سردار اشتری: ساختار جدید فرماندهی انتظامی مبدا تحول برای امنیت کشور است

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: ساختار و سازمان جدید فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، مبدا تحول و نقطه عطفی برای امنیت بیشتر است و قطعا شاهد تحول، پویایی و خدمتگزاری دوچندان به مردم خواهیم بود.

به گزارش مشرق، با اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" روز شنبه در دیدار با پیشکسوتان و اعضای وابسته ژاندارمری سابق، به نقش تاثیرگذار آن در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ژاندارمری، کمیته های انقلاب اسلامی و شهربانی باعث عزت، افتخار و سربلندی نیروهای مسلح و فراجا هستند.

نقش آفرینی پیشکسوتان ژاندارمری

وی اظهارداشت: فراجا به واسطه گسترده گی و تنوع ماموریت ها، وظایف سنگینی را برعهده دارد و به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مردم شریف و شایسته ایران اسلامی است؛ امروز روند رو به جلو را در انتظامی کشور شاهد هستیم که این پیشرفت با قدرت، هوشمندی و تدبیر ادامه خواهد داشت و همه این ها به واسطه رشادت ها، دلاورمردی های شهدای جان برکف و نقش آفرینی پیشکسوتان و اعضای وابسته ژاندارمری سابق است.

سرمایه ارزشمند فراجا

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه امروز ارزشمندترین سرمایه فراجا نیروهای انسانی هستند، تصریح کرد: افتخار هر سازمان، نهاد و کشوری به سابقه و پیشینه خود است شما پیشکسوتان و اعضای وابسته، افتخار فراجا هستید؛ کارکنان، خصوصا پیشکسوتان و اعضای وابسته هویت، شناسنامه و افتخار ما هستند از این رو ضرورت دارد که رشادت های شما بزرگمردان دلاور را چه در دوران دفاع مقدس، قبل و بعد از آن به نسل امروز جامعه انعکاس دهیم.

لزوم بهره بردن از تجربیات پیشکسوتان

سردار اشتری با اشاره به اینکه تلاش های مجاهدانه پیشکسوتان عزیز را ارج می نهیم، گفت: ژاندارمری، کمیته های انقلاب اسلامی و شهربانی سابق باعث عزت، سربلندی و افتخار نیروهای مسلح و فراجا هستند؛ نقش تاثیرگذار ژاندارمری در دوران دفاع مقدس برکسی پوشیده نیست و هرگز فراموش نخواهد شد، شما عزیزان ذخیره های ارزشمندی برای مجموعه انتظامی کشور هستید و ما نیز مدیون دلاورمردی های شما بزرگ‌مردان در صیانت از امنیت کشور هستیم.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه فداکاری های ایثارگرانه پیشکسوتان در دفاع جانانه از ایران اسلامی به عنوان سند افتخار برای ما است، عنوان کرد: ضرورت دارد در راستای پیشرفت روزافزون سازمان از تجربیات پیشکسوتان به عنوان نقشه راه و انتقال آن به نسل جوان بهره ببریم.

سردار اشتری همچنین گفت: لازم است برای بهره بردن از تجربیات پیشکسوتان کارگروهی تشکیل شود و تمامی تجارب این عزیزان در این کارگروه مطرح و در راستای استفاده بهینه از این تجربیات ارزشمند برای انجام مطلوب ماموریت های محوله برنامه ریزی دقیق و اصولی صورت بگیرد.

افزایش اعتماد مردم به فراجا

سردار اشتری در ادامه به جایگاه والای فراجا اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس نظرسنجی های معتبر افزایش اعتماد مردمی به فراجا را شاهد هستیم و این امر برای همه ما افتخار است؛ همچنین فراجا در میان دستگاه های خدمات رسان، از منظر مردمی حائز رتبه بالایی است و این مهم برای همه ما دستاوردی عظیم است.

این مقام ارشد انتظامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید معزز حاج قاسم سلیمانی و شهدای امنیت خاطرنشان کرد: جایگاه والا و رفیع فراجا مدیون خون پربرکت شهدای معزز و گرانقدر است؛ شهدای مظلوم فراجا به عنوان حافظان امنیت با ایثارگری و فداکاری از ایران اسلامی دفاع کردند، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ بزرگ‌مردی بودند که با رشادت های خود باعث افتخار هر آزاده ای در جهان شدند، امروز نیز شهید سلیمانی ها داریم که در زمان خود افتخار آفرینی کردند و لازم است که همه آن ها به درستی منعکس شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • تک سوار DE ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
  0 0
  اتفاقا مشکل نیروی انتظامی از وقتی تشدید شد که به عناصر ژاندارمری بهای بیشتری داد و افراد کمیته رو تضعیف کرد. نمونه برخورد شدید با خطی کوچیک گشت ارشاد و اغماض کامل درمورد ریس پاسگاه یزد که امر به معروف رو تهدید و مرعوب کرد.
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
  0 0
  نیروی انتظامی امانت مردم است نه ابزار
 • وحید نادر شاگرد اتوبوس IR ۰۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۳
  0 0
  ادغام ژاندارمری و شهربانی و کمیته تصمیم اشتباهی بود که اجرا شد؛ چند امار و اقدام را مقایسه کنید؛ انصافا چه تعداد از خانه های تیمی گروهک ها (از فرقان و .. ) توسط کمیته کشف شد و چه تعداد دستگیر شدند؛ زاندارمری با چه تعداد نیرو امنیت و نظم را در روستاها برقرار میکرد؟ و تعداد کشته و زخمی در نزاع ها چقدر بود؟ قاچاق کالا و نظم در تردد را پلیس راه با کمترین پرسنل و خودرو و پاسگاه بطور موثر عمل میکرد دقت شود بعد از ادغام آمار تصادفات و تلفات (کشته و زخمی) در تصادفات جاده ای اوج گرفت و قاچاق هم که شد نوعی تجارت مرسوم؛ مواد مخدر و معتاد را نیز کمیته و شهربانی و زاندارمری چنان جمع کرده بودند که بدلیل نایاب بودن مواد (نه گران بودن که معتاد را به سوی دزدی سوق دهد) عتاد های زیادی ترک کردند در در آن نیمه تعطیلی دو ساله ادغام میزان مواد مخدر اوج گرفت؛ چه نزاجا و چه فراجا ؛ آن عمل کرد سه سازمان قبلی را ندارند و درصد کمی از آن عملکرد را پوشش میدهند
  • IR ۱۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
   0 0
   اتفاقا خوب بود در ضمن کمیته ای ها افراطی بودن و باید جمع میشدن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس