سازمان جغرافیایی

در مراسمی با حضور سردار فرحی، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و سازمان مدیریت بحران کشور امضا شد.

به گزارش مشرق، تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و سازمان مدیریت بحران کشور در مراسمی با حضور سردار «سید مهدی فرحی» جانشین وزیر دفاع، امیر سرتیپ دوم «مجید فخری» رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و «محمدحسن نامی» رئیس سازمان مدیریت بحران کشور امضا شد.

امیر فخری موضوع تفاهم‌نامه را ارائه خدمات اطلاعات مکانی توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح برای بهبود روند تصمیم‌سازی و تصمیم گیری در شرایط بحرانی اعلام کرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سازمان جغرافیایی در حوزه‌های مختلف گفت: سازمان جغرافیایی با جمع‌آوری، تحلیل و به اشتراک‌گذاری داده‌های مکانی با تاکید بر دانش سنجش از دور (تصویربرداری هوایی و فضایی) سیستم‌های اطلاعات مکانی و پایش مخاطرات، امکان ارائه خدمات مکانی مورد نیاز سازمان مدیریت بحران را فراهم می‌آورد.

نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز در این مراسم با تأکید بر لزوم تقویت ارتباط بین دو سازمان گفت: این تفاهم‌نامه به‌منظور توسعه همکاری‌های اجرایی و علمی مشترک در محورهای مختلف پژوهشی، آموزشی در زمینه‌های مرتبط به امضاء رسید.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس