شریعتمداری: تضمین آمریکا چه تضمینی دارد؟! - کراپ‌شده

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت:مذاکره برای لغو تحریم ها آب در هاون کوبیدن است و با جرات می توان گفت که این مذاکرات راه به جائی نمی برد و می بینید که تاکنون از «ناکجا آباد » ! بیرون نرفته است .

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: چالش هسته ای ۲۰ ساله کشورمان با آمریکا و اروپا به وضوح نشان می دهد که حریف نگران تولید سلاح هسته ای از جانب ایران نیست، بلکه از آن به عنوان بهانه ای برای تحریم ها استفاده می کند و از آنجا که تحریم های اقتصادی تقریباً تنها اهرم باقیمانده در دست آمریکا برای مقابله با  ایران اسلامی است، هرگز از آن دست نخواهد کشید .

وی افزود: از این روی مذاکره برای لغو تحریم ها آب در هاون کوبیدن است و با جرات می توان گفت که این مذاکرات راه به جائی نمی برد  و می بینید  که تاکنون از «ناکجا آباد » ! بیرون نرفته است .

مدیر مسئول روزنامه کیهان در ادامه گفت : به عنوان مثال یکی از موارد اختلاف تاکید ایران بر  تضمین آمریکا مبنی بر پایبندی به تعهداتش است و آمریکا با صراحت اعلام می کند که تضمین نمی دهد ! خُب ! این چه توافقی است که طرف مقابل حاضر نیست درباره عمل  به تعهداتش تضمین بدهد ؟! وقتی آمریکا اعلام می کند که حاضر  نیست برای عمل به تعهداتش تضمین بدهد، با صراحت اعلام  کرده است که اهل توافق نیست !  یعنی مذاکره می کنیم که توافق نکنیم ؟!

شریعتمداری گفت : نگاهی به چالش ۲۰ ساله بیندازید ! انگار  شرح وظیفه و دستور العملی که برای  آژانس بین المللی انرژی اتمی  تعریف شده است،  پیشگیری از صنعت هسته ای صلح آمیز ایران، بازرسی های فراگیر از مراکز نظامی کشورمان به بهانه فعالیت هسته ای اعلام نشده ! و ارائه اطلاعت نظامی ایران به آمریکا، اسرائیل و برخی از کشورهای اروپائی است .

وی افزود: به گفته آقای اسلامی ریاست محترم سازمان انرژی اتمی ایران؛ صنعت هسته‌ای ایران کمتر از ۲ درصد از ظرفیت هسته‌ای جهان را تشکیل می‌دهد اما ۲۵ درصد از بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به  ایران اختصاص یافته است !.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در پاسخ به این سئوال  که چاره چیست ؟ گفت : خروج از NPT . ما درپی تولید سلاح هسته ای نیستیم ولی بیشترین فشار آژانس روی ایران متمرکز شده است و در همان حال هند، پاکستان و  کره شمالی دارای سلاح اتمی هستند و عضو NPT هم نیستند .

شریعتمداری تصریح کرد: البته اسرائیل هم عضو NPT نیست و دارای سلاح هسته است .  ولی رژیم صهیونیستی حساب دیگری دارد و باید از صفحه روزگار محو شود .

وی گفت: مواد ۳ ، ۴ ، ۵ و ۶ پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای یعنی همان ان پی تی بر مبادله دانش هسته ای میان کشورهای عضو این پیمان تاکید دارد و تبادل تجهیزات مورد استفاده در بهره گیری صلح آمیز از این دانش را به کشورهای عضو توصیه می کند اما در مورد ایران فقط به فقط  بر انجام بازرس های گسترده تاکید شده است !.

مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود :  فراز و نشیب های چالش ۲۰ ساله  کمترین تردیدی باقی نمی گذارد که اگر اهل باج دادن نباشیم ــ که دولت کنونی اینگونه نیست ــ مذاکرات هرگز به نقطه ای نخواهد رسید که منافع کشورمان را در پی داشته باشد و سرانجام به این نتیجه می رسیم که تنها راه پیش رویمان خروج از  NPT است  .

شریعتمداری اضافه کرد: ماده ۱۰ معاهده ان پی تی، این حق را برای تمام کشورهای عضو قائل شده است .

وی در پایان مذاکراه با آمریکا را به «شتر مجنون» در داستان ملای رومی تشبیه کرد و گفت: مجنون که آهنگ کوی لیلی داشت بر ناقه ای نشست که کره ای در شهر داشت . در مجنون شوق رفتن به کوی لیلی موج می زد ولی ناقه که تاب دل کندن از کره خود را نداشت، قدم از قدم بر نمی داشت و چنین بود که به قول ملای رومی « یک دو  روزه ره بدین احوالها
مانده  مجنون در تردد سالها » … مجنون در نهایت چاره کار را در آن می بیند که از ناقه پیاده شود و راه کوی لیلی را به پای خود بپیماید .

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 17
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  24 7
  درود بر نویسنده این مطلب
 • رضا IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  22 4
  ثبت با سند برابر است خروج از ان پی تی ساخت سلاح و ضربه را با ضربه پاسخ دادن
 • ۰۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  20 5
  دندان لق برجام و NPT را یکبار برای همیشه بکنیم و بیرون بیندازیم اینکه انها از تحریم دست برنخواهند داشت عین واقعیت است
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  21 5
  احسنت ، دقيقأ همینطوره! جناب شریعتمداری، خدا بهتون عمر طولانی و با عزت عطا کنه ان شاء الله!!!
 • DE ۰۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  13 4
  امریکا تصمین نمیدهد ندهد اروپا تصمین همکاری واجرای توافق بدهد ان هم نمیدهد
 • علی IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  8 1
  برای مردم قابل پیش بینی است !؟!؟!
 • سید مصطفی کاظمی IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  2 10
  این واضحه که از لحاظ اقتصادی مذاکره فایده ای نداره. اما توافقی هست که دولت ایران در زمان حسن روحانی امضا کرده و طبق توافقی که انجام شده ایران نمی تونه مثل آمریکا خارج بشه. به همین خاطر راه قانونی به جز ادامه مذاکرات وجود نداره.
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  4 3
  دقیقا
 • فرصت اخر IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  7 2
  این همه سال تحریم هستیم مردم مقاومت کردن. دلیل اینکه هنوز بمب اتم نداریم چیست؟ این همه سختی کشیدیم هنوز بمب اتم نداریم واقعا خنده داره
 • فرهاد IR ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  5 7
  آب در هاون کوبیدن نیست
 • سید IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  8 2
  مشکل این است که اصلاح طلبان عشق مذاکره و طرفداران اغواء شده شان ول کن دولت و ماجرا نیستند! و می گویند می دانیم تحریم ها را لغو نمی کنند! اما عیبی ندارد، خوب نیست یانکی ها را برنجانیم!!!
 • DE ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  0 3
  تردیدی نیست که این به اصطلاح مذاکرات بی حاصل هستند و همان آب در هونگ کوبیدن میباشند، ولی با هزاران مشگل در ایران که بایست با بسیج ملیونی مردم به آنها بپردازیم کارهایی که میکنیم و روزهای پر هزینه مان را بی حاصل میگذرانیم هم آب در هونگ کوبیدن میباشند.
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  5 2
  کسی حق ندارد سلیقه و نظر شخصی خودش را بدون اجازه مردم به مردم تحمیل کند
  • IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
   2 0
   البته به جز اصلاحاتچیون و اربابشان آمریکا و انگلیس و عربستان.
 • US ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  7 5
  حاج حسین شجاع و مدافع انقلاب
 • علی IR ۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  4 3
  به نظر من هم جنگ بهتر از هر اقدامی است مذاکره که 20 ساله به نتیجه نرسیده 200سال دیگه هم به نتیجه نخواهد رسید مردم ایران هم که مثل خر دارند مقاومت میکنند پس مشکلی نیست حتی در شرایط بدتر از این هم مقاومت خواهند کرد از ان پی تی خارج بشید و تکلیف ملت ایران رو یکسره کنید تمام ...
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  3 2
  اگر مذاکرات از اساس کار بیهوده ای بود چرا مجوز آنرا به سه دولت قبلی دادند؟
 • US ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  3 0
  چقدر این مواضع شبیه
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  2 0
  اموال بلوکه شدمونو بگیریم
 • ایران IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  1 0
  قابل پیش بینی بود ....؟؟
 • IR ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  0 1
  جناب شریعتمداری اگر میشد به مدیران داخلی اعتماد کرد
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  0 0
  تا برای کسانی که این حرف را قبول نداشتند اثبات شود.
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  1 0
  درود خدا بر زننده ی حرف حق و سردار قلم
 • IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  4 0
  تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر شیطان بزرگ حیله‌گر و عدم توافق است. هرگونه توافقی با دشمن غدار، قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود؛ آمریکا هرگز تمام تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد و با توافق یا بدون توافق، هر روز بر تحریم‌ها خواهد افزود. باید سلطه‌ی دلار را بشکنیم و تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کنیم، از پیمان عدم اشاعه خارج شویم و به نظارت‌های پادمانی و فراپادمانی جاسوسان آژانس خاتمه دهیم.
 • حمیدرضا IR ۰۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
  0 0
  تاوقتی خط تحریف شکست نخوردخط تحریم پابرجاست!!!تاوقتی که غربگدایان وطنفروش وسفیه دست برتر درتبلیغات وشایعه سازی وپروپاگاندای رسانه ای را دارندامریکا واروپا دست از شرارت علیه ملت شریف ایران برنخواهند داشت!
 • mojtaba SE ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
  0 0
  حقیقت این است که ما نظامی داریم که دقیقا مثل ضرب المثل ایرانی ها که میگه, اگه علی ساربان است ,میدونه شت رو کجا بخوابانه.عزیزم,از سال 1998 ایران دانشمند ایرانی داشت که توان ساختن بمب اتم رو داشت ,.اما این بازی ها رو کرد که بتونه ,20 سال آدم سازی در مردم انجام بده و ارتش رو قویتر به تکنیکهای نطامی و فرهنگ ما میتوانیم رو صاحب تجربه و عقل کنه..البته هرگز بین ما و غرب و عرب و جهود کولی توافقی نخواهد بود..زبان سیاست ابرقدرت ایران باید تهدید و جنگ باشد با دشمنان ,پاینده ابر قدرت ایران پاینده رهبر عزیزم
 • مجید IR ۱۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
  0 0
  امان از این شتر!!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس