جابجایی در اطلاعات سپاه؛ ریاست یک ژنرال نظامی و آغاز فاز بعدی علیه دشمن خارجی

جابجایی در ریاست سازمان اطلاعات سپاه و قرار گرفتن یک ژنرال نظامی بر راس آن، نشان از یک بازآرایی برای یک دوره جدید و گامی به پیش دارد و بدان معناست که ایران در موقعیت جدید خود، می‌تواند گام‌های بعدی علیه جاه‌طلبی‌ و اشغالگری‌ صهیونیست و آمریکا بردارد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام طائب رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه پاسداران که روز گذشته جای خود را به سردار محمد کاظمی داد، از حدود ۱۳ سال پیش ریاست این سازمان را برعهده داشت.  در دوران ریاست‌ او بر این سازمان ۷ رئیس سازمان سیا و ۴ رئیس سازمان موساد جابجا شده اند. «مئیر داگان»، «تامید پاردو»، «یوسی کوهن» و «داوید بارنه» روسای موساد در زمان ریاست حجت‌الاسلام طائب بر اطلاعات سپاه بوده‌اند و در همین مدت در سازمان سیا نیز، «مایکل هیدن»، «لئون پانتا»، «دیوید پترائوس»، «جان برنان»، «مایک پمپئو»، «جینا هسپل» و «ویلیام برنز» به نوبت در ریاست این سازمان جابجا شده‌اند.

هرکدام از این افراد، چه در راس سیا و چه در ریاست موساد مهمترین اولویت امنیتی خود را اقدام تمام‌کننده علیه ایران می‌دانستند با این حال جابجایی پی‌درپی آنها نه تنها وضعیت را برای آمریکا و اسراییل در نبرد امنیتی بهتر نکرده، بلکه دوره حاضر، در پی تلاشهای بخشهای مختلف امنیتی و نظامی ایران و مقاومت منطقه، به یکی از پرمخمصه‌ترین دورانها برای آمریکا و بخصوص رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.  

رژیم صهیونیستی طی ماه‌های اخیر شاید بدترین وضعیت امنیتی خود را بعد از جعل این رژیم تجربه می‌کند. اگر پیش از این مقاومت غزه مهمترین معضل امنیتی اسراییل بود، حالا کرانه باختری که صهیونیستها تصور میکردند به حیاط خلوت تبدیل شده، مصداق مخمصه بزرگتری شده است. به لحاظ راهبردی نیز اسراییل چه از جنوب لبنان و چه از بلندیهای جولان در سوریه و چه به واسطه دسترسی انصارالله در یمن به دریا، به وضعیتی مشابه حصر کامل توسط مقاومت گرفتار آمده و در یکی دو ماه اخیر نیز با حجم سهمگینی از آتش‌سوزیها و انفجارها و  تخریبها در تاسیسات حیاتی و زیرساختی خود مواجه شده است.  

حجم حوادث و تهدیدات امنیتی علیه اسراییل آنچنان بالا بود که وزیر خارجه رژیم را سراسیمه عازم ترکیه کرده تا به ادعای خود از آنها بخواهند که در این وانفسا به امنیت اسراییل کمک کنند!

آمریکا نیز که روزگاری تلاش امنیتی سنگینی برای ورود به ایران و تکرار دوران پهلوی داشت، امروز دغدغه اصلی و راهبردی اش را از موقعیت فعال برای تسخیر ایران، به تلاش برای فرار آبرومندانه از منطقه تغییر داده است.   

در چنین شرایطی جابجایی در ریاست سازمان اطلاعات سپاه و قرار گرفتن یک ژنرال نظامی بر راس آن، نشان از یک بازآرایی برای یک دوره جدید و گامی به پیش دارد. این جابجایی بدان معناست که ایران در موقعیت جدید خود، می‌تواند گام‌های بعدی علیه جاه‌طلبی‌ها و اشغالگری‌های صهیونیستها و آمریکاییها را بردارد و میدانهای جدید را فتح کند. و در این بازآرایی و گام جدید حجت‌الاسلام طائب به عنوان مشاور فرمانده کل سپاه نقش خواهد داشت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۲۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  1 8
  یکی از ویژگی های کار اطلاعاتی سکوت خبری است. ولی متاسفانه در ایران به جای گرفتن ماردونا باید مواظب بازیکنان خودی باشیم. سخنان نابجای زیادی میزد. شخصی به او رسید و گفت صحبت کردن بلد نیستی سکوت هم بلد نیستی ؟
  • IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
   1 0
   . کجا حرف زد آقای طائب؟ با یکی دیگه اشتباه گرفتی. ایشون حسین طائب هست
 • IR ۲۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  10 0
  فان حزب الله هم الغالبون
 • IR ۰۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
  2 0
  طبق همین آمار طی 13 سال 7 رئیس سیا و 4 رئیس موساد تغییر کرده ولی با تمام فراز و نشیبها طائب مانده بود !
 • رضا IR ۰۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
  2 1
  اين حرف ها ديگه براى هر دو داداش فایده نداره
 • IR ۰۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
  1 1
  حالا بیخیال شوید کمی نفس بکش مشرق به آقای طاعب یک برس و شانه بدهید لطفا دیگه
 • IR ۰۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
  2 1
  یعنی وجود آقای طائب مطابق میل دشمن بود؟
 • IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
  1 1
  فایده نداره
 • ترانه موسوی US ۱۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
  0 0
  این مطلب در "تسنیم" هم منتشر شد. بعضی ها از خبره بودن و خدمات او میگویند!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس