داورزنی: با لابی نمی‌شود بودجه گرفت/ کشتی افتخارآفرین است اما باید کرکره سایر رشته‌ها را پایین بکشیم؟

رئیس فدراسیون والیبال گفت: کسی شک ندارد کشتی افتخارآفرین است اما آیا باید کرکره سایر رشته‌ها را پایین کشید؟

به گزارش مشرق، محمدرضا داورزنی در خصوص اعتراض روسای فدراسیون‌ها به بودجه اختصاص یافته از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس  اظهارداشت: اینکه کمیسیون فرهنگی دغدغه ورزش دارد، تشکر می‌کنیم، دستشان درد نکند. امیدواریم که به ورزش کمک کنند اما با این روش مخالفیم. جدا از نقطه نظرات وزارت ورزش اینکه کمیسیون خودشان بودجه را تقسیم می‌کنند پس طبیعتاً باید خودشان پاسخگو باشند نه وزارت ورزش. نمی‌شود در مجلس بودجه را تقسیم کنیم، به یک فدراسیون ۷۰ میلیارد بدهیم و به یک فدراسیون ۵ میلیارد آن وقت از وزارت ورزش بخواهیم پاسخگو باشد.

* قطعا ۷۰ میلیارد برای یکسال کشتی کم است

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: اگر به فدراسیون کشتی و سایر فدراسیون‌ها ۲۰۰ میلیارد تومان هم بدهند در شرایطی که قیمت تمام شده فعالیت‌ها سرسام‌آور است بازهم این مبلغ کم است. ۷۰ میلیارد قطعاً برای یکسال کشتی کم است اما توجه کنیم فدراسیون‌های دیگر هم خود را برای رقابت‌های جهانی، بازی‌های آسیایی و بازی‌های کشورهای اسلامی آماده می‌کنند.

* با لابی نمی‌شود پول گرفت

معاون سابق حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش با اشاره به اتفاقات تلخ مجمع کشتی، یادآور شد: یک زمان اعتبارات از جای دیگر است آن وقت موضوع فرق می‌کند اما با لابی نمی‌شود. همه فدراسیون‌ها پول لازم دارند چه فدراسیونی که ۷۰ میلیارد گرفته چه فدراسیونی که ۲ میلیارد گرفته است. منطق تقسیم بندی غلط است که این تبعات را دارد. رفتار بسیار غلطی در مجمع فدراسیون کشتی اتفاق افتاد؛ من هم به آقای دبیر هم آقای پولادگر احترام می گذارم اما سوال این است که علت این چالش چیست؟ روش غلطی که صورت گرفته است.

با لابی نمی‌شود بودجه گرفت/ کشتی افتخارآفرین است اما باید کرکره سایر رشته‌ها را پایین بکشیم؟

* ۲۰ میلیارد هزینه کردیم ۵۰۰ میلیون از وزارت گرفتیم

داورزنی با بیان اینکه فدراسیون والیبال از ابتدای سال ۲۰ میلیارد هزینه کرده، گفت: نوجوانان ما در اردو هستند، بزرگسالان مسابقه دارند، دختران تازه از تایلند آمده‌اند، دیگر تیم بزرگسالان ما برای بازی‌های کشورهای اسلامی آماده می‌شود اما وزارت ورزش تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان داده است و به کشتی چهارونیم میلیارد تومان.

* مدل توزیع بودجه از سوی مجلس غیرمنطقی است

وی ادامه داد: کشتی تا الان ۳۸ میلیارد هزینه کرده و پول کم دارد اما مدل توزیع بودجه از سوی مجلس غیرمنطقی است. با من جلسه این گذاشتند تا ببینند چقدر پول لازم داریم با فدراسیون‌های دیگر هم جلسه نگذاشتند. اگر قرار است با لابی کردن پول تقسیم شود فاتحه ورزش خوانده است. از همه کسانی که زحمت می‌کشند درخواست می‌کنم اجازه دهند بودجه بر اساس منطق تقسیم شود.

* اجازه دهند بودجه با کارشناسی توزیع شود

معاون سابق حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش در خصوص اینکه اعلام شده بودجه کشتی "صفر" شده، تصریح کرد: می‌گویند بودجه کشتی صفر شده آیا این حرف کارشناسی است؟ اعداد و ارقامی که از سوی وزارت ورزش توزیع می‌شود مشخص است، آیا مجلس خارج از اعتبارات وزارت ورزش پول داده است؟ خیر. پولی که سازمان برنامه و بودجه می‌دهد یک عدد مشخص است، ما با این روش توضیح مخالفیم. اجازه دهند با کارشناسی اعتبارات توزیع شود چه یک میلیارد چه صد میلیارد. اگر قرار است در ورزش پولی توزیع شود باید جایی باشد که مسئولیت دارد و پاسخگوست.

با لابی نمی‌شود بودجه گرفت/ کشتی افتخارآفرین است اما باید کرکره سایر رشته‌ها را پایین بکشیم؟

* کشتی افتخارآفرین است اما باید کرکره سایر رشته‌ها را پایین بکشیم؟

داورزنی با بیان اینکه مجلس نمی‌تواند خودش بودجه را بدهد اما از وزارت ورزش پاسخ بخواهد، خاطرنشان کرد: حرف من این نیست که دوستان از من گله‌مند شوند، منطق توزیع بودجه غلط است. مثلاً اگر می‌خواهید پول اضافه دهید وزارت ورزش بگوید این چیزها اولویت ماست. ما از اول سال صدایمان در نیامده، ۲۵۰ نفر به مسابقات مختلف فرستادیم، ۶.۵ میلیارد فقط هزینه یک تیم بوده است. کسی شک ندارد کشتی افتخارآفرین و ورزش اول کشور است اما حالا باید کرکره بقیه فدراسیون‌ها را پایین بکشیم؟

وی خاطرنشان کرد: برای دبیر و جامعه کشتی احترام قائلم، حرفم با کمیسیون فرهنگی است که دلسوز هستند، زحمت می‌کشند و به ورزش کمک می‌کنند اما این کمک غلط است. اگر قرار است به ورزش کمک کنیم و وزیر پاسخگو باشد پس باید اختیار هم داشته باشد. این اتفاقات باعث می‌شود بین فدراسیون‌ها گله‌مندی ایجاد شود. مردم از تیراندازی  وزنه‌برداری، تکواندو، والیبال، هندبال، بسکتبال و ... نتیجه می‌خواهند، می‌شود گفت به یک فدراسیون ۷۰ میلیارد بدهیم به یک فدراسیون ۵ میلیارد؟

* اتفاقات مجمع کشتی در شأن ورزش نیست

داورزنی در ادامه صحبت‌هایش به اتفاقات تلخ مجمع فدراسیون کشتی اشاره کرد و گفت: از رفتاری که اتفاق افتاد متاسفم، این رفتار در شان ورزش نیست، دنبال چه هستیم؟ هر کدام از بزرگان مسئولیت دارند و باید پاسخگو باشند. من نظر شخصی‌ام را می‌گویم؛ روشی که مجلس دنبال کرده این نتیجه‌اش شده است، دوستان بازنگری کنند. اتفاقی که افتاد خوب نبود، امیدوارم دوستان کمیسیون فرهنگی کمک کنند وزارت ورزش با سیاستی که دارد تصمیم‌گیری کند و پاسخگو باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس