ایران آمریکا نمایه

روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب یزد تصریح کرد حداقل فایده مذاکرات هسته‌ای (برجام) این بود که ایرانی‌ها تیر و طایفه آمریکا را خوب شناختند.

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: منصور مظفری مدیر مسئول این روزنامه در تحلیلی نوشته: با عنوان «صاف و پوست کنده بگویید از پهپاد ایرانی می‌ترسیم، چرا تهمت می‌زنید». وی در این سرمقاله می‌نویسد: دیرینه‌شناسی «مذاکرات هسته‌ای» به ما می‌گوید: این مذاکرات در نوع خود یکی از پیچیـده‌تریـن‌، عجیب‌ترین و طولانی مدت‌ترین مذاکراتی است که در عرصه بین‌الملل به وقوع پیوسـته است. این را گفتیم که برسیم به «قاعده نفع و ضرر» یعنی در دو سوی ترازوی نفع و ضرر، این مذاکرات اگر هیچ فایده‌ای برای ایران و ایرانی نداشته‌، حداقل فایده‌اش این بوده که ایرانی‌ها حـالا دیگر مثل کف دست‌شـان‌، تیر و طایفه همپالگی آمریکایی جماعت را خوب شناخته‌اند! این که شـروع مذاکرات از دستیابی و عدم دستیابی ایران به دانش هسته‌ای بود فرع ماجرا است‌، این که غربی‌ها از «ایران قوی» واهمه داشته‌اند؛ اصلی‌ترین بخش داستان.

اوایل که تیم‌های مذاکره‌کننده دور یک میز جمع می‌شدند، بحث بر سر انرژی هسته‌ای بود و ذخائر اورانیوم غنی‌سازی شده اما این مذاکرات هرچه پیشتر رفت‌، شاخ و برگ بیشتری گرفت:

- یک روز آمدنـد کـه روی بـرد موشک‌های‌تان بحث داریم‌، بعد آمدند که روی قدرت تخریبی موشک‌هایتان بحث داریم‌، کمی بعدتر آمدند که این چه کاری است؟ موشک می‌خواهید بگویید خودمان تأمین کنیم و در نهایت صاف و پوست کنده گفتند: نباید موشک داشته باشید...! پاسخ ایران مشخص و صریح بود؛ موشک داشتن یا نداشتن جمهوری اسلامی ایران نه ارتباطی به غربی هـا دارد نه دخلی به مذاکرات هسته‌ای.

- یک روز هم آمدند که شما نباید از محور مقاومت حمایت کنیـد، حمایت به معنای عام و خاص و وقتی متوجه شدند این یکی ماجرا درست شبیه داستان موشک داشتن و نداشتن است‌، فاز را عوض کردند که در بحث‌های حقوق بشری لنگ می‌زنید.... تا رسیدیم به بحران اوکراین و حوادثی که سه – چهارم یک سال را شامل شده است- و حالا که رسیده‌اند به بحث پهپادها و لابـد فردا نیز خواهند گفت تولیدات صنعتی ایران دارد جهان را تهدید می‌کند الی آخر...

جلوی روسیه کم آورده‌اند، این به ایران چه؟! غربی هـا کـه اوایل «‌هارت و پورت» می‌کردند که اگر پای یک روسی به اوکراین برسـد، فلان و چنان می‌کنیم و هر چه دامنه این بحران گستـرده‌تر شد، تهدیدها نیز جدی‌تر اما کم اثرتر!

این روزها که بحث «پهپادها را سر نیزه کرده‌اند و هر روز برای خودشان تحلیل و تفسیر می‌آفرینند، خواهیم بگوییم؛ این بازی‌ها اگر برای شماها ارج و قربی دارد، برای ما ایرانی‌ها شبیه طنزهای دهه سی و چهل است.

حالا و در این میانه اگر می‌ترسید از این که اعتراف کنید ایرانی‌ها بعد موشـک در پهپاد نیز سرآمد شـده‌اند امری است علی‌حده اما این که دائم داستان سر هم کنید دیگر خود دانیـد و افکار عمومی جامعه جهانی!

حتما و تا همین حالا نیز متوجه شده‌اید که دل درد دارید نه دندان درد واگرنه صاف و پوست‌کنده می‌گفتید: «از پهپادهای ایرانی می‌ترسیم» و این ‌اندازه بدون سند و مدرک محکمه‌پسند، تهمت نمی‌زدیدا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 0
 • علی IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
  0 0
  اقا تمام خیلی عامیانه پسندونرم دمتگرم این پستوتامیتونیدنشروپخش کنید
 • حسین IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
  1 0
  متاسفانه مسئولین کشور نه برنامه درستی برای سامان دادن به اقتصاد کشور دارند نه اراده ای برای برخورد با دو تابعیتی ها،اختلاس گران و دزدان بیت المال دارند و نه جرات ساخت زراد خانه اتمی ،کشور رو بدون برنامه اداره میکنند .
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
  0 1
  آمریکا در ایران سفارتخانه ندارد امــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا ؛ اســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــب تروآ دارد ــ اینترنت اسب تروآ ی آمریکا است . آمریکا ؛ به جز اینترنت ؛ همه چیز را برای ملت ایران تحریم می کند ؛ چــــــــــــــــــــرا ؟؟؟؟؟ زیـــــــــــــــــــــــرا : ادوارد اسنودن: آمریکا از اینترنت جهانی برای جاسوسی استفاده می کند. . پس اینترنت آمریکایی را ببندید و اینترنت ملی راه اندازی کنید. و گر نه ؛ از این به بعد ؛ باز هم ؛ آش همین است و کاسه همین .
 • هاشمی IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
  1 0
  بله این را که ۲۰ ساله دارن میگن و رفقای بی شرف خودت باور نداشتن حالا احساس خطر کردید و فهمیدید اگه نظام به خطر بیافته هیچ حکومتی با خائن مدارا نمیکنه
 • حسین IR ۰۷:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  0 0
  از امریکا نترسید و سلاح اتمی بسازید،مخفیانه زراد خانه اتمی درست کنید و ازمایش اتمی رو هم در خاک یک کشور دوست انجام دهید ،هیچ چیز واجب تر از امنیت و تمامیت کشور نیست.
  • ابراهیم محرابی نیا IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۰
   0 0
   داداش اونها از ایران هسته ای می‌ترسند چرا ؟ چون اگر ایران به این هدف برسد دیگه از همه چیز بی نیاز میشود و دیگر همه چیز دارد دارو آب غذا دیگه چه نیازی دارد از کشورهای خارجی واردات کنیم ؟؟ همین میشود که آمریکا میاد ایران رو تحت فشار میزاره که از ساخت هسته ای ایران کم کنه اوکراین و روسیه که جنگ کردن آمدن توپ رو گذاشتن رو ایران همونجا برجام رو متوقف کردن به بهانه های الکی بعد دیدن ایران گفت بسم الله هر موقع خواستید تا مذاکرات برجام رو شروع کنیم دیدن از این روش نمیتونن آمدن گفتن باید اغتشاشات رو شروع کنیم همین شد که دختری رو میفرستند به بهانه بی حجابی و میدانند جونها در سن بهران هستند و... دیدن در این کار هم موفق نشدن حالا داره نفس های آخرش رو می‌کشه اگر میبینی داره تحریم ها رو بیشتر می‌کنه بخاطر همینه این دیگه آخرین نقشه دشمن هست اگر در این هم موفق نشن .... میشود و ایران به قدرتی می‌رسد که دیگر تحریم های آمریکا نمی‌تواند کاری کند و مردم به زندگی عادی برمیگردد و امریکا دیگه میداند تحریم کردن دیگه فایده ای نداره
 • IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  1 0
  تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر شیطان بزرگ حیله‌گر و عدم توافق است. هرگونه توافقی با دشمن غدار، قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود؛ آمریکا هرگز تمام تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد و با توافق یا بدون توافق، هر روز بر تحریم‌ها خواهد افزود. باید سلطه‌ی دلار را بشکنیم و تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کنیم، از پیمان عدم اشاعه خارج شویم و به نظارت‌های پادمانی و فراپادمانی جاسوسان آژانس خاتمه دهیم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس