جهش ناگهانی کرونا در ایران/ افزایش ۱۴ برابری بیماران در یک ماه

بررسی وضعیت بیماری کرونا در ۴ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱، نشان می دهد که در ۳ ماهه اول شاهد سیر نزولی بوده ایم، اما در تیر ماه این روند صعودی شده است.

به گزارش مشرق، اطلاعات مستخرج از سامانه نماگرکووید ۱۹ نشان می‌دهد جمعیت بیماران جدید کشور که در فروردین ۱۴۰۱ برابر با ۷۱ هزار نفر، اردیبهشت ۱۷ هزار نفر و در خرداد به ۵۴۳۴ نفر کاهش یافته بود، در تیرماه به ۷۷ هزار نفر افزایش یافت و بدین ترتیب کل جمعیت بیمار کشور تا آخر تیر به ۷ میلیون و ۳۱۲ هزار نفر رسیده است.

افزایش ۱۴ برابری جمعیت بیماران کشور در تیرماه نسبت به خرداد بسیار نگران کننده است.

بدین ترتیب روند کاهشی میزان متوسط رشد روزانه بیماری کشور در سه ماه اول سال متوقف شده به طوری که در فروردین ۱۴۰۱ برابر با ۰.۰۴ درصد، در اردیبهشت و خرداد به ۰.۰۱ درصد و در تیرماه مجدداً به ۰.۰۴ درصد افزایش یافته است.

به نظر می‌رسد شیوع موج جدید بیماری با افزایش جمعیت بیماران جدید که در خرداد شروع شده بود در تیرماه به اغلب کشورها از جمله ایران سرایت نموده است.

نتایج بررسی نشان می‌دهد که آمار جمعیت فوتی ایران در فروردین ۱۲۸۶ نفر، اردیبهشت ۳۷۵ نفر، خرداد ۹۹ نفر و در تیرماه به ۲۵۴ نفر افزایش یافته است.

بر این اساس، تا پایان تیر کل جمعیت فوتی کشور به ۱۴۱ هزار و ۶۲۴ نفر رسیده است.

نرخ متوسط رشد روزانه فوتی کشور در فروردین ۰.۰۳ درصد، در اردیبهشت، خرداد و تیر کماکان ثابت و برابر با ۰.۰۱ بوده است.

ایران در شهریور ۱۴۰۰ با ۱۶ هزار و ۱۵۳ فوتی بالاترین میزان فوتی را داشته است. روند کاهشی از مهر ۱۴۰۰ آغاز شده و در خرداد ۱۴۰۱ به کمترین میزان یعنی ۹۹ نفر رسیده ولی در تیر ماه با افزایش ۲.۵ برابری به ۲۵۴ نفر رسیده است.

میزان جمعیت بیماران ایران در اردیبهشت ۱۷۳۴۶ نفر، خرداد ۵۴۳۴ نفر و در تیر با افزایش ۱۴ برابری به ۷۷۲۲۶ نفر رسیده و آمار کل بیماران در ایران در تیر به بیش از ۷ میلیون و ۳۱۲ هزار نفر رسیده است.

آمار جمعیت فوتی ایران در فروردین ۱۴۰۱ برابر با ۱۲۸۶ نفر، اردیبهشت ۳۷۵ نفر، خرداد ۹۹ نفر یعنی کمترین میزان ممکن و در تیر به ۲۵۴ نفر رسیده است.

بر این اساس تا پایان تیر کل جمعیت فوتی کشور به ۱۴۱ هزار و ۶۲۴ نفر رسیده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • سارا IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
  1 1
  کرونا قبل از ماه محرم اوج گرفت که مجالس مذهبی تعطیل بشه! والا هیچ دلیلی برای اوج گیری کرونا تو این ایام وجود ندارد چون قبلشم نه شیوه نامه ای رعایت میشد نه هیچ کار دیگری! ضمنا هنوز مجالس اهل بیت ع شکل نگرفته بود که بعضیها بگن این مجالس باعث رشد کرونا شده! پس کرونا عامل دست ساز است و ربطی به شیوه نامه ها هم ندارد و فقط برای زمین زدن دین به کار میرود.
  • IR ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
   0 0
   لطفا بی حساب حرف نزتید وکرونا راجدی بگیرید خواهرم دوز چهارم هم دوهفته ست زده بودند الان خودش وهمسرش کرونا گرفتند بستری اند وسرم به دست سرتخت بیمارستان بنده اهل دروغ ودغل هم نیستم خودم هم موجب تعجب م شده!
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
  4 0
  دقيق يادمه كه يك ماه پيش حضرات سوپرانقلابي در توييتر فيلتر شده در حال شماتت مديريت كشورهاي غربي و واكسن هاي آمريكايي بودند و مديريت دولت انقلابي را در بوق و كرنا مي كردند.
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
  0 0
  اوج گیری کرونا، به جهنم، به درک، بزار اوج بگیره
 • IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
  0 0
  ما عادت کردیم همیشه قبل محرم وزارت بهداشت آمار ها را بالا مبیره تا تقصیرها رو گردن محرم و عزاداری در هوای آزاد لندازه ولی وقتی پسر وزیر بهداشت در ایام قرنطینه سراسری تو هتل بر بچه اش تولد می گرفت ددی جونش نگران نمی شد یا موقع عید و مسافرت میلیونی مردم عین الشیطان نگران نمیشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس