پهپادهای ایرانی - نمایه

یک نشریه آمریکایی ضمن اذعان به قدرت مرگ‌بار پهپادهای ایرانی، تهدید اخیر ایران درباره استفاده از پهپاد انتحاری دوربرد آرش-۲ برای حمله به تل‌آویو و حیفا را راستی‌آزمایی کرده است.

سرویس جهان مشرق - ایران که طی سال‌های اخیر تبدیل به یکی از برترین قدرت‌های پهپادی جهان شده، طی روزهای قبل از پهپاد جدیدی به نام «آرش-۲» رونمایی کرد که توجه جهان را به خود جلب کرده است. دلیل این توجه، نه‌تنها تبدیل شدن ایران به تولیدکننده‌ی دوربردترین پهپاد انتحاری جهان، بلکه هدفی است که تهران برای این پهپاد تعیین کرده است: حمله به تل‌آویو، پایتخت رژیم صهیونیستی، و همچنین حیفا، شهری در ساحل مدیترانه، تقریباً در منتهاالیه غربی فلسطین اشغالی، کم‌تر از ۱۰۰۰ کیلومتری مرز ایران.

معرفی «پایگاه پهپادی راهبردی ۳۱۳»؛ یکی از شهرهای پهپادی متعدد ارتش جمهوری اسلامی ایران در عمق زمین و زیر کوه [دانلود]

پایگاه خبری-تحلیلی آمریکایی «۱۹۴۵» طی گزارشی تحت عنوان «ایران می‌گوید پهپادهایی دارد که می‌توانند اسرائیل را هدف قرار دهند: آیا ممکن است چنین چیزی صحت داشته باشد؟» به همین مسئله پرداخته است. اگرچه این گزارش پاسخ روشنی به سؤال مطرح‌شده در عنوانش نمی‌دهد، اما تلویحاً اشاره دارد که توانایی‌های پهپادی ایران پیشاپیش اثبات شده‌اند و بنابراین داشتنِ پهپادی که بتواند از خاک ایران دورترین نقاط فلسطین اشغالی را هدف بگیرد، دور از انتظار نیست.

معرفی بخشی از پهپادهای مستقر در «پایگاه پهپادی راهبردی ۳۱۳»، یکی از شهرهای پهپادی متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران [دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› همکاری‌های جدید تهران-مسکو/ آیا موشک‌های ایران می‌توانند اسرائیل را نابود کنند؟


لازم به ذکر است که مشرق صرفاً جهت اطلاع نخبگان و تصمیم‌گیران عرصه سیاسی کشور از رویکردها و دیدگاه‌های محافل رسانه‌ای-اندیشکده‌ای بین‌المللی این گزارش را منتشر می‌کند و دیدگاه‌ها، ادعاها و القائات این گزارش‌ لزوماً مورد تأیید مشرق نیست.


به گزارش رسانه‌های دولتی ایران، فرمانده‌ی نیروی زمینی [ارتش] این کشور ادعا کرد تهران یک پهپاد انتحاری دوربرد ساخته که می‌تواند به سواحل مدیترانه‌ای اسرائیل [و دورترین نقطه‌ی فلسطین اشغالی از خاک ایران] حمله کند. سرتیپ «کیومرث حیدری» اعلام کرد «آرش-۲» (جدیدترین نوع پهپاد از نسل آرش-۱) به طور خاص برای هدف قرار دادن منطقه‌ی حیفا در کشور یهودی ساخته شده است[۱]. حیدری با افتخار گفت: «ما [ایران] منتظر دستور برای به‌کارگیری این پهپاد هستیم»، و افزود که ایران «توانمندی‌های خود را در رزمایش‌های آینده آشکار خواهد کرد.» لفاظی‌های تهاجمی تهران در تهدید اسرائیل، جدیدترین حلقه در زنجیره‌ی تنش‌آفرینی‌ها[۲] در بحبوحه‌ی «جنگ سایه» میان ایران و اسرائیل است.

گزارش نشریه آمریکایی درباره پهپاد آرش-۲/ تل‌آویو و حیفا چگونه با خاک یکسان خواهند شد؟ + عکس و فیلم

تصویر منتسب به پهپاد انتحاری «آرش-۲» مجهز به جست‌وجوگر اپتیکی. ایران می‌گوید این پهپاد را با برد ۲۰۰۰ کیلومتری برای هدف قرار دادن تل‌آویو و حیفا ساخته است. (+)

مستند «جنگ سایه» درباره‌ی نقش شهید سلیمانی در پیروزی ایران در مبارزه با آمریکا بر سر کنترل خاورمیانه [جزئیات بیش‌تر[دانلود با حجم ~ ۲۰۰ مگابایت]

در همین‌باره بخوانید:

›› روایت مستند آمریکایی از حاج قاسم و «جنگ سایه» با آمریکا

 

چرا پهپاد به سلاح موردعلاقه‌ی ایران تبدیل شده است؟

جنگ کنونی روسی با اوکراین بیش‌ازپیش اثبات کرده است که پهپادها روزبه‌روز نقش وسیع‌تری در جنگ‌های مدرن ایفا می‌کنند. این سلاح‌های کوچک، نسبتاً ارزان، و به‌راحتی قابل‌استفاده، برای کاربری توسط کشورهای سرکش ایده‌آل هستند. چنان‌که [روزنامه‌ی اسرائیلی] «جروزالم‌پست» نیز توضیح می‌دهد[۳]، از آن‌جایی که پهپادها لزوماً راداری ندارند که نقطه‌ی پرتاب آن‌ها را افشا کند، منشأ [و بازیگر به‌کارگیرنده‌ی] آن‌ها ممکن است مشخص نشود. همین ویژگی به محور راهبرد تاکتیکی منطقه‌ای ایران تبدیل شده است. رژیم این کشور در سال‌های اخیر توانسته مسئولیتش در قبال ده‌ها حمله‌ی پهپادی را، به دلیل ابهام درباره‌ی منشأ سلاح‌های به‌کاررفته، انکار کند. از زمان کشته شدن قاسم سلیمانی، ژنرال مورداحترام ایرانی، در عملیاتی به رهبری آمریکا در سال ۲۰۲۰، تهران عملیات‌های پهپادی‌اش از طریق گروه‌های نیابتی را به طور قابل‌توجهی افزایش داده است. ظرفیت‌های مرگ‌بار و پیشرفته‌ی ایران طی دو سال اخیر به‌شدت افزایش یافته‌اند.

پهپاد در ازای سوخو-۳۵/ گمانه‌زنی‌ها درباره معامله تسلیحاتی میان ایران و روسیه/ چشم روسیه دنبال کدام پرنده‌های ایرانی است؟ +عکس و فیلم

 یک فروند پهپاد «شاهد-۱۹۱ صاعقه ۲» در نمایشگاه «اقتدار ۴۰». صاعقه یکی از پهپادهای ساخت ایران است که طبق گزارش‌های رسانه‌ای، روس‌ها به دنبال خرید آن برای برگرداندن ورق جنگ پهپادی در مبارزه با اوکراین هستند. (+)

[پایگاه خبری یهودی] «جوئیش نیوز سیندیکت» طی مقاله‌ای اذعان کرد که از پهپادهای ایرانی [نه لزوماً توسط خود ایرانی‌ها] «در طیف گسترده‌ای از عملیات‌ها، از جمله انتقام علیه پایگاه‌های داعش، حمایت میدانی از نیروهای رژیم اسد در کارزارشان برای بازپس‌گیری کنترل اراضی در سوریه، حمله به شهرها، زیرساخت‌های ملی، و اهداف نفتی در عربستان، و ترور هدفمند افسران عالی‌رتبه و مقامات دولتِ به‌رسمیت‌شناخته‌شده‌ی بین‌المللی یمن، استفاده‌ی وسیعی شده است[۴].» در سال‌های اخیر، گروه‌های نیابتی وابسته به ایران در عراق و سوریه شروع به استفاده از پهپادهای حامل مواد منفجره برای حمله به پرسنل و دارایی‌های نظامی آمریکا در منطقه کرده‌اند[۵]. ماه اکتبر گذشته، دست‌کم پنج پهپاد مسلح به مواد منفجره به پایگاه «التنف» در عراق [در حقیقت، در سوریه] که پرسنل ارتش آمریکا در آن مستقر هستند، اصابت کردند.

گزارش اولیه‌ی سی‌ان‌ان از درون پایگاه عین‌الاسد پس از حمله‌ی موشکی ایران [دانلود]

گزارش سی‌ان‌ان درباره‌ی تجربه‌ی نیروهای آمریکایی از حمله‌ی موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد [دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› آمریکایی‌ها چه واقعیتی را در عین‌الاسد مخفی می‌کنند؟

›› تا الآن ۶۹ نفر/ موشک‌باران عین‌الاسد هنوز از آمریکایی‌ها تلفات می‌گیرد!

›› «ابابیل» ایران بلای جان «پاتریوت» آمریکا/ یمنی‌ها با پهپاد چنددلاری پدافند چندمیلیارددلاری شکار می‌کنند

خانواده‌ی پهپادهای «آرش»

رسانه‌های دولتی ایران گزارش می‌دهند که پهپاد جدید رژیم، که گفته می‌شود می‌تواند حیفا را هدف قرار دهد، نسخه‌ای از یک پهپاد موجود به نام «آرش-۱» است. [پایگاه خبری ایرانی] «ایران‌پرس» آرش-۱ را «دوربردترین پهپاد انتحاری جهان با دقت بالا[۶]» توصیف می‌کند. دریادار «محمود موسوی» [سخنگوی رزمایش پهپادی اخیر ایران در سال ۱۴۰۱] اعلام کرد: «با تلاش جهادگران ارتش جمهوری اسلامی ایران مداومت پروازی پهپادهای انتحاری ارتش به صورت مستمر تا ۲۰۰۰ کیلومتر افزایش یافته است. رسیدن به برد ۲۰۰۰ کیلومتری در پهپادهای انتحاری ضدرادار، جمهوری اسلامی ایران را صاحب دوربردترین پهپادها از این نوع در جهان کرده است.» آرش-۲ ظاهراً از آرش-۱ نیز بهتر است، اگرچه که تهران سابقه‌ی خوبی درباره‌ی اغراق در توانایی‌های واقعی تولیداتش ندارد.

گزارش نشریه آمریکایی درباره پهپاد آرش-۲/ تل‌آویو و حیفا چگونه با خاک یکسان خواهند شد؟ + عکس و فیلم

پهپاد انتحاری «آرش-۱» که پهپاد پیشرفته‌تر «آرش-۲» بر مبنای آن ساخته شده تا به طور خاص، تل‌آویو و حیفا را هدف قرار دهد (+)

گزارشی درباره‌ی بخشی از دستاوردهای نظامی جدید ایران، از جمله پهپاد «آرش-۲»؛ پهپادی که ایران می‌گوید آن را مخصوصاً برای حمله به اسرائیل ساخته است [دانلود]

مدتی قبل، یک خبرگزاری اوکراینی مدعی شد ایران موشک ضدتانک «اسپایک» اسرائیل را کپی‌برداری کرده[۷] و آن را روی یک پهپاد نصب نموده. گزارش‌ها حاکی از آن است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کپی اسپایک را روی پهپاد «مهاجر-۶[۸]» سوار کرده است؛ یکی از سامانه‌هایی که گفته می‌شود این رژیم به مسکو نیز فروخته. تابستان گذشته، مقامات آمریکایی فاش کردند که ایران قرار است صدها پهپاد را برای کمک به کارزار جنگی روسیه در اوکراین، به کرملین تحویل دهد. به گفته‌ی مقامات کاخ سفید، نیروهای روسیه در ماه آگوست در ایران دوره‌ی آموزش کار با پهپادها را آغاز کردند. نیویورک‌تایمز [اواخر ماه آگوست] گزارش داد[۹] که پهپاد مهاجر-۶[۱۰] ایران از جمله تسلیحاتی است که به مسکو تحویل داده شده است. این پهپاد تجسسی-تهاجمی، توانایی شلیک چهار موشک هدایت‌شونده‌ی نقطه‌زن را دارد[۱۱].

گزارش نشریه آمریکایی درباره پهپاد آرش-۲/ تل‌آویو و حیفا چگونه با خاک یکسان خواهند شد؟ + عکس و فیلم

سه فروند پهپاد «مهاجر-۶» که گفته می‌شود ایران مشابه آن‌ها را به روسیه تحویل داده است (+)

توضیحات «ویلیام برنز» رئیس سی‌آی‌ای، در کنفرانس «انجمن امنیتی اَسپِن» وابسته به اندیشکده‌ی آمریکایی «مؤسسه‌ی اَسپِن» درباره‌ی فروش پهپادهای ایرانی به روسیه [جزئیات بیش‌تر[دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› پهپاد در ازای سوخو-۳۵/ چشم روسیه دنبال کدام پرنده‌های ایرانی است؟

›› سفر پوتین به تهران و ارسال پهپاد به روسیه/ ایران در کانون توجه «انجمن امنیتی اسپن»

›› گندم، پهپاد و ماهواره؛ هشدار وال‌استریت‌ژورنال درباره گسترش روابط ایران و روسیه

چرایی زمان‌بندی انتشار بیانیه‌ی اخیر ایران

با توجه به این‌که ایران آشکارا در تلاش است تا پیشرفته‌ترین پهپادهایش را به روسیه بفروشد (تا اندازه‌ای با هدف تقویت روابطش با متحدی که مانند خودش سرکش است)، رونمایی از آرش-۲ در مقطع کنونی را می‌توان در همین چارچوب تفسیر کرد. پهپاد «بیرق‌دار تی‌بی۲[۱۲]» ترکیه تبدیل به یک صادرات سودآور برای اردوغان و ستون اصلی زرادخانه‌ی پهپادی اوکراین شده است. رژیم تهران نیز احتمالاً می‌خواهد از این جنگ برای جلب مشتریان خارجی جهت خرید پهپاد جدیدش سوءاستفاده کند. علاوه بر این، از آن‌جایی که گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند تلاش‌های مداوم برای نجات «برنامه‌ی جامع اقدام مشترک» (برجام) میان ایران و آمریکا با شکست مواجه شده[۱۳]، ممکن است رژیم ایران با معرفی آرش-۲ به دنبال استفاده از ظرفیت‌هایش برای اعمال قدرت علیه اسرائیل یا هر یک از متحدان دیگر آمریکا با هدف ترساندن کاخ سفید و وادار کردن واشینگتن به اعطای امتیازات بیش‌تر به تهران باشد.

گزارش نشریه آمریکایی درباره پهپاد آرش-۲/ تل‌آویو و حیفا چگونه با خاک یکسان خواهند شد؟ + عکس و فیلم

یک فروند پهپاد «بیرق‌دار تی‌بی۲» ساخت ترکیه متعلق به نیروی هوایی اوکراین. این پهپادها در مقطعی از جنگ اوکراین توانستند خسارت‌های زیادی به ارتش روسیه وارد کنند و مسکو را به این نتیجه رساندند که چاره‌ای جز استفاده از پهپادی پیشرفته ندارد. بخشی از انگیزه‌ی روسیه به روی آوردن به پهپادهای ایرانی نیز از همین مسئله ناشی می‌شود. (+)

پهپاد در ازای سوخو-۳۵/ گمانه‌زنی‌ها درباره معامله تسلیحاتی میان ایران و روسیه/ چشم روسیه دنبال کدام پرنده‌های ایرانی است؟ +عکس و فیلم

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی، در کنفرانس امنیتی مونیخ سال ۲۰۱۸ قطعه‌ای را در دست دارد که ادعا می‌کند متعلق به یک فروند پهپاد «شاهد-۱۹۱ صاعقه ۲» ساخت ایران است. سال ۲۰۱۸، رسانه‌ها خبر دادند یک پهپاد صاعقه‌ی ایرانی موفق شده تا عمق آسمان فلسطین اشغالی نفوذ کند، بدون این‌که پدافند رژیم صهیونیستی موفق به شناسایی یا سرنگونی آن شود. (+)

در همین‌باره بخوانید:

›› ایران، یک - آمریکا، هیچ؛ بلوف‌های سازنده RQ-۴ درباره جنگ با ایران 

›› ایران تنها شکارچی پهپاد آمریکایی گلوبال‌هاوک

›› آیا «شاهین» آمریکایی که شکار ایران شد تله سایبری بود؟


[۱] Iran able to strike Tel Aviv, Haifa with Arash ۲ drone: commander Link

[۲] Iran’s Armed-Drone Prowess Reshapes Security in Middle East Link

[۳] Iran’s attacks are finally shining a spotlight on its deadly drones Link

[۴] Iran’s UAVs tip the balance of power in the Middle East Link

[۵] Officials: Iran behind drone attack on US base in Syria Link

[۶] Iran's Arash; world's longest-range suicide drone with high precision Link

[۷] Did Iran copy Israeli missiles for its drone production? - analysis Link

[۸] Iran conducts drone exercise involving surveillance and reconnaissance Link

[۹] The first shipment of Iranian military drones arrives in Russia. Link

[۱۰] The Drones Russia Is Reportedly Receiving From Iran For Its Ukraine War Link

[۱۱] Putin Is Angry: Russia Received First (Faulty) Batch Of Iranian Drones Link

[۱۲] Bayraktar TB۲: The Drone Ukraine Unleashed Against Russia Link

[۱۳] Nuclear Deal Delay: Is Iran Using The Extra Time To Build A Nuclear Bomb? Link

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 98
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 32
 • IR ۱۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  76 42
  میدانند با چه خطری روبرو هستند
  • IR ۰۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   # رژیم کثافت آمریکا باید خلع سلاح شود.
  • IR ۰۷:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   به صهیونیست های کودک کش طعم آتش جهنم را قبل از آنکه به آن واصل شوند میچشانیم. لعنت الله علی القوم الظالمین
  • IR ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   مرگ بر اسرائیل
 • IR ۱۸:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر شیطان بزرگ حیله‌گر و عدم توافق است. هرگونه توافقی با دشمن غدار، قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود؛ آمریکا هرگز تمام تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد و با توافق یا بدون توافق، هر روز بر تحریم‌ها خواهد افزود. باید سلطه‌ی دلار را بشکنیم و تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کنیم، از پیمان عدم اشاعه خارج شویم و به نظارت‌های پادمانی و فراپادمانی جاسوسان آژانس خاتمه دهیم.
  • IR ۰۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   18 21
   احسنت
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  60 73
  اسراییل هم با 400 موشک مجهز به کلاهک هسته ای یک گوشه میشینه و نابودی تل آویو و حیفا را تماشا میکنه دیگه
  • IR ۲۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
   لازم نیست تماشا کنه... فقط حزب الله 500هزارموشک نقطه زن داره که اثرتخریبی نقطه زنش برای پایگاههای نظامی تمام جهان فسادواستکبارازاتم بیشتره قدرت پهبادی وپدافندی ایران فعلاتو زاپاسه
  • IR ۲۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
   63 3
   500 هزار موشك يا موشك و راكت؟
  • سید IR ۰۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   18 15
   به اسراییلت بگو اولا از این حرافیها امثال تو نکنه دوما بره همون غزه رو فتح کنه رویای نیل تا فراتش پیشکش:))
  • IR ۰۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   22 18
   یقین داشته باش اون 400 کلاهک هسته ای زیر آتش ده ها هزار موشک و پهپاد ایران لبنان سوریه غزه, تو خود همون رژیم جعلی صهیونیستی منفجر خواهد شد. موش های یهودی تو اون جنگ کوره واقعی آدم سوزی را خواهند دید!
  • IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   6 4
   هر کس جنگ رو از دید خودش میبینه
  • DE ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   88 4
   میگن اسرائیل حدود ۲۰۰ سلاح هسته ای داره . این کردش ۴۰۰ تا . آدم چقدر باید پست باشه که نیروی نظامی کشور خودش رو نادیده بگیره و مال دشمن رو ۲ برابر کنه .
  • IR ۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   1 13
   ۰۷:۱۱ -شما فعلا بسوز
  • IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   9 5
   کمتر از چند سال به نابودی رژیم منحوس صهیونیستی از داخل باقی مانده، نابودی جهودهای صهیونیست نیازی به بمب و موشک نخواهد داشت
  • فرشته IR ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
   1 0
   نخیر،کار به نشستن و نگاه کردن نمیرسه،ابکش شده قبلش بچه جان
 • فرهاد IR ۱۸:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  11 70
  ببینیم تو جنگ با اوکراین چند مرده حلاجن
 • IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  86 20
  تازه این آرشه، بقیه و ببینید چی میگید؟
 • IR ۱۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  77 11
  ..سال های آینده اتفاقات خوب و قابل انتظار شاهدیم بامید خدا
 • IR ۱۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  84 11
  در شاهنامه، فریدون، ضحاک را در بیت المقدس دستگیر می کند و به بند می کشد. پهباد فریدون هم بسازید. ضحاک ماردوش زمان همان اسراییل است که با رسانه هایش مغز جوانان ایرانی (و جهان) را می خورد و به دنبال نابودی ایران است.
  • IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   67 1
   پهپاد برای حمله نقطه ای هست و نمی تونه یک شهر را نابود کنه
  • فرشته IR ۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
   2 0
   یه دونش نقطه ای،چند صد هزارتاش،فله ای،اندازع کلی بمب اتم
 • IR ۱۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  19 74
  بدن فلسطین تابااون صهیونیسم رونابودکنه
  • IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
   19 10
   حزب الله بیش از500هزارموشک نقطه زن دارد
  • IR ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
   14 13
   صهیونیسم درحصارنابودی است
  • IR ۲۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
   17 29
   یکی از خوبی های شکر اضافی خوردن صهیونیست ها و در نتیجه صدهاهزار موشک, پهپاد و راکتی که حیفا و تلاویو را به جهنمی از آتش تبدیل میکند این است که همزمان مزدور های تروریست مریم رجوی را هم در تیرانا به تلی از خاکستر تبدیل خواهیم کرد. ان شاالله
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   1 1
   موافقم
  • یوسف از همدان IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   2 2
   اون دادشی که میاد فرمایش می کنه اسراییل ۵۰۰ هزار موشک نقطه زن داره یا نمی دونه موشک نقطه زن چیه یا درکی از عدد ۵۰۰هزار تو تسلیحات نداره .
  • IR ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   0 0
   ۱۷:۱۲ عزیزم اون داداشی گفت فلسطین موشک نقطه زدن داره یه نفر دیگه هم گقت 400موشک کلاهک هستی داره اسرائیل...... یه چیزایی به گوشت خورده ولی چون جوگیر شدی خراب کردی
 • IR ۱۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  16 14
  بدن فلسطین تابااون صهیونیسم رونابودکنه
  • . IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
   6 5
   باشه
 • IR ۱۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  11 9
  بدن فلسطین تابااون صهیونیسم رونابودکنه
  • . IR ۲۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
   10 1
   باشه
 • IR ۱۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  84 8
  اسرائیل ، از ترس ایران بمیرید ...
 • مجیدی نسب IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  77 12
  اسرائیل بزودی نابود خواهد شد
 • FR ۲۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  71 13
  تنها راه درست شدن جهان، حذف رژیم جعلی و منحوس اسراییل است
 • IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  73 8
  مرگ بر اسرائیل
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  84 10
  نابود سازی عین الاسد سندی محکم بر قدرت نیروهای نظامی ایران است.
  • IR ۱۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   3 99
   یک پشه هم کشته نشد
  • IR ۱۶:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   4 2
   مادنبال کشتن نیستیم فرهنگ خودکاخ سفیدصهیونیست کاری کرده روزانه 17افسرمتخصص خودکشی میکنندهمینکه ازپدافندشون بانقطه زنی ردشدخیلی چیزابه پنتاگون یاددادودیکته کرد
  • IR ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   2 3
   ۱۶:۲۹ نه بابا شما چقدر خوبین
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  72 13
  من شک ندارم اسراییل نابود میشه خودشونم میدونن
 • IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  65 8
  احسنت
 • IR ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  83 11
  این پهپاد با برد 2000 کیلومتر خیلی راحت استانبول را هم شخم میزند . رجب و الهام حواسشان جمع باشد کار احمقانه ای در قفقاز نکنند.
 • حسن IR ۲۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  69 7
  واقعا ما درساخت سلاح وموشک وماهواره وناو وتجهیزات نظامی وغیره نظامی پیشرفت عالی کرده ایم.
 • IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  17 72
  گیرم با خاک یکسان شد آنوقت چیش به ملت ایران می رسه؟
  • IR ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
   75 2
   دیگه لازم نیست بودجه صرف مبارزه باهیولای فاسدصهیونیسم که جشن ایرانی کشی پوریوم میگیره کنیم
  • قریشی IR ۲۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
   60 3
   سوزش برای یه عده ای مثل شما که مدام برای اسرائیل و امریکا غش و ریسه میرید!
  • IR ۰۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   74 1
   این همه قتل و غارت و ناامنی و ... از دنیا کم میشه و ملتهای دنیا در آسایش و آرامش زندگی میکنن
  • وحید نادر شاگرد اتوبوس IR ۰۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   68 2
   حداقل فخری زاده های دیگر ترور نمیشوند؛ حداقل برنامه صلح آمیز هسته ای ایران؛ نظامی جلوه داده نمیشود؛ حداقل خیلی از تحریم ها که با فشار و رایزنی اشغالگران دیگر ادامه پیدا نمیکند و صدها حداقل دیگر
  • IR ۰۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   72 3
   نابودی اسرائیل مساوی است با امنیت و آرامش دائمی برای ملت ایران.
  • عبداله IR ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
   5 1
   اولین عمل در طهارت، رفع شدن عین نجاسته! اسراییل و امریکا و استکبار، عین نجاستن.
 • IR ۲۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  81 7
  بسیارعالی. از خدا میخوام که من هم جزء کسانی باشم که با اسراییل میجنگه
  • IR ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   4 60
   اولین کسی که فرار میکنه تو هستی
 • IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  5 8
  عالی
 • IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  72 19
  درود بر جمهوری اسلامی ایران مقتدر
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  65 15
  اسرائیل ویران خواهد شد.به امیدحق
  • IR ۰۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   3 65
   چیش به تو میرسه..
  • IR ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   0 1
   فاسدین فاشیست صهیونیست رسماایران رابه تجزیه وجشن ایرانی کشی ایران میگیرند
 • IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  3 2
  پیمان ادیان ابراهیمی دررفراندوم درفلسطین ایجادشوداگرشدبااسارت واخراج ودیپورت ودرصورت ندامت نامه صهیونیستهادرصورت رضایت درفلسطین مسکن بگیرنداگرنشدیه انبارموشکی ازهزاران انبارموشکی برای نابودکردن فلسطین اشغال شده کافیست
 • IR ۲۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  3 56
  فقط شعار
 • IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  3 0
  انگار برای بعضی ها باید یاد آور شد که جنگیدن غیر از کامنت نوشتن و ارسال کردن می باشد
 • ایرانی وا داده بیکار IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  1 2
  انگار برای بعضی ها باید یاد آور شد که جنگیدن غیر از کامنت نوشتن و ارسال کردن می باشد که زیر کولر یک ور دراز کشیده و نسخه یک رژیم را می پیچند .
 • Amir ۲۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
  61 2
  آره شاید ما بتونیم حیفا و تلاویو رو به فرض عبور از پدافند ها و دیوار های دفاعی ای همچون گنبد آهنین با خاک یکسان کنیم
 • امیر کبیر🇮🇷 IR ۰۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  61 2
  با حذف اسرائیل کل منطقه و حتی آفریقا و شرق اروپا مستقل خواهند شد و یک صدا. استعمار رنگ میبازد. رژیم های عربی منطقه یا حذف میشوند و یا رفتار خود با شهروندان و دیگر کشورها را اصلاح میکنند. راههای تجارت منطقه ای به مدیترانه باز میشود. لابی گری در آژانس و دیگر محافل کمرنگ میشود. و در کل دنیا مکان امنتری برای جهانیان خواهد شد. تا یکی دو سال دیگه کارشان تمام شده است اِن شاالله.
  • IR ۲۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   2 1
   ۰۰:۲۲ - مهم اینه که حذفش غیر ممکنه پس زیاد به خودت فشار نیار
 • مردم جهان IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  0 0
  منتظریم
 • IR ۰۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  3 4
  اونا هم‌وامیستن نیگا میکنن ..خخ
 • FR ۰۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  67 5
  اسراییلیا شنا بلدن؟
 • US ۰۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  60 2
  اسراییل خودش میدونه که نابود میشه
 • خدری IR ۰۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  59 2
  مرگ بر اسراییل
 • IR ۰۶:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  60 3
  اسرائیل باید از ترس ، زودتر شنا یاد بگیره
  • IR ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   5 7
   جمال عبدالناصر هم میخواست اسراییلی ها را به کمک ارتشهای عربی و تجهیزات روسی بریزه توی دریا. احتمالا درباره جنگ شش روزه چیزی نخوندی
  • IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   4 1
   دوران جمال عبدالناصروجنگ شش روزه تموم شدرفت امروزاین فاشیستهای کثیف صهیونیست نبرد40ساعته باجهاداسلامی وسیل ورودسلاح به کرانه روداردن رونمیتونن مهارکنند
  • IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   2 1
   علت شکست اعراب در جنگ شش روزه این بود که خیلی به سازمان ملل اعتماد داشتند. اسراییل حمله کرد وقتی ارتش اعراب از راه رسید و خواست جواب بده فورا اعلام آتش بس شد و اصلا جنگی اتفاق نیفتاد.
  • IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   2 0
   ۱۳:۳۷ هر سری دارین شکست سختی میخورین باز از رو نمیرین.ههههههه
  • IR ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   0 1
   ۱۵:۵۶ برو خدا شفات بده
  • DE ۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   2 16
   جنگ شش روزه الان جُک شش روزه بیشتر برای رژیم آپارتاید نیست زیرا در جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه و ۱۱ روزه شکست خورد آنهم از ارتش های کوچک وجنگ بعدی به روز هم نمیرسد. خیلی از غربگداهای بیسواد و وطنفروش و بهایی ها که ببشتر از صهیونیستها می ترسند با نابودی این رژیم کلا گور اون یارو که ا عای پیامبری کرد و وانجا مدفوع شده را برای همیشه از دست بدهند نمیدانند که این رژیم آپارتاید در مقابل لبنان و فلسطین چون نمیتونه بمب اتم بزنه خودش هم نابود میشه فاصله خیلی کوتاستیک ارتش پوشالی کودک کش بیش نیست و با کل جهان اسلام‌باید در بیافته که کارش قبل از شروع تمام است. با ایران هم بخواهد بجنگد چون لبنان و فلسطین و سوریه و عراق ...میدانند بعد نوبت آنهاست بدون درخواست ایران خودشان وارو عمل شده و آنرا نابود خواهند کرد. جنگ شش روزه و شکستن خط بارلو رفت در ذباله دان تاریخ تمام شد. اگر اون ژنرال پیر اسراییلی جاسوس بعنوان چای ریز در دفتر ارتش مصر جاسوسی نمیکرد این رژیم نمیدانست حمله شدیدی قرار است از روی نقشه پاکش کند و با کمک امریکای جنایتکار و نیر وهای غربی جت های آماده حمله را روی باند زدند. آن دوران تمام سد الان از ۴۰۰ کیلومتری پشه بجنبد ایران مانند آی کیو!!۴ گلوبال هاوگ مخفی کار ترین و گرانبهاترین پرنده دنیا سرنگوشان میکند.
  • IR ۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   4 6
   جنگ 6روزه باکی صهیونیست میجنگیدباپدرهمین لجنهای دورخلیج فارس که مثل یه گوشت بوگندووبی مصرف هستن ولی امروزفقط گروههای مقاومت ازخیابونای فلسطن جهادوحماس وفتح وقسام تالبنان حزب الله وامل وسوریه بسیجش وارتشش ونیروقدس وروسهاوعراق حشدالشعبی وارتش ووزارت دفاع عراق تاگروههای کوچک تاایران وکشورهایی که برسمیت نمیشناسندصهیونیسم راتاگروههای مقاومت پاکستان وافغانستان ویمن والانم که جدیداامریکای لاتین ومرکزی تاگروههای اسلامی وخدایی درخودامریکا که برای شهیدسلیمانی مراسم گرفتن تاسناتورهای امریکاهمه دشمن صهیونیست شدنداصلاقابل مقایسه با40سال قبل نیست توخودسازمان ملل ودیوان لاهه همه جهان بجزامریکاضدصهیونیست رای میدن توخودامریکا هم دودستگی شده وتازه حامیان صهیونیست ازدودولتی بافلسطین حمایت میکنن دوره ی تاختن وبه گندوخون واتش وویرونه کشیدن صهیونیستها خیلی وقته تمم شده خودشونم میگن دیگه نابودشدن چون همه فهمیدن که هرچی فسادوجنگه بخاطرحکومت اپارتایدی صهیونیسته
 • IR ۰۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  61 2
  اسراییل نابود خواهد شد
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  5 4
  این بزرگنمایی ها توسط روزنامه های امریکایی و این رژیم برای حمایت بیشتر امریکا و تحریم بیشتر ایران انجام می دهند تا واقعیت.
 • محمدایوب IR ۰۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  64 5
  انشاالله به زودی با موفقیت های اقتصادی رییسی با توکل به خدا ویاری حضرت حجت صاحب الزمان عج نابودی سرمایه های اسراییل فرقه اصلاح طلبان را شاهد خواهیم بود واین مانع خوشبختی مردم ازبین خواهد رفت ومانند منافقین خلق که به آلبانی رفتند اینها هم به کشور اربابشان اسراییل خواهند رفت
 • IR ۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  1 1
  دارید مذاکره می کنید؟
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  1 1
  کی؟
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  61 3
  یکی از آرزوهای من، گرفتن جشن از بین رفتن رژیم منحوس اسرائیله
  • IR ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
   60 2
   بزودی به این هدف و نه آرزو میرسیم
  • IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
   1 3
   ۱۱:۱۵ - این ارزو را به گور خواهی برد فعلا ایران هست که از درون داره با مشکل مواجه میشه بامثبت دادن به خودت چیزی عوض نمیشه
  • IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
   3 0
   توخودکتابهای تورات وانجیل هست که خرابای صهیونیست رونابودمیکنیم وحکومت ابراهیمی تاسیس میکنیم
  • IR ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
   0 3
   ۱۱:۰۷ خدا شفات بده حتما تو رفتی اینا به تورات اضاف کردی بعد اینا میگی از امثال شما که به دروغ وبلوف زنی زبان زد هستید بعید هم نیست.ههههههه
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
   1 0
   نوشته ایرانیان نابودکننده ی صهیون هستند درانجیل هم هست که حضرت عیسی می فرمایندمحمددوم منجی جهان است وفرزندان خاطی اسراییل رادرفلسطین نابودمیکندبزن توسایت تورات وانجیل میادعزیزم درسایت واتیکان هم انجیلش هست
  • IR ۲۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
   0 3
   ۱۲:۱۹ عمر شماها که دیگه تمومه انشالله تو دموکراسی بعدی کسی صد البته با اسرائیل مشکلی نداره اسرائیل ابرقدرت منطقه هست به خاطر همین نمیتونین وجودش را تحمل کنید فلسطین فقط یه بهونه هست.ههههه
 • کامران IR ۱۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۶
  2 0
  از کی پهپاد هدف با موتور توربوجت شده رادار گریز و منحصر بفرد!!!؟
 • سید IR ۰۷:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  1 5
  اگر پهپاد به روسیه داده باشیم شریک ظالم ومهاجم هستیم چطور عربستان به یمن حمله کرد مدافعش ایستادیم ولی روسیه به اوکراین حمله کرد کنارش ایستادیم این یعنی ما مستعمره روسیه هستیم یا به بلوک شرق وابسته شدیم
  • IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
   1 0
   اولاسیدننویس چون روبرداشت ماازتحلیلت اثرنداره دوما ایران به فرموده ی رهبرازپایان نبرددراوکراین حمایت میکنه باجیره بگیرهای فاسدی مثل زلنسکی که بادیکته ی امریکای صهیونیستی میخوادکل اروپاررابه اتش بکشه مخالفیم ولی ارسال سلاح اصلاسیاست ایران نیست وگرنه موشک مثل حزب الله به روسیه میدادشماها به جای طرف ایجادکننده وادامه دهنده جنگ دراوکراین که کاخ نجس سفیدوصهیونیست ضدخداست اومدین بندکردین به خذعبل گفتن که شریک جرم ومستعمره وبلوک شرق که خودپوتین ازرهبرتمجیدبه عنوان مردی خدایی دارن ایران اگه رسما قصدحمله داشت مثل مدافع حرم بااون تعدادکم داعش با7تریلیون دلاررانابود میکردوالان درکیف وخارکیف جشن پیروزی گرفته بود
 • mos IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  3 0
  اگه فوتوشاپه امتحانش کنند ببینند چه جوریه اگر هم نتونستید نه از دریا میتونید فرار کنید نه از خوشکی ونه از اسمان پس باید واسه خودشون ی قبر بکنن
 • . IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
  0 0
  اسراییل نابود خواهد شد
 • علی IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۳۰
  0 0
  چقدر بی ادبی مشرق ... با بی ادبی تمام از ادبیات اپوزیسیون استفاده می کنی و از بیت المال همین کشور ارتزاق ... من نمیدونم شماها چی از جون کلمه آزادی میخواین
 • علی IR ۰۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  0 0
  ببینین ایران کیه که روسیه قدرت2جهان داره ازش تسلیحات میخره وبازم ببینین که ایران کیه که کل ناتو ودر راس آن آمریکای قدرت1جهان نمیتونه مقابل پیشه پا افتاده ترین این تسلیحات کاری بکنه حال بگین بینم که قدرت2دنیا قوی یا 1دنیا یا که14دنیا!!!!!!! (امپراطوری نظامی وسیاسی دنیا)

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس