کد خبر 1411134
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶
کارقانونی استقلال برای خالی کردن لیست/مطهری چگونه بدون فسخ قرارداد کنارگذاشته شد؟ +سند

باشگاه استقلال بدون فسخ قرارداد، مهاجم خودش را کنار گذاشته است.

به گزارش مشرق، همانطور که اعلام شده بود باشگاه استقلال با قراردادن نام ارسلان مطهری در لیست مازاد خود، یک جای خالی در لیست بزرگسالان تیم ایجاد کرد تا بتواند نام کاوه رضایی را در صورت فراهم شدن شرایط به ثبت برساند.

این اقدام باشگاه استقلال برخلاف آنچه که تصور می‌شود به منزله فسخ نیست چرا که در این حالت بازیکن مدنظر همچنان تحت قرارداد باشگاه است.

بر اساس ماده دوم از ضمیمه سوم آیین نامه نقل و انتقالاتی که روی سایت سازمان لیگ نیز موجود است، یک باشگاه باید تا ۳۰ روز قبل از پایان مهلت نقل و انتقالات لیست مازاد خودش را به سازمان لیگ اعلام کند. اگر نام بازیکنی در لیست مازاد اعلام نشود و در لیست ثبت نام نیز به سازمان لیگ ارئه نگردد، باشگاه ملزم به پرداخت حقوق و مزایای بازیکن طبق قرارداد، تا زمان عقد قرارداد او با باشگاه جدید یا اتمام قرارداد فعلی است.

ضمن اینکه باشگاه مذکور باید غرامتی را هم به میزان ۲۰درصد کل حقوق و مزایای قراداد به بازیکن بپردازد.

بیشتر بخوانید:

هافبک استقلال بازی با مس را از دست داد

همچنین در این ماده ذکر شده بازیکنی که نامش در لیست مازاد اعلام نشده و در لیست اعلامی به سازمان لیگ برای ثبت نام نیز وجود ندارد، بعد از اتمام زمان نقل و انتقالات می‌تواند ضمن فسخ قرارداد، مبادرت به عقد قرارداد با هر باشگاه دیگری کند.

به نظر می‌رسد موضوع بحث این پرونده که کار را به کمیته‌های وضعیت و تدوین مقررات کشانده نحوه پرداخت مطالبات و به خصوص غرامت ذکر شده به بازیکن توسط باشگاه استقلال باشد اما به هرحال باید دید که ارکان نامبرده چه حکمی را در پرونده ارسلان مطهری و باشگاه استقلال صادر خواهد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس