شلیک موشک به عسقلان اشغالی؛ دوران آرامش صهیونیست‌ها به سر رسید

کارشناسان فلسطینی تأکید دارند که شلیک موشک مقاومت فلسطین به شهر عسقلان اشغالی نشان می‌دهد که دوره آرامش صهیونیست‌ها به پایان رسیده است و همه جبهه‌های فلسطین از نگاه مقاومت، یکی است.

به گزارش مشرق، جنگنده‌های رژیم موقت صهیونیستی بامداد امروز شنبه چند منطقه را در طور مرزهای شرقی نوار غزه بمباران کردند؛ اقدامی که صهیونیستها گفتند در واکنش به شلیک موشک از غزه به سمت شهر اشغالی عسقلان صورت گرفته است.

شلیک موشک از غزه که فقط چند ساعت پس از شهادت شماری از نیروهای مقاومت فلسطین توسط صهیونیستها صورت گرفت، پیامهای بسیاری برای تل‌آویو به همراه دارد؛ از جمله اینکه مقاومت از معادله‌ای که در عملیات «شمشیر قدس» رقم زد، کوتاه نخواهد آمد و همه جبهه‌های عملیاتی را متحد خواهد کرد.

«مومن مقداد» کارشناس فلسطینی مسائل صهیونیستی در این زمینه به پایگاه خبری «فلسطین الیوم» گفت: «ارتباط روشنی بین رخدادهای امروز نوار غزه و حوادث شهر جنین و اردوگاه آن در روز جمعه وجود دارد. پیام مقاومت روشن است، مبنی بر اینکه مقاومت، شیوه و زمان مناسب برای پاسخگویی را تعیین خواهد کرد».

مومن با بیان اینکه شلیک موشک از غزه، دولت نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرد، ادامه داد، این حمله در حالی صورت گرفت که مقاومت فلسطین به ویژه جنبش جهاد اسلامی بارها تأکید کرد که در قبال رخدادهای کرانه باختری و فلسطین اشغالی، سکوت نخواهد کرد.

وی تصریح کرد، این حمله موشکی ثابت کرد که مقاومت تعیین می‌کند چه زمانی به رژیم صهیونیستی پاسخ دهد. در حال حاضر نیز دولت صهیونیستی با درگیریهای سیاسی و بحران داخلی عمیقی روبروست.

این کارشناس فلسطینی بر این باور است که اگر گروههای مقاومت در برخی موارد در برابر حملات صهیونیستها سکوت کرده‌اند، نشانه ضعف نیست، بلکه نشانگر این است که در حال آماده شدن و برنامه‌ریزی هستند. لذا غزه نیز آماده است که معادله شمشیر قدس را حفظ کند؛ معادله‌ای که مبتنی بر اتحاد و ارتباط همه جبهه‌های فلسطین است. شلیک موشک به عسقلان هم ثابت کرد که این معادله به قوت خود باقی است.

دوران آرامش صهیونیست‌ها به سر رسید

«حسن لافی» کارشناس مسائل صهیونیستی هم در این زمینه گفت: «رخدادهای صبح امروز در نوار غزه نشان داد که تلاش برای کنترل غزه به دور از رخدادهای سایر جبهه‌های عملیاتی به ویژه در کرانه باختری و اردوگاه جنین و آنچه اسرائیل از آن تحت عنوان دوران آرامش یاد می‌کرد، به پایان رسیده است».

لافی تصریح کرد، آرامشی که پس از مراسم صهیونیستی موسوم به «راهپیمایی پرچم» حکمفرما شده بود، کم کم در حال از بین رفتن است. لذا حواث امروز سرآغاز متحد کردن همه جبهه‌ها در فلسطین است. بنابراین رخدادهای جنین، قدس و اراضی اشغالی، بر روی غزه تأثیر می‌گذارد و تل‌آویو دیگر قادر نیست فشار خود را بر روی یک جبهه فلسطینی متمرکز کند.

وی خاطر نشان کرد، شلیک موشک امروز نشان داد که مقاومت فلسطین، مواضعی درباره اتحاد جبهه‌های عملیاتی دارد که از آن هرگز عدول نخواهد کرد. بنابر این بر اساس برآورد خود، هر زمان که بخواهد وارد عمل می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۲۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
  6 14
  چطوری حتی دوموشک هم ازاین همه پدافند عبورمیکنند وبه هدف میخورند واقعا گروههای فلسطینی به سطحی ورای تصوررسید ه اند
 • IR ۲۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
  4 8
  یه خبر در مورد اینا بزار که ۷۹سال تکرارش نکرده باشین
  • IR ۲۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
   14 7
   چشم بینا میخاد احمق...این همه جنگهای کوتاه مدت...و کوتاه اومدن از سمت اسرائیل...چشم بینا میخاد احمق.
 • مهرابی IR ۰۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
  0 2
  چرا ما چه قدرت نظامیی داریم که نمی توانیم با کمک متحداننمان بصورت مهندسی و حساب شده همراه با انصار اله حشد الشعبی و حزب اله وسؤریه یک شبه اسرائیل را از صحنه روزگار محو کنیم تا آمریکا هم از دست آنها راحت شود
 • IR ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
  1 0
  اخرش باظهورجهان چندقطبی وتجزیه امریکا وکسری امریکاواغتشاشات مسلحانه امریکاواتحادچین وایران وروسیه ازنظرتجاری ونظامی وتحریمهای امریکا واتحادنظامی برای بازدارندگی درجنگ همان حرف رهبرمیشود که درفلسطین رفراندوم میگیرند که اسراییل اپارتایدکودک کش سکولارباشدودرانزمان هم اسراییلی هادرفقرواختلاف بسرمیبرند ومقاومت هم قویترمیشودوصهیونیستهاخانه های فلسطینی راتحویل میدهند وبیرون میروند این پایان صلح امیز صهیونیست است یک پایان دیگرهم اگرجنگ کنندداردکه خالی شدن یکی ازانبارهای شهرهای موشکی 40 ساله ی ایران وحمله زمینی ارتش سوریه وایران ولبنان ویمن رادارد
 • دادا IR ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
  0 4
  اسرائیل داره گور خودشو میکنه 90 ساله داره شرارت میکنه با شرارت که نمیشه زندگی کرد کاری میکنند که هزچه سریعتر در دستان قدرتمند مقاومت نابود بشوند این کثافتهای صحیونیصت 124 هزار پیامبر کشته اند چون اخر الزمان است باید نابود بشوند و نابودیشان حتمی است چون قران به صراحت اعلام نموه پس صد در صد نابود میشوند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس