کد خبر 1393893
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۵
نظامیان صهیونیستی ۱۷ فلسطینی را زخمی کردند

۱۷ فلسطینی روز جمعه در جریان درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف کرانه باختری زخمی و ده ها نفر دیگر براثر شلیک گاز اشک آور دچار خفگی شدند.

به گزارش مشرق به نقل از آناتولی ، نظامیان صهیونیستی روز جمعه  برای مقابله با تجمعات فلسطینیان علیه شهرک سازی در مناطق مختلف کرانه باختری به این تجمع ها  یورش بردند.

مراد اشتیوی، هماهنگ کننده راهپیمایی اعتراضی کفر قدوم به خبرگزاری آناتولی گفت: ارتش رژیم صهیونیستی از شلیک گلوله و گاز اشک آور برای متفرق کردن راهپیمایی کنندگان علیه شهرک سازی استفاده کرد.

وی تصریح کرد: در جریان متفرق کردن این راهپیمایی ۱۷ غیرنظامی بر اثر اصابت گلوله های پلاستیکی زخمی و ده ها نفر بر اثر استنشاق گاز اشک آوردچار خفگی شدند.

وی خاطرنشان کرد: راهپیمایی در کفرقدوم به مناسبت یازدهمین سالگرد آغاز فعالیت برای مطالبه  بازگشایی ورودی اصلی شهرک که ۱۷ سال است به روی فلسطینیان بسته شده ، برگزار شد.

به گفته شاهدان عینی درگیری‌های مشابهی در شهرهای بیت دجان، بیتا، قریوت و مسافر یطا رخ داد که منجر به ده‌ها مورد خفگی براثر گاز اشک آور شد.

مناطق  مختلف کرانه باختری صحنه راهپیماییهای هفتگی در مخالفت با شهرک سازی یهودیان است ، نظامیان صهیونیستی ضمن پراکنده کردن راهپیمایان، آنها را تا داخل شهرها و روستاهایشان تعقیب می کنند.

بر اساس آمار برخی نهادهای فعال در حوزه صلح ، حدود ۶۶۶ هزار شهرک نشین، ۱۴۵ شهرک و ۱۴۰ سکونتگاه پراکنده (بدون مجوز رسمی ساخت ) در کرانه باختری از جمله بیت المقدس شرقی وجود دارند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس