پلیس از نشاط اجتماعی استقبال می‌کند/ پیش‌بینی‌های لازم برای سهولت تردد موکب‌داران از مرز سومار

فرمانده فراجا گفت: پلیس از نشاط اجتماعی و شور و شعف هموطنان در اجتماعات مختلف خوشحال و از هرگونه برنامه‌ای که به دور از هنجارشکنی و در چارچوب قانون باشد، استقبال می‌کند.

به گزارش مشرق، سردار حسین اشتری در جمع فرماندهان انتظامی شهرستان‌ها و معاونان و مدیران ستادی استان مازندران ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم، مدافعان سلامت و همکاران شهید انتظامی خاصه ۶۰۰ شهید انتظامی استان مازندران گفت: مازندران در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نقش بسزایی ایفا کرده و در برهه‌های مختلف دوشادوش سایر هموطنان، مردانه در مقابل هرگونه تهدید ایستاده است و امروز از این که در خدمت این مردم شریف هستیم، خوشحالیم.

فرمانده کل انتظامی کشور که به همراه معاونان ستادی فراجا در استان مازندران حضور دارد با اشاره به شرایط ماموریتی خاص انتظامی این استان در حوزه تامین امنیت مسافران اظهار کرد: این مسافرت‌ها از وجود شور و نشاط در بین مردم خبر می‌دهد و از این بابت خداوند منان را شاکریم. پلیس از نشاط اجتماعی و شور و شعف هموطنان در اجتماعات مختلف خوشحال و از هرگونه برنامه‌ای که به دور از هنجارشکنی و در چارچوب قانون باشد، استقبال می‌کند.

وی استان مازندران را یک استان سیاحتی دانست که در بیشتر ایام سال مخصوصا تعطیلات عید و ایام تابستان پذیرای حجم عظیمی از مسافران از اقصی نقاط کشور است و گفت: همین امر موجب می‌شود همکاران ما خدمات مضاعفی را در ماموریت‌های خود ارائه دهند که این امر جای تقدیر و تشکر دارد. ما بر اساس قانون وظایفی داریم و باید اقدامات پیش‌دستانه را در دستور کار داشته باشیم.

اشتری با اشاره به جمع‌بندی گزارش ارائه شده از اقدامات فرماندهی انتظامی استان مازندران در طول سال گذشته، به همکاری تنگاتنگ این استان با بازرسی کل فراجا اشاره کرد و افزود: برابر تاکیدات مقام معظم رهبری نفس بازرسی اثرات خوبی دارد ولی این نظارت‌ها باید منظم و مرتب باشد و شما می‌توانید به صورت رسمی و غیر رسمی بازرسی از لایه‌های مختلف را داشته باشید و مطمئنا استمرار آن برکات زیادی را در حوزه اجرای مطلوب ماموریت‌ها به همراه دارد.

فرمانده فراجا نتایج نظارت و بازرسی مخصوصا در کلانتری‌ها را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: استفاده از نظرات تخصصی و کارشناسی حاصل از این بازدیدها موجب رشد و شکوفایی استان، شهرستان و رده‌های بازرسی شده خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ما در راستای تامین امنیت مردم فعالیت می‌کنیم و در این مسیر برنامه‌ریزی برای بازرسی از چگونگی انجام امور نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت که این را به وضوح مشاهده کردیم. در این بازدیدها نیز هدف رسیدگی به معایب و نواقص است که باید هرچه سریع‌تر رفع شود، البته بخشی از این معایب برطرف شده و انتظار می‌رود در آینده نیز این روند ادامه داشته باشد.

فرمانده کل انتظامی کشور با اظهار رضایت از تعامل مناسبی که بین پلیس و آحاد مردم وجود دارد، گفت: باید با هرگونه تعدی به مردم با قدرت و قاطعیت برخورد شود و به هیچ وجه نمی‌پذیریم که کسی بخواهد به امنیت مردم تعرض کند.

وی با تاکید بر ادامه برخورد قاطع با اراذل و اوباش، پیگیری و برخورد جدی با این افراد را وظیفه با اهمیت پلیس دانست و گفت: برخورد قانونی و قاطعانه با اراذل و اوباش شناسنامه‌دار اولویت اول پلیس در این حوزه بوده و هرگونه اهمال در این زمینه قابل توجیه نیست و در تامین امنیت مردم باید امان اراذل و اوباش گرفته شود و جراتی برای عرض اندام نداشته باشند.

اشتری در ادامه با اشاره به کاهش ۲۸ درصدی تصادفات برون‌شهری در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل به بهره‌گیری از سامانه‌های هوشمند و تاکید بر ارتقاء آن اشاره کرد و گفت: این کاهش با توجه به افزایش ۵۰ درصدی مسافرت‌ها در همین بازه زمانی آمار خوب و قابل ملاحظه‌ای است و این لطف خداوند و زحمات همکاران ما در استان و در سطح فراجا بوده است و نشانگر اعمال مدیریتی خوب در این حوزه است.

وی شمال کشور را به لحاظ قرار گرفتن در مسیر زیارتی حرم مطهر امام رضا(ع) و حجم بالای مسافرت‌ها نیازمند نگاه ویژه و حمایتی دانست و گفت: در موضوع افزایش دوربین‌های کنترلی باید نگاهی ملی داشته باشیم که امیدواریم حمایت لازم در این خصوص صورت گیرد و انتظار دارم همکارانم در استان ارتقاء و استفاده بهینه از سامانه‌های هوشمند را با سرعت بیشتری دنبال کنند.

فرمانده فراجا با اشاره به بحث سواحل در استان‌های شمال و جنوب کشور، تمرکز بر طرح سالم‌سازی دریا را حائز اهمیت دانست و گفت: نباید آزادسازی سواحل موجب شود که شاهد بروز ناهنجاری‌های اجتماعی و رفتار خارج از عرف توسط عده‌ای در این حوزه باشیم، لذا باید در حوزه امنیت اخلاقی در سواحل، تفرجگاه‌ها، اماکن سیاحتی و تفریحی تمرکز و توجه بیشتری اعمال شود.

وی افزود: اجرای قانون برای همه و در تمام کشور یکسان است و اجرای طرح‌ها و برخوردها با متخلفان باید طوری باشد که موجب تکدر خاطر شهروندان و کسانی نشود که برای تفریح و گردش در یک محیط سالم به مسافرت رفته‌اند و اگر یک جایی کسی بخواهد سوءاستفاده کند و دنبال ایجاد تنش باشد ما قانون را اجرا خواهیم کرد.

به گزارش تسنیم، فرمانده کل انتظامی کشور همچنین با حضور در کلانتری ۱۲ شهرستان ساری از بخش‌های مختلف این کلانتری و طرح تحول کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها بازدید کرد.

وی در بازدید از دایره مشاوره و مددکاری کلانتری، دوایر مشاوره کلانتری‌ها را یکی از بخش‌های بسیار مهم دانست و افزود: مشاوران و مددکاران کلانتری که پیگیر حل مشکلات مردم هستند اقدامی خداپسندانه دارند و باید این بخش در کلانتری‌ها تقویت شود.

اشتری در ادامه با حضور در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در محوطه کلانتری، ضمن تسلیت ایام محرم از آمادگی کامل پلیس برای ارائه خدمات به زائران حسینی خبر داد.

وی با اشاره به ترافیک اصلی در ایام اربعین حسینی برای تردد در جاده‌ها از خدمات پلیس به خودروهای عمومی و شخصی خبر داد.

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر تسهیل تردد و آمادگی لازم برای صدور گذرنامه از هماهنگی بین پلیس ایران و پلیس و وزارت کشور عراق خبر داد و افزود: همکاری خوبی بین مسئولان با مردم و پلیس همانند سنوات گذشته وجود دارد.

وی با اشاره به آمادگی چهار مرز زمینی "شلمچه، چذابه، مهران و خسروی" برای تردد زائرین از رایزنی با دولت عراق برای ۲ مرز "باشماق و تمرچین" برای تردد زوار خبر داد که به این مرزها اضافه شوند، همچنین برای سهولت تردد موکب‌داران عزیز مرز سومار پیش‌بینی شده است.

فرمانده فراجا از پیش‌بینی تسهیلات لازم برای استفاده مشمولان غیرغایب برای استفاده از فضای معنوی ایام اربعین خبر داد و گفت: در این زمینه افراد در حال تحصیل اعم از دانشجویان و طلاب با داشتن گواهی تحصیلی و با هماهنگی سازمان وظیفه عمومی و پلیس گذرنامه برای یک بار خروج می‌توانند اقدام کنند.

اشتری با اشاره به شایعاتی در خصوص هجوم مردم به دفاتر پلیس + ۱۰ به دلیل افزایش هزینه صدور گذرنامه، اظهار کرد: هیچ گونه افزایش هزینه‌ای در خصوص صدور گذرنامه نداریم.

وی خطاب به شهروندان گفت: از مردم عزیز درخواست دارم، چنانچه به‌زودی سفری در پیش ندارند از مراجعه برای صدور گذرنامه خودداری و درخواست خود را تا پایان سال به مرور زمان انجام دهند و به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند.

اشتری با اشاره به این مطلب که باید گذرنامه برای سفر به عتبات عالیات دارای مهلت ۶ ماهه باشد، افزود: در حال هماهنگی با پلیس عراق هستیم تا اگر یک ماه تاریخ گذرنامه اعتبار داشته باشد امکان سفر اربعین برای علاقمندان مهیا شود و نیاز به ۶ ماه اعتبار نیست که در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد و مشکل خاصی نداریم.

وی با تاکید بر اینکه تا هفته آینده ارائه خدمات به صورت هوشمند خواهد بود، افزود: افرادی که قبلا گذرنامه دریافت کرده‌اند می‌توانند با ورود به سامانه پلیس من درخواست خود را ارائه و گذرنامه خود را در درب منزل دریافت کنند.

اشتری در خصوص ناهنجاری‌های اجتماعی و بدپوششی و چگونگی برخورد پلیس با این افراد اظهار کرد: فراجا براساس وظایف ذاتی و قانونی خود با جرایم مشهود برخورد خواهدکرد.

فرمانده فراجا از همراهی و همکاری خوب مردم با پلیس در حوزه عفاف و حجاب قدردانی کرد و بر رعایت قوانین و مقررات در این حوزه تاکید کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس