کد خبر 1400684
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳
کریمی: با یک بیست‌وپنجم هزینه کی‌روش به جام‌جهانی رفتیم/ مورینیو را هم بیاوریم نباید انتظار داشته باشیم

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: در دوره اسکوچیچ با یک بیست‌وپنجم هزینه دوره کی‌روش به جام جهانی رفتیم.

به گزارش مشرق، علی کریمی در مورد ابقای دراگان اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت:‌ واقعاً فقط دو نفر دوست داشتند تغییرات اساسی اتفاق بیفتد. همانگونه که در سنوات گذشته این اتفاق افتاد همین الان می‌بینیم برای انتخابات فدراسیون فوتبال افرادی آمدند که رد پای‌شان در دوره‌های قبلی دیده می شود و رفیق‌های ما هم هستند اما اکنون خیلی راحت ثبت‌نام می‌کنند و ان‌شاءالله که موفق باشند.

وی در مورد اینکه ظاهراً کمیته بدوی انتخابات اعلام کرده این افراد ردصلاحیت نمی‌شوند، گفت: و من الله التوفیق. 

* اسکوچیچ را برکنار کردند اما برای او جانشین نداشتند

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد ماندن اسکوچیچ در تیم ملی توضیح داد: اشتباه بزرگ کمیته فنی فدراسیون فوتبال این بود که قبل از برکناری مربی جانشین او را انتخاب نکرده بودند. اسکوچیچ را برکنار کردند در شرایطی که اصلاً جایگزینی نداشتند. افرادی را هم که گزینه بودند این پیشنهاد را رد می‌کردند. البته نمی‌دانم این پیشنهاد رسمی بوده یا خیر. من هم از طریق رسانه‌ها شنیدم که به فلانی پیشنهاد شده است این یکی از اشتباهات بزرگ فدراسیون فوتبال بود.

* اسکوچیچ اشتباهات زیادی داشت

کریمی افزود: پس از اینکه کمیته فنی اسکوچیچ را رد صلاحیت کرد هیچ کدام از گزینه‌ها پیشنهاد سرمربیگری را قبول نکردند و در نهایت اعضای هیأت رئیسه به خود اسکوچیچ رسیدند البته نظر من این است او اشتباهات زیادی داشت. دست کم نتوانست از خودش جذبه و اوتوریته‌ای نشان بدهد. نمی‌گویم باید این کار را انجام می‌داد تا بازیکنان از اسکوچیچ بترسند بلکه باید طوری می‌شد که به هر حال به او احترام می‌گذاشتند. 

* هزینه صعود به جام‌جهانی در زمان اسکوچیچ یک بیست‌وپنجم دوره کی‌روش بود

وی عنوان کرد: اگر از لحاظ مالی حساب کنیم ارزان‌ترین دوره‌ای که به جام جهانی صعود کردیم دوره اسکوچیچ بوده است. او تنها مربی خارجی است که تومانی با فدراسیون قرارداد بست. می‌خواهم به زمان کارلوس کی‌روش برگردم در دوره او نیز به جام جهانی صعود کردیم اما وقتی یک حساب سرانگشتی کردم به این نتیجه رسیدیم که صعود با اسکوچیچ یک بیست و پنجم دوره کی‌روش برای ما هزینه داشت. قرارداد کی‌روش ۲.۵ میلیون دلار برای ما آب خورد اما اسکوچیچ که به او راحت‌ترین و ارزان‌ترین صعود به جام جهانی را داشتیم ۱۰۰ هزار دلار آب خورد.

* مورینیو را هم بیاوریم نیاز به زمان دارد

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: قبول دارم اسکوچیچ اشتباهاتی کرده اما اگر در این برهه زمانی مورینیو را هم بیاوریم کاری نمی‌تواند انجام بدهد. تا اولین بازی خود مقابل انگلیس فقط می‌توانیم ۱۶-۱۷ جلسه تمرین کنیم. بهترین مربی دنیا هم اگر به ایران بیاید نیاز به زمان دارد. فدراسیون فوتبال ما ورشکسته است که کلی بدهی دارد. خیلی از پاداش‌های تیم‌های مختلف بانوان، پایه‌های، فوتبال ساحلی، فوتسال و ... پرداخت نشده است.

* انتظار نداریم تیم ملی در جام‌جهانی به فینال برود

کریمی افزود: کشورهای عربی یک مربی را برکنار کرده و پولش را هم همان موقع‌ می‌دهند این موضوع  ایرادی ندارد. اگر شما هم می‌توانید این کار را انجام بدهید و یک مربی خوب بیاورد. اما اگر چنین مربی‌ هم می‌آورید باید به او زمان بدهید. نباید انتظار داشته باشید در جام جهانی کار خاصی انجام بدهد. یک موضوع را دوستانه بگویم هیچکدام از ما ایرانی‌ها انتظار نداریم تیم ما در جام جهانی به فینال برود. نظر شخصی من این است اگر بتوانیم مانند دوره‌های قبلی با انجام دادن یک بازی خوب دل مردم را شاد کنیم، خیلی خوب است. 

* باید از جام‌جهانی با عنوان دیدارهای تدارکاتی خوب برای جام ملت‌ها استفاده کنیم

وی اضافه کرد:‌ پیش از این نیز گفتم جام جهانی می‌تواند بازی‌های تدارکاتی خیلی خوبی برای تیم ملی ما باشد. زیرا ۷ تا ۱۰ ماه بعد از این مسابقات جام ملت‌های آسیا را پیش‌رو داریم. از لحاظ مالی توانش را نداریم و نمی‌توانیم از روابط استفاده کنیم تا بازی خوب تدارکاتی داشته باشیم. همین الان می‌بینید قبل از بزرگترین رویداد فوتبالی جهانی نتوانستیم بازی تدارکاتی خوبی برگزار کنیم. در این مسابقات شرایط تیم از لحاظ بدنی تکنیکی، تاکتیکی محک می‌خورد اما در جام جهانی می‌توانیم خودمان را به خوبی برای جام ملت‌ها آماده کنیم تا پس از سال‌ها به این  فینال مسابقات برسیم.

* امیدوارم بازیکنان جدید پرسپولیس در جو این تیم موفق باشند

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد آخرین وضعیت تیم پرسپولیس گفت: بازیکنان خوبی به پرسپولیس آمدند. امیدوارم همه در اختیار کادر فنی باشند. برخی بازیکنان شناخته شده که اکنون به پرسپولیس آمدند مثل علیرضا بیرانوند و همچنین مرتضی پورعلی‌گنجی در تیم ملی و فوتبال قطر سوابق خوبی دارند، سروش رفیعی نیز به همین شکل. البته امیدوارم نفرات جدیدی که به تازگی اضافه شده‌اند بتواند در جو باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال خوب عمل کرده و برای تیم خود موفق باشند. 

* بازیکنان جدید سرخابی‌ها فصلی رؤیایی داشتند اما جو این دو تیم زمین تا آسمان متفاوت است

کاپیتان اسبق پرسپولیس تصریح کرد: شرایط استقلال و پرسپولیس از لحاظ برای بازیکنان فرق می‌کند. قصد توهین به تیم‌های دیگر مثل سپاهان، تراکتور، گل‌گهر و ... را ندارم. اما شرایط پرسپولیس و استقلال زمین تا آسمان متفاوت است. امیدوارم نفرات جدیدی که به استقلال و پرسپولیس آمده‌اند موفق باشند. آنها در تیم‌های قبلی خود فصلی رؤیایی داشتند و اکثر آنها جزو بازیکنان مثمرثمر لیگ بودند. امیدوارم در ا ین دو تیم نیز مثمر ثمر باشند. 

* واکنش کریمی به انتخابات فدراسیون فوتبال

کریمی  در مورد اینکه این تصور شکل گرفته که او در دوره قبلی انتخابات فدراسیون به این دلیل ثبت‌نام کرد تا به اهالی فوتبال ثابت کند یک فرد فوتبالی نیز نمی‌تواند در مجمع فدراسیون رأی بیاورد، عنوان کرد: از روز اول این موضوع را می‌دانستیم. وقتی وارد داستان انتخابات فدراسیون شدیم با برخی چهره‌های صاحب نام در فدراسیون کار کرده بودم مثل محمد دادکان صحبت کردم اما از زمان برکناری عزیزی خادم تا امروز اتفاقاتی افتاد و بار دیگر آدم‌های غیر فوتبالی که در فوتبال هستند، ثبت‌نام کردند. شاید خیلی‌ها گفتند چرا وقتی انتخابات برای فوتبالی‌ها آزاد شد هیچکدام از ما شرکت نکردیم از این فرصت کسی استفاده نکرد. قبلاً گفتم و بار دیگری هم می‌گویم اگر یک فرد فوتبالی به این انتخابات می‌آمد من شرکت نمی‌کردم اما برخی آدم‌های غیر فوتبالی سال‌ها است در این فدراسیون کار می‌کنند و قضیه را رها نمی‌کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
  8 19
  به حرف های این بابا اهمیت ندین
  • بشار عبدالواحد IR ۱۷:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
   5 5
   باباته؟
  • IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
   5 3
   آخه علی کریمی سواد گفتن چنین حرف هایی رو نداره قبول ندارید مگر این مقاله چکیده ای از سخنان این آقا نیست همین حرف ها را بصورت دیکته به این آقا بگویید ببینید میتواند بنویسه.اصلا"معنی کلمه اتوریته رو میدونه
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
  7 1
  میره جام جهانی گند میزنه برمیگرده، مثل سنوات گدشته ،از این ورزش داغون و در پیتی که فساد توش رخنه کرده انتطاری نیست. خود مسئولین همنمیدونن با خودشون چند چندن
 • IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
  2 1
  همه دعواها سر نمد ملا نصرالدین بوده است شکستها و ناموفقیتهای تیم در قطررا با فرار به جلو ماست مالی کنند !!!انتظار نداریم تیم ایران به فینال برود !! انتظار شماها پرخوری از نمایشهای شبیه سازی است
 • صادق IR ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
  6 2
  ما ملتی هستیم به غایت فراموش کار اگر دو دوره بعد روحانی دوباره کاندید شود خیلی از ما بش رای میدهم این آقا اوج کارش در بازی انتخابی جام جهانی بود با آن تکرویهای مکرر در بازی ایرلند هر چه بقیه زحمت می‌کشیدند ایشون با چند دربیل کند میزد توش تا آخر زحمت همه را بباد داد و ایرلندی که ما می توانستیم در تهران به راحتی شکست دهیم بریم جام جهانی با خودخواهی این بزرگوار فرستادیم جام جهانی یا بعد از چند تا بازی در بایرمونیخ نیمکت آنجا دربست اجاره کرد و......حالا اینقدر مهم شده ، تازه بعد از تایید روحانی در66حالا ژست دل سوز مردم را هم گرفته
  • IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
   10 1
   این آقا همونی هست که با نکونام سال ۱۳۸۸ با دستبند سبز وارد زمین شدن و میگفتن اوباما تو با مایی یا با اونا.حالا هم دلسوز مردم شدن مثلا.غیر از اینکه خودشون التماس میکردن که اوباما ایران رو تحریم کنه.
 • IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
  4 1
  والا این مملکت همون مملکتی هست که ورزشکارهاش تو زمینه کشتی، کاراته،تکواندو و...میرن تو رقابت های بین المللی افتخارآفرینی میکنن،هیچ ادعایی هم ندارن.تازه برای اونها یک میلیونیوم فوتبال هم خرج نمیشه.برای این فوتبالیست ها بهترین کادر فنی هم آورده بشه از اینی که الان هستن بهتر نمیشن و فقط هم ادعا هستن و تو تمام زمینه ها تشنج ایجاد میکنن.
 • بشار عبدالواحد IR ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
  4 6
  علی کریمی از اسکوچیچ بهتره
  • IR ۲۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
   4 3
   ای یارو کریمی حرف زیاد میزنه اهمیت ندین
 • IR ۱۶:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
  4 5
  برو پی کارت بابا
 • IR ۱۷:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
  4 2
  با سلام خدمت علی آقای کریمی! کاش همیشه اینطور متین، پخته، منطقی و در حوزه تخصصی خودت حرف بزنی. حیفه که اینجوری بلدی و اغلب اونجوری میشه. برات دعا میکنم.
 • IR ۲۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۹
  0 0
  بودن این بازیکنا تو تیم ملی از سم بدتره...با اسکوچیچ یا بدون اسکوچیچ...اینا همون بازیکنای دوزاری هستن که زمان کیروش اون افتضاح رو جلوی ژاپن بوجود آوردن و پشت سر هم به عراق و سوریه و لبنان میباختن و تو مقدماتی جام جهانی هم با دو باخت پشت سر هم به بحرین و عراق تا مرز حذف شدن رفتن و بعد از اینکه اسکوچیچ از تو آشغال و لجن بیرونشون کشید،بیظرفیتا از خودبیخود شدن و شروع به لگدپرونی کردن...البته از فوتبالیست جماعت بیشتر از این هم نباید انتظار داشت...مگه قبلیای گنده تر از اینا،ایویچ و بلاژویچ رو ضایع نکرده بودن؟...هموناشون حالا که به عقل رسیده اند از کارهای اونوقتاشون پشیمون شده اند و تو مصاحبه های فعلیشون جوری وانمود میکنن که جزء باند نبوده اند و بقیه اعضای تیم سرمربی رو ضایع کرده اند...چقدر این تیپ دهداریه،مایلی کهن ها،ایویچها،استانکوها و بلاژویچها رو ضایع کردند با همین چند دستگیها و باندبازیها تو تیم ملی...چوبشو کی خورد جز تیم ملی و خودشون و سرمربیهایی که ضایعشون کردن و خیلی از اون سرمربیها که اتفاقا آدمای بزرگ و باارزشی هم بودند از خجالت و افسردگی دقمرگ شدند...شاید اون فوتبالیستا پیش خودشون فکر کنن که پول به جیب زده اند و بقیه رو ضایع کرده اند ولی اینهم از نفهمیشونه...اگر اون مسخره بازیها رو نکرده بودن،الان سرپیری که عاقلتر شده اند،احساس عذاب وجدان نداشتن و حتی زمان خودشون هم ممکن بود زندگی حرفه ای بهتری پیدا میکردند...همین بیظرفیتی فوتبالیستای ماست که باعث شده تیم ملی ایران هیچوقت نتونه ت دنیا حرفی برای گفتن داشته باشه برخلاف کشتی یا وزنه برداری یا رشته های دیگه که ورزشکاراشون باظرفیت تر بوده و مرام بیشتری داشته اند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس