یک زن در ایران اینقدر دلسوز ما می شوند وروزمان را سیاه میکنند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس