کد خبر 1417153
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۲
پلیس

دو جوان پرایدسوار که راکب یک دستگاه موتورسیکلت را با کتک کاری وحشتناک ربودند، چند ساعت بعد با عملیات نیروهای انتظامی مشهد دستگیر شدند.

به گزارش مشرق، ساعت ۶ صبح روز گذشته فردی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و از ماجرای آدم ربایی همراه با کتک کاری یک موتورسوار خبر داد. این شهروند که خود را از پاکبانان شهرداری معرفی کرد، در ادامه گزارش خود به پلیس گفت: دو جوان پرایدسوار، مردی میان سال را که سوار موتورسیکلت بود، در منطقه اسماعیل آباد به شدت کتک زدند و او را ربودند.

سرهنگ احمد نگهبان افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، بی درنگ گروه عملیاتی ویژه ای با فرماندهی مستقیم سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری سپاد) وارد عمل شدند و با حضور در خیابان اشکذری ۷ به تحقیق میدانی پرداختند.

مقام ارشد انتظامی مشهد اضافه کرد: در حالی که خیابان مذکور خلوت بود و هیچ اثری از وقوع حادثه وجود نداشت، بررسی های محلی ادامه یافت تا این که افسران عملیاتی کلانتری، بازبینی دوربین های ترافیکی را در دستور کار قرار دادند تا سرنخی از این حادثه آدم ربایی به دست آورند.

وی گفت: طولی نکشید که نیروهای انتظامی به فیلمی دست یافتند که همه صحنه های این حادثه هولناک را ثبت کرده بود. تصاویر مذکور نشان می داد که دو جوان پرایدسوار مقابل راکب موتورسیکلتی پیچیدند که در خیابان اشکذری در حال تردد بود. راننده پراید به صورت زاویه ۳۰ درجه حرکت موتورسوار را در حاشیه پیاده رو سد کرد و به محض این که مرد میان سال از روی موتورسیکلت پایین افتاد، دو جوان از خودرو پیاده شدند و او را آن قدر کتک زدند که در حالت بیهوشی قرار گرفت.

«کلیددار امنیت مشهد» تصریح کرد: آدم ربایان که قمه و چاقو نیز در دست داشتند پیکر موتورسوار را روی صندلی عقب خودرو انداختند و سپس یکی از آنان پشت فرمان خودرو نشست و دیگری نیز موتورسیکلت را برد اما پراید به خاطر نقص فنی روشن نشد. در این هنگام آدم ربایان از اهالی محل کمک گرفتند و خودرو را با هل دادن روشن کردند و بدین ترتیب از صحنه حادثه گریختند.

رئیس پلیس مشهد با تاکید بر اهمیت ویژه جرایم خاص در مشهد خاطرنشان کرد: اگرچه هنوز شکایتی رسمی به پلیس نرسیده بود اما قبل از آن که خانواده یا اطرافیان گروگان از ماجرا مطلع شوند، پلیس وارد عمل شده بود چرا که «احساس امنیت» و برخورد با جرایم مهمه از اولویت های پلیس برای مبارزه با مخلان نظم و امنیت است، به همین دلیل گروه ویژه عملیاتی کلانتری سپاد با شناسایی مالک پراید، بی درنگ رصدهای اطلاعاتی را با هماهنگی قضایی آغاز کردند و موفق شدند نشانی او را در توس ۷۰ به دست آورند. آنان دقایقی بعد عازم نشانی مذکور شدند اما همسر مالک پراید مدعی شد از حدود دو هفته قبل با شوهرش اختلاف پیدا کرده است و از «حامد» (مالک پراید) خبری ندارد.

ماجرای پیچیده آدم‌ربایی وحشتناک +عکس

فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به این که ماجرا به دلیل احتمال وقوع قتل از اهمیت خاصی برخوردار بود، ادامه داد: در بازبینی فیلم ثبت شده از صحنه آدم ربایی، چنین برداشت می شد که مرد موتورسوار دیگر جان ندارد و آن ها پیکر بی جان او را به صندلی عقب انتقال دادند. بنابراین شیوه عملیات تغییر کرد و نیروهای پلیس در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی به سرعت برای دستگیری آدم ربایان تلاش می کردند تا این که سرنخ هایی از برادر «حامد» به دست آمد که نشان می داد او نیز در این ماجرا نقش داشته است.

سرهنگ احمد نگهبان که سال ها تجربه انتظامی در سمت معاونت عملیات فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی را در کارنامه پلیسی خود دارد، تاکید کرد: بلافاصله شماره تلفن های متهمان ردزنی شد و افسران کارآزموده کلانتری در یک قرار صوری با «علیرضا» (برادر حامد) موفق شدند او را در اطراف میدان خیام دستگیر کنند و به کلانتری انتقال دهند. دقایقی بعد با اعترافات علیرضا، بی درنگ عملیات دستگیری حامد نیز در حالی آغاز شد که او به همراه گروگان (مرد موتورسوار) در مسیر حرکت به سوی یکی از مراکز انتظامی بود که در محاصره پلیس قرار گرفت و به کلانتری سپاد منتقل شد.

«حامد» متهم پرونده آدم ربایی در بازجویی ها ادعا کرد: حدود یک هفته قبل با حبیب (مرد موتورسوار) آشنا شدم و او مرا برای استعمال موادمخدر به منزلش دعوت کرد. آن جا قرص هایی به من داد که بعد از مصرف آن نمی فهمیدم چه می کنم! در حالی که تحت تاثیر قرص ها قرار داشتم او از من خواست به منطقه پنجراه برویم و یک دستگاه موتورسیکلت بخریم. من هم چند میلیون نقدی پرداخت کردم و باقی مانده بهای خرید موتورسیکلت را چک دادم چون آن را اقساطی خریداری کرده بودیم.

در همین حال «حبیب» سوار موتورسیکلت شد و من وقتی داخل خودروام نشستم تازه متوجه شدم که گوشی تلفنم نیز سرقت شده است. زمانی که آثار قرص ها رفت و به خودم آمدم، ماجرای خرید موتورسیکلت را به خاطر آوردم که «حبیب» نه تنها موتورسیکلت بلکه گوشی تلفن مرا هم سرقت کرده است. از آن روز به بعد به دنبال او در منطقه اسماعیل آباد می گشتم تا این که امروز صبح او را دیدم و با کمک برادرم تعقیب اش کردیم. وقتی داخل کوچه پیچید ما هم موتورسیکلت را از «حبیب» گرفتیم ولی در همان هنگام او غش کرد و ما تلاش کردیم تا او را به درمانگاه ببریم! اما خودرو روشن نشد و من و برادرم از رهگذران کمک خواستیم و به اهالی گفتیم حال دوستمان خوب نیست و باید سریع او را به بیمارستان برسانیم که آن ها هم خودرو را هل دادند و ما از آن جا رفتیم. بعد از این ماجرا قصد داشتم «حبیب» را به کلانتری معراج ببرم و بگویم که او سارق موتورسیکلت من است که در مسیر دستگیر شدم.

فرمانده انتظامی مشهد در تشریح ادامه این ماجرا افزود: این درحالی بود که بررسی های پلیس نشان داد متهمان به آدم ربایی مرد موتورسوار را به درمانگاه نبرده اند بلکه او را به پاتوق خودشان رسانده اند و پس از مصرف موادمخدر، سر و صورت مرد موتورسوار را از آثار خون پاک کرده اند. از سوی دیگر نیز استعلام از مرکز نشان داد که موتورسیکلت سابقه ثبت سرقت در کلانتری را ندارد و این ادعا نیز همچنان در حال بررسی است.

سرهنگ احمد نگهبان گفت: مرد موتورسوار نیز که خود در این ماجرا نقش مهمی دارد در بازجویی ها ادعا کرد، آن روز برای خرید موتورسیکلت رفتیم اما من که معتاد بودم برای تهیه موادمخدر سوار موتورسیکلت شدم و در حالی که گوشی تلفن «حامد» در دستم بود، به سمت پاتوق فروشنده مواد رفتم و دیگر او را ندیدم!...

در حالی که سرعت عمل پلیس در برخورد سریع با حادثه آدم ربایی و دستگیری متهمان، احساس امنیت در شهر را به نمایش گذاشت اما هنوز تحقیقات برای ریشه یابی کلاف پیچیده این ماجرا با دستورات قضایی در کلانتری سپاد مشهد ادامه دارد.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  34 8
  آمار جرایم خشن در مشهد سرسام آور شده
  • IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   17 22
   نه بابا!! در تهران چطور؟!!! نفاق امثال تو وقتی اسم مشهد و قم بیاد تصاعدی عود می‌کنه منافق
  • IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   6 9
   12:24 غلط میکنی زیر هر نظری بدو رو میایی همینو میگی نفهم
  • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   6 12
   مشهد تحت ولایت و درایت علم الهدی دامت برکاته است اینها غیر مشهدی هستن افغانی هستند که این وقایع را بوجود می آورند
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  17 1
  حالا مثلا این ماجرا چیش باز بشه چی میشه؟ چند تا انگل جامعه به جون هم افتادن و دروغ میگن.
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  17 8
  در مشهد چه خبر است ...؟!
  • IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   10 13
   کمتر از آن خبرهای که در تهران و سایر شهرها هست، البته اصل خبر در لندن و نیویورک و پاریس و برلین و... هست
  • IR ۱۵:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   6 6
   نگو مشهد !!يكي از ايالات افغانستان
 • MD ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  14 6
  حالا اگه اون نظافتچی با وجدان زنگ نزده بود چند سال باید می دویدید و در جا میزدید آخرش هم جنازه اش رو از تو چاه میاوردین بالا
  • IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   13 4
   حالا اگر تو جای پلیس بودی مثلا چکار میکردی؟ از عالم غیب خبر داشتی که یه نفر رو تو خیابون زدند؟ بعد هم یه تنه میرفتی میگرفتی؟ نادان همیشه همینه خلاصه پلیس از یه جایی، کسی خبردار میشه دیگه.
 • IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  13 6
  از مشرق می‌خوام علاوه بر صفحه حوادث روزنامه خراسان به صفحه حوادث بقیه روزنامه ها هم یه نگاهی بندازه
  • IR ۱۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   7 7
   دقیقا، نمی‌دونم چرا اتفاقات سایر شهرها مثلا تهران که چند برابر مشهد هست نوشته نمیشه و فقط از مشهد مینویسند!!!! ان شاالله که عمدی توش نیست
 • IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  6 5
  اصلا چرا مشرق دنبال حوادث این جوری هست و اونم مشهد؟!!! از دیگر شهرها خبری نیست؟ چه نکته آموزنده این اخبار دارد؟ مثل یه خبری که زنه شوهرشو با هم دستی یکی دیگه کشته یا مثلا مرده زنش رو کشته!!! که مثلا چی ؟؟ بعد از خبر اون فیلم عنکبوتی برا مشهد مشرق خیلی دنبال این جور خبرها میگرده!!! یعنی تو شهرها و کشورهای دیگه این خبرا نیست؟؟ اصلا باشه بیانش چه سودی برا مخاطب داره
 • US ۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  13 7
  به داد مشهد برسید ...
  • IR ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   5 12
   شما به فکر مدارس و خیابانهای نیویورک، بوستون، ....باش و زر اضافه نزن یانکی بچه کش
  • IR ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   2 3
   تو یگه خفههههههههههههههههه!
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  4 5
  روزنامه خراسان زیادی دنبال حوادث مشهد میگرده
 • شهاب IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  4 0
  من کاری به این چیزا ندارم...ماشین دزد ها روشن نشده اهالی محل هل دادن روشن کردن؟؟:))
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  4 3
  مشرق انتقاد پذیر باش هدف منفیت از انتشار حوادث اونم تو مشهد چیه؟؟؟ سعی کن خبری که میزاری آموزنده باشه و برای رضای خدا کار کن
 • IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  5 5
  عوضش امنیت داریم
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  2 6
  اصل داستان دروغه. این چیزها فقط مختص آمریکاست
 • امیرعلی IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  6 3
  واقعاً من اخبار حوادث رو هر روز دنبال میکنم. از هر ده خبر جنایت و قتل و دزدی و ناموسی و .... نه تاش مال مشهده.....
 • FR ۱۵:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  3 3
  تو متروي پاريس ٢ نفر خواستند انگشتر خانمي را از دستش بكشن بيرون كه با مقاومت خانم برخوردند و انها با انبر دست مخصوص، انگشت ان خانم را قطع كردند و با انگشتر بردند و كسي هم در تلوزيون نگفت و توي اينترنت پيدا كردم تصادفي !
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  12 3
  کلید دار امنیت مشهد خیلی جالب بود. فکر کنم کلیداش درست کار نمی کنند چون مشهد اصلا امنیت نداره
 • IR ۱۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
  5 0
  بابا این اخبار حوادث روزنامه خراسان رو مدام میزارن بعد فکر میکنید در مشهد چه خبره من خودم اصفانیم،شما از روزنامه های شهر های ده هم حوادث رو مناشر کنید تا اینطور کسی فک نکنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس