کد خبر 1390856
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱
.

رئیس‌جمهور در شورای اداری استان خراسان شمالی گفت: دولت سیزدهم دولت حل مسئله است و مدیران بی‌انگیزه باید به حاشیه بروند.

به گزارش مشرق، سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در شورای اداری استان خراسان شمالی اظهار داشت: دولت ما دولت حل مسئله است.

وی افزود: مسئولان باید با کار تحولی میدانی کار کنند و در وسط میدان باشند تا ریشه فساد خشکیده شده و مشکلات برطرف شود.

رئیس جمهور با اشاره به مشکلات استان، گفت: امروز کشور نیازمند تفکر جهادی هم‌ چون سال‌های دفاع مقدس است. امروز هم نیروهای خوش استعداد زیادی وجود دارد که باید از آن‌ها در مدیریت‌ها استفاده شود.

وی با اشاره به درخواست مردم برای کنار رفتن مدیران خسته و بی‌انگیزه، تصریح کرد: مدیران باید روحیه تحولی داشته باشند تا کارها به خوبی پیش برود و اگر روحیه تحولی نداشته باشند نمی‌توان بر مشکلات فائق آمد.  مدیر کارآمد تحول خواه تحول‌آفرین باید در صدر جدول موفقیت قرار گیرد تا مشکلات مردم برطرف شود. مدیران بی‌انگیزه باید به حاشیه بروند.

رئیسی گفت: مدیران استاتی اختیارات کافی را دارند و باید در استان معطل مرکز نباشند و گره‌گشایی کنند. باید همه دنبال حل مسئله باشید.

وی ادامه داد: در استان خراسان شمالی موضوع آب یک موضوع جدی است. پتروشیمی خراسان و استفاده آن از آب شرب یک مسئله است که باید از پساب استفاده کنند. همه دستگاه‌ها باید زمان استفاده این مجتمع از پساب را به کمترین زمان تقلیل دهند. درست استفاده نکردن از آب در این استان جدی است.

رئیس جمهور استان خراسان شمالی قطب تولیدات کشاورزی و دامداری دانست و تصریح کرد: صنایع تبدیلی در استان خراسان شمالی یک کاستی است. در استانی که تولید کننده دام و لبنیات است چرا صنایع لبنی وجود ندارد؟

وی با بیان اینکه ارتباط با کشورهای همسایه از اولویت‌های دولت سیزدهم است اظهار داشت: در ارتباطات اخیر با ترکمنستان، بر برقراری ارتباط مرزی با این کشور تاکید کردم. باید دوباره این مبادلات احیاء شود. این کار باید با جدیت دنبال شود و توسعه تجارت با ترکمنستان در اولویت باشد.

رئیسی افزود: بازار دائمی صنایع دستی با توجه به استعداد و توان استان باید با سرعت در استان ایجاد شود. هم‌چنین راه‌آهن گرگان مشهد یک ضرورت قطعی برای استان است. هم‌چنین باید زنجیره تولیدات دامی و کشاورزی در استان شکل بگیرد.

رئیس‌ جمهور با اشاره به کاهش شمار مبتلایان کرونایی گفت: از کادر درمان برای این مجاهدت بسیار سپاسگزارم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس